Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Jak wybrać powierzchnię prysznicową lub brodzik do łazienki? – radzi Kaldewei

 

Czas czytania: ~4 min


Jak wybrać powierzchnię prysznicową lub brodzik do łazienki?

 

mdOCTFcgyt4CVpIavOed0b33rc1upoXCoksKgXuVqDK8qmhuTWwgzYAwb1DQ_1kaldewei-xetis-w-kolorze-bialym-alpin-m.JPG

Fot. Powierzchnia prysznicowa Kaldewei Xetis w kolorze białym Alpin

Jak pokazują statystyki coraz większa liczba inwestorów wybiera superpłaskie brodziki i powierzchnie prysznicowe zabudowywane w płaszczyźnie podłogi. Nie ma większego znaczenia gdzie planujemy zastosować tego typu rozwiązanie, ponieważ sprawdzają się one doskonale w każdych warunkach: w domu seniora, w łazience singla czy w pokoju kąpielowym wielopokoleniowej rodziny. Płaskie, bezprogowe wejście do mokrej strefy prysznica nie tylko atrakcyjnie wygląda, ale przede wszystkim jest komfortowe i bezpieczne. Kolejną zaletą tego rozwiązania jest maksymalna swoboda w kształtowaniu przestrzeni prysznicowej szczególnie w małych łazienkach. Na co więc należy zwrócić uwagę przy wyborze brodzika lub powierzchni prysznicowej, jeśli chcemy zainstalować je w płaszczyźnie podłogi? Odpowiedzi na pytania udzielą Państwu specjaliści z firmy Kaldewei – światowego lidera w produkcji wanien, brodzików oraz powierzchni prysznicowych wykonanych ze stali emaliowanej o grubości 3,5 mm.

kvc6CFA4x0MxqPbBYajmuaRmDLTx5Igq6J90lB7fxEXAgKd21B2M15N756fl_2-kaldewei-xetis-czarnym-lava-matowym-m.JPG

Fot. Powierzchnia prysznicowa Kaldewei Xetis w kolorze czarnym Lava matowym

Rodzaj materiału: Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze brodzika lub powierzchni prysznicowej?
Jeszcze kilka lat temu za wyjątkowo eleganckie rozwiązanie uważane były powierzchnie prysznicowe wyłożone płytkami. Wyraźny trend, jaki można w ostatnim czasie zaobserwować wśród projektantów oraz inwestorów to zwrot w kierunku superpłaskich brodzików i powierzchni prysznicowych wykonanych z wysokiej jakości materiałów takich jak stal emaliowana. Różnorodność dostępnych na rynku form i modeli, oraz bogata paleta kolorystyczna umożliwiają prywatnym inwestorom stworzenie w łazience komfortowego domowego Spa. Oprócz wielu interesujących możliwości indywidualnego kształtowania przestrzeni łazienkowej, zastosowanie wysokiej jakości elementów wyposażenia może przynieść znaczne korzyści w aspekcie higieny oraz bezpieczeństwa. Powierzchnie prysznicowe wykonane ze stali emaliowanej Kaldewei mają idealnie gładką, pozbawioną porów powierzchnię, są odporne na zarysowania i nawet po wielu latach intensywnego użytkowania wciąż wyglądają jak nowe.

KMD0QCr1DCUt9l6YrUQZmdD6FfzXu6XsSwQPiULNDdx8qIkxCKb0ztqmr3J4_3-kaldewei-xetis-bezowym-prairie-matowym-m.JPG

Fot. Powierzchnia prysznicowa Kaldewei Xetis w kolorze beżowym Prairie matowym

Montaż: Czy brodzik zabudowywany w płaszczyźnie podłogi można bez problemu zainstalować w już istniejącej łazience?
Zarówno brodzik jak i powierzchnie prysznicowe, które chcemy zabudować w płaszczyźnie podłogi można zainstalować w już istniejącej łazience bez konieczności wprowadzania dużych i kosztownych zmian w strefie prysznica. Instalator powinien na początek sprawdzić wysokość zabudowy brodzika nawiercając niewielki otwór w podłożu aż do poziomu betonowej wylewki. Firma Kaldewei ma w ofercie kompletne systemy montażowe przeznaczone do brodzików oraz emaliowanych powierzchni prysznicowych instalowanych w ten właśnie sposób. Montaż jest możliwy właściwie w każdych warunkach technicznych, nawet przy wysokości zabudowy 49 mm.

quJte5wPBy9krxGspkTd4uyz4yHhJbgRJE5RlI2PkttbL0ecvhzsPo65eMT1_4-kaldewei-conoflat-anthracyt-matowym-m.JPG

Fot. Powierzchnia prysznicowa Kaldewei Conoflat w kolorze Anthracyt matowym

Okres użytkowania: Czy powierzchnie prysznicowe przeznaczone do zabudowy w płaszczyźnie podłogi są rzeczywiście bezpiecznym i trwałym rozwiązaniem?
Jeśli na etapie pracy nad projektem przestrzeni prysznicowej architekt zadecyduje o wyborze wysokiej jakości elementów wyposażenia oraz skorzysta ze sprawdzonych systemów montażu, inwestor może być pewny, że wybrane rozwiązania okażą się trwałe, bezpieczne i funkcjonalne. Firma Kaldewei na wszystkie swoje wyroby ze stali emaliowanej o grubości 3,5 mm udziela 30 lat gwarancji. Dodatkowym atutem produktów Kaldewei jest trwałość i odporność emalii na zarysowania i uszkodzenia.

Należy podkreślić, że powierzchnie prysznicowe Kaldewei zapewniają optymalną ochronę przed zalaniem oraz szkodami powstającym na skutek wnikania wilgoci w strop. Odpowiedni kąt nachylenia powierzchni oraz duża wydajność i nowoczesność systemów odpływowych powodują, że woda jest skutecznie odprowadzana do instalacji kanalizacyjnej.

HwOD2lcBY1W5o2h6mxfEm0YTfphcfhQd0vGTIGfi0XdFscJLUiT33C1uAi1J_5-kaldewei-xetis-seashell-matowym-m.JPG

Fot. Powierzchnia prysznicowa Kaldewei Xetis w kolorze kremowym Seashell matowym

Kierunki rozwoju architektury wnętrz: Czy istnieje konkretny trend dotyczący sposobu aranżacji strefy prysznicowej z superpłaskim brodzikiem?
Aktualnie dużym zainteresowaniem projektantów oraz architektów cieszą się zabudowywane w płaszczyźnie podłogi emaliowane powierzchnie prysznicowe z odpływem ściennym. Rezygnacja z tradycyjnego syfonu i przeniesienie otworu odpływowego z dna brodzika na ścianę powoduje, że funkcjonalne elementy strefy prysznica przestają być widoczne i dzięki temu staje się ona wyjątkową dekoracją współczesnej przestrzeni łazienkowej. Szeroka gama inspirowanych barwami natury matowych odcieni Coordinated Colours Collection gwarantuje możliwość harmonijnego łączenia strefy prysznica z powierzchniami z naturalnych materiałów takich jak drewno, kamień czy płytki ceramiczne.

Firma KALDEWEI to europejski lider produkcji wanien, brodzików i powierzchni prysznicowych ze stali emaliowanej. Jako pionier i ikona stylu KALDEWEI prezentuje innowacyjne podejście do rozwiązań technologicznych i wzorniczych. Produkty KALDEWEI zdobywają prestiżowe wyróżnienia na całym świecie i są jednymi z najczęściej nagradzanych w branży łazienkowej. W ofercie firmy można znaleźć niemal 300 rozwiązań dedykowanych zarówno klientom indywidualnym, jak i profesjonalistom. KALDEWEI udziela 30 letniej gwarancji na wszystkie swoje produkty wykonane z 3,5 mm stali emaliowanej.


Podepnij swój artykuł

tagi

Biurowiec Y - budynek dla różnych generacji
Biurowiec Y - budynek dla różnych generacji

Zaprojektowany przez JEMS Architekci kompleks trzech budynków biurowych Generation Park X, Y, Z wpis ...

Gala Plebiscytu Polska Architektura XXL 2021 w Orientarium ZOO w Łodzi
Gala Plebiscytu Polska Architektura XXL 2021 w Orientarium ZOO w Łodzi

Po pandemicznej izolacji wracamy do rzeczywistości i zapraszamy na uroczystość rozstrzygnięcia nasze ...

Prefabrykacja w architekturze. II edycja.
Prefabrykacja w architekturze. II edycja.

Współczesne budownictwo prefabrykowane różni się od tego z czasów PRL-u. Pozwala ono na optymalizacj ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera