Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Kaldewei Conoduo z kolekcji „Meisterstück“ w finale konkursu Dobry Wzór 2014

 

Czas czytania: ~3 min


Wolnostojąca wanna z emaliowaną obudową Meisterstück Conoduo firmy Kaldewei w finale konkursu Dobry Wzór 2014

 

S2YhyLZjFI73LMCKKA7JJ44CcA0My3aQgvVRQ4FCLIVegdypvBvvQFAwrgrN_kaldewei-47-meisterstueck-conoduo-2m.jpg

Wolnostojąca wanna z emaliowaną obudową z serii Meisterstück firmy Kaldewei znalazła się w gronie finalistów XXI edycji konkursu Dobry Wzór organizowanego przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego.

Eksperci docenili w wannie Meisterstück Conoduo wyjątkowe połączenie nowoczesnej technologii oraz rzemieślniczego kunsztu. Produkt został nominowany do finału w kategorii Strefa domu.

0tJxR17wUMPvaW8f02amnZZI83KWiutmL7S7HUaz0YYzyqzUOKeQ3yuUmZ2F_4-wanna-conoduo-z-kolekcji-meisterstuckm.jpg

Meisterstück to seria wanien wolnostojących wykonanych wraz z obudowami z jednego materiału – stali emaliowanej Kaldewei o grubości 3,5 mm. Należąca do tej kolekcji wanna Conoduo to prostokątny model o purystycznym charakterze. Jego forma wewnętrzna wraz z geometrycznym kształtem obudowy tworzą całościową koncepcję dopracowaną w najmniejszych detalach. Ściany zewnętrzne obudowy są idealnie pionowe, a uformowanie wanny i obudowy z jednego materiału tworzą niezwykły efekt.

Charakterystyczne detale: emaliowana pokrywa odpływu i pokrętło przelewu w kolorze wanny stanowią o jej wyjątkowym charakterze. Meisterstück Conoduo z powodzeniem można określić mianem prawdziwego dzieła sztuki. Za projekt odpowiedzialne jest mediolańskie biuro Sottsass Associati.

Conoduo z kolekcji Meisterstück idealnie wpisuje się w stylistykę nowoczesnej przestrzeni łazienkowej, której centralnym elementem jest luksusowa, wolnostojąca wanna zintegrowana stylistycznie z resztą pomieszczenia. Aktualnie w serii Meisterstück oferowana jest wanna Conoduo w rozmiarze 170x75 cm.

gWdvOswDszPnOy5YudhXQvn1Uh9MiytjWeYObscYOXovJNVTmxBGm2FfjJiT_6-wanna-conoduo-z-kolekcji-meisterstuckm.jpg

Stal emaliowana jest materiałem niezwykle trwałym, o wysokiej odporności mechanicznej. Jest ona odporna na zarysowania, charakteryzuje się bezkonkurencyjną stabilnością. Jest odporna na działanie promieni uv, dzięki czemu zachowuje swój blask i nie matowieje przez wiele lat. Niewątpliwym atutem emalii jest wyjątkowa łatwość utrzymania jej w czystości i doskonała higiena. Wanny Meisterstück w standardzie posiadają powierzchnię ułatwiającą utrzymanie produktu w czystości.

xSl1zHDQeUFP65z2bnq7AA1UbHIRVcTfGZISj6hBpLZ3AAgtE7wlYp40nqLl_dobry-wzor-2014.jpg

Konkurs Dobry Wzór 2014
Do tegorocznej edycji konkursu zgłoszono 1200 produktów i usług, które konkurować będą w siedmiu kategoriach: dom, praca, sfera publiczna, usługi, nowe technologie, grafika użytkowa i opakowania, nowe materiały. W ostatnim etapie konkursu, 23 października 2014 roku, międzynarodowe jury wyłoni laureatów i przyzna nagrody Dobry Wzór 2014 w każdej z kategorii. Finaliści zostaną zaprezentowani w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie przy ul. Świętojerskiej 5/7 na pokonkursowej wystawie Dobry Wzór 2014.

Dobry Wzór to znak, którym Instytut Wzornictwa Przemysłowego co roku nagradza dobrze zaprojektowane przedmioty użytkowe dostępne na polskim rynku. Wyróżnienie to premiuje produkty z różnych branż, m.in. meble, oświetlenie, szkło i ceramikę użytkową, tkaniny, czy materiały i akcesoria wykończeniowe do wnętrz. Produkty biorące udział w konkursie, po wstępnej kwalifikacji, poddawane są dwuetapowej ocenie wzorniczej: przez ekspertów IWP oraz międzynarodowe jury, w skład którego wchodzą przedstawiciele instytucji gospodarczych, stowarzyszeń działających na rzecz wzornictwa oraz uznani projektanci.

Firma KALDEWEI to europejski lider produkcji wanien, brodzików i powierzchni prysznicowych ze stali emaliowanej. Jako pionier i ikona stylu KALDEWEI prezentuje innowacyjne podejście do rozwiązań technologicznych i wzorniczych. Produkty KALDEWEI zdobywają prestiżowe wyróżnienia na całym świecie i są jednymi z najczęściej nagradzanych w branży łazienkowej. W ofercie firmy można znaleźć niemal 300 rozwiązań dedykowanych zarówno klientom indywidualnym, jak i profesjonalistom. KALDEWEI udziela 30 letniej gwarancji na wszystkie swoje produkty wykonane z 3,5 mm stali emaliowanej.


Podepnij swój artykuł

tagi

Mały domek ze Studia Otamto
Mały domek ze Studia Otamto

Projekt architektoniczny domku działkowego, jaki dla prywatnej inwestorki stworzyło Studio Otamto po ...

Znamy zwycięzców Plebiscytu Polska Architektura XXL 2019
Znamy zwycięzców Plebiscytu Polska Architektura XXL 2019

2 czerwca 2020 odbyła się uroczysta Gala Online dwunastej edycji Plebiscytu Polska Architektura XXL ...

Webinarium Schüco: Poczuj perfekcję Schüco AD UP
Webinarium Schüco: Poczuj perfekcję Schüco AD UP

Zapraszamy na webinarium architektoniczne firmy Schüco: Poczuj perfekcję Schüco AD UP, którego temat ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera