Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Jak wybrać powierzchnię prysznicową lub brodzik do łazienki? – radzi Kaldewei

 

Czas czytania: ~4 min


Jak wybrać powierzchnię prysznicową lub brodzik do łazienki?

 

mdOCTFcgyt4CVpIavOed0b33rc1upoXCoksKgXuVqDK8qmhuTWwgzYAwb1DQ_1kaldewei-xetis-w-kolorze-bialym-alpin-m.JPG

Fot. Powierzchnia prysznicowa Kaldewei Xetis w kolorze białym Alpin

Jak pokazują statystyki coraz większa liczba inwestorów wybiera superpłaskie brodziki i powierzchnie prysznicowe zabudowywane w płaszczyźnie podłogi. Nie ma większego znaczenia gdzie planujemy zastosować tego typu rozwiązanie, ponieważ sprawdzają się one doskonale w każdych warunkach: w domu seniora, w łazience singla czy w pokoju kąpielowym wielopokoleniowej rodziny. Płaskie, bezprogowe wejście do mokrej strefy prysznica nie tylko atrakcyjnie wygląda, ale przede wszystkim jest komfortowe i bezpieczne. Kolejną zaletą tego rozwiązania jest maksymalna swoboda w kształtowaniu przestrzeni prysznicowej szczególnie w małych łazienkach. Na co więc należy zwrócić uwagę przy wyborze brodzika lub powierzchni prysznicowej, jeśli chcemy zainstalować je w płaszczyźnie podłogi? Odpowiedzi na pytania udzielą Państwu specjaliści z firmy Kaldewei – światowego lidera w produkcji wanien, brodzików oraz powierzchni prysznicowych wykonanych ze stali emaliowanej o grubości 3,5 mm.

kvc6CFA4x0MxqPbBYajmuaRmDLTx5Igq6J90lB7fxEXAgKd21B2M15N756fl_2-kaldewei-xetis-czarnym-lava-matowym-m.JPG

Fot. Powierzchnia prysznicowa Kaldewei Xetis w kolorze czarnym Lava matowym

Rodzaj materiału: Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze brodzika lub powierzchni prysznicowej?
Jeszcze kilka lat temu za wyjątkowo eleganckie rozwiązanie uważane były powierzchnie prysznicowe wyłożone płytkami. Wyraźny trend, jaki można w ostatnim czasie zaobserwować wśród projektantów oraz inwestorów to zwrot w kierunku superpłaskich brodzików i powierzchni prysznicowych wykonanych z wysokiej jakości materiałów takich jak stal emaliowana. Różnorodność dostępnych na rynku form i modeli, oraz bogata paleta kolorystyczna umożliwiają prywatnym inwestorom stworzenie w łazience komfortowego domowego Spa. Oprócz wielu interesujących możliwości indywidualnego kształtowania przestrzeni łazienkowej, zastosowanie wysokiej jakości elementów wyposażenia może przynieść znaczne korzyści w aspekcie higieny oraz bezpieczeństwa. Powierzchnie prysznicowe wykonane ze stali emaliowanej Kaldewei mają idealnie gładką, pozbawioną porów powierzchnię, są odporne na zarysowania i nawet po wielu latach intensywnego użytkowania wciąż wyglądają jak nowe.

KMD0QCr1DCUt9l6YrUQZmdD6FfzXu6XsSwQPiULNDdx8qIkxCKb0ztqmr3J4_3-kaldewei-xetis-bezowym-prairie-matowym-m.JPG

Fot. Powierzchnia prysznicowa Kaldewei Xetis w kolorze beżowym Prairie matowym

Montaż: Czy brodzik zabudowywany w płaszczyźnie podłogi można bez problemu zainstalować w już istniejącej łazience?
Zarówno brodzik jak i powierzchnie prysznicowe, które chcemy zabudować w płaszczyźnie podłogi można zainstalować w już istniejącej łazience bez konieczności wprowadzania dużych i kosztownych zmian w strefie prysznica. Instalator powinien na początek sprawdzić wysokość zabudowy brodzika nawiercając niewielki otwór w podłożu aż do poziomu betonowej wylewki. Firma Kaldewei ma w ofercie kompletne systemy montażowe przeznaczone do brodzików oraz emaliowanych powierzchni prysznicowych instalowanych w ten właśnie sposób. Montaż jest możliwy właściwie w każdych warunkach technicznych, nawet przy wysokości zabudowy 49 mm.

quJte5wPBy9krxGspkTd4uyz4yHhJbgRJE5RlI2PkttbL0ecvhzsPo65eMT1_4-kaldewei-conoflat-anthracyt-matowym-m.JPG

Fot. Powierzchnia prysznicowa Kaldewei Conoflat w kolorze Anthracyt matowym

Okres użytkowania: Czy powierzchnie prysznicowe przeznaczone do zabudowy w płaszczyźnie podłogi są rzeczywiście bezpiecznym i trwałym rozwiązaniem?
Jeśli na etapie pracy nad projektem przestrzeni prysznicowej architekt zadecyduje o wyborze wysokiej jakości elementów wyposażenia oraz skorzysta ze sprawdzonych systemów montażu, inwestor może być pewny, że wybrane rozwiązania okażą się trwałe, bezpieczne i funkcjonalne. Firma Kaldewei na wszystkie swoje wyroby ze stali emaliowanej o grubości 3,5 mm udziela 30 lat gwarancji. Dodatkowym atutem produktów Kaldewei jest trwałość i odporność emalii na zarysowania i uszkodzenia.

Należy podkreślić, że powierzchnie prysznicowe Kaldewei zapewniają optymalną ochronę przed zalaniem oraz szkodami powstającym na skutek wnikania wilgoci w strop. Odpowiedni kąt nachylenia powierzchni oraz duża wydajność i nowoczesność systemów odpływowych powodują, że woda jest skutecznie odprowadzana do instalacji kanalizacyjnej.

HwOD2lcBY1W5o2h6mxfEm0YTfphcfhQd0vGTIGfi0XdFscJLUiT33C1uAi1J_5-kaldewei-xetis-seashell-matowym-m.JPG

Fot. Powierzchnia prysznicowa Kaldewei Xetis w kolorze kremowym Seashell matowym

Kierunki rozwoju architektury wnętrz: Czy istnieje konkretny trend dotyczący sposobu aranżacji strefy prysznicowej z superpłaskim brodzikiem?
Aktualnie dużym zainteresowaniem projektantów oraz architektów cieszą się zabudowywane w płaszczyźnie podłogi emaliowane powierzchnie prysznicowe z odpływem ściennym. Rezygnacja z tradycyjnego syfonu i przeniesienie otworu odpływowego z dna brodzika na ścianę powoduje, że funkcjonalne elementy strefy prysznica przestają być widoczne i dzięki temu staje się ona wyjątkową dekoracją współczesnej przestrzeni łazienkowej. Szeroka gama inspirowanych barwami natury matowych odcieni Coordinated Colours Collection gwarantuje możliwość harmonijnego łączenia strefy prysznica z powierzchniami z naturalnych materiałów takich jak drewno, kamień czy płytki ceramiczne.

Firma KALDEWEI to europejski lider produkcji wanien, brodzików i powierzchni prysznicowych ze stali emaliowanej. Jako pionier i ikona stylu KALDEWEI prezentuje innowacyjne podejście do rozwiązań technologicznych i wzorniczych. Produkty KALDEWEI zdobywają prestiżowe wyróżnienia na całym świecie i są jednymi z najczęściej nagradzanych w branży łazienkowej. W ofercie firmy można znaleźć niemal 300 rozwiązań dedykowanych zarówno klientom indywidualnym, jak i profesjonalistom. KALDEWEI udziela 30 letniej gwarancji na wszystkie swoje produkty wykonane z 3,5 mm stali emaliowanej.


Podepnij swój artykuł

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

tagi

Karmniki z widokiem na góry. Reinterpretacja zakopiańskiego domu.
Karmniki z widokiem na góry. Reinterpretacja zakopiańskiego domu.

W sercu Zakopanego, na jednym z najbardziej pożądanych terenów z widokiem na Giewont, powstał projek ...

E-konferencja: Architektura o niskim śladzie węglowym. II edycja.
E-konferencja: Architektura o niskim śladzie węglowym. II edycja.

Dewzrost to pojęcie, które od dawna już definiuje myślenie, którego celem jest alternatywne ukierunk ...

Kultura na osiedlu
Kultura na osiedlu

Przez 35 lat dom kultury na tarnowskim osiedlu Westerplatte prowadziła Tarnowska Spółdzielnia Mieszk ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Technologie
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera