Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Płyty sufitowe jeszcze bielsze i gładsze - nowość na rynku

 

Czas czytania: ~3 min


Materiały budowlane

 

lmzRNgTg9bkaIkUYYmcDmqCFpDZi7JWAbTj4vQAlr1K0wvRZTRHfgKtW7Pnh_rockfon-renaissance-hotel.jpg

Na rynku pojawiły się udoskonalone płyty sufitowe Mono Acoustic E. Cechą wyróżniającą je spośród innych płyt jest bielsza, gładsza powierzchnia, posiadają jeszcze lepsze właściwości akustyczne i współczynnik rozproszenia światła odbitego. Mają też nową grubość wynoszącą 40 mm. Wraz z nimi w sprzedaży dostępny jest nowy system montażu Rockfon System T35 Monolithic oraz udoskonalony tynk Mono Ready-Mix do natryskiwania sufitów, który sprawia, że powierzchnia staje się jednolicie gładka.

Nowa powierzchnia płyty sufitowej Mono Acoustic E jest gładsza i bielsza, co podkreśla elegancki i jednolity wygląd sufitu. Wywołuje piękny i stonowany efekt, a sam sufit pozbawiony jest przerw – ma jednolitą powierzchnię bez widocznych fug między płytami sufitowymi. Nową powierzchnię udało się uzyskać dzięki wprowadzeniu także ulepszonej formuły tynku akustycznego Mono Ready Mix. Sufit monolityczny wykazuje, dzięki temu lepszy współczynnik rozproszenia światła odbitego na poziomie 78 proc. Dla swobody projektowania Mono Ready Mix można zamówić w dowolnych kolorach (według kodu NCS lub RAL). Jednocześnie system Mono można zamontować zarówno na suficie, jak i na ścianie.

LKaxroF55BIiuMHDysboZ2hKd3sF4fFfc0TRQmZmbehQ1Ze6mDg8Z0uNKw9u_rockfon-renaissance.jpg

Sufit monolityczny wykonany z płyt Mono Acoustic E to najbardziej elegancki rodzaj podwieszanych sufitów akustycznych. Dedykowany jest do wnętrz, w których wymagany jest najwyższy poziom estetyki. Jednolita powierzchnia bez widocznych łączeń, wygląda jak klasyczny sufit pokrywany tynkiem, a jednocześnie posiada wszystkie zalety sufitów ze skalnej wełny mineralnej – doskonałe właściwości akustyczne, wysoki stopień ochrony przeciwpożarowej i możliwość łatwego wmontowania wszystkich instalacji technicznych jak np. oświetlenie, nagłośnienie, klimatyzacja.

System T35 Monolithic - montaż na konstrukcji lub bezpośrednio do stropu Płyty sufitowe Mono Acoustic E zainstalować można zarówno na konstrukcji podwieszanej z wykorzystaniem profili, ale także „na styk” bezpośrednio do stropu przy pomocy specjalnych uchwytów. Profile poprzeczne konstrukcji nośnej zakończone są zamkiem typu "klik”, umożliwiającym łatwy i szybki montaż lub demontaż.

Połączenia płyt wypełnia się następnie szpachlą. Po jej wyschnięciu, spoiny wypełnione szpachlą należy wyszlifować papierem ściernym o ziarnistości 80 i pokryć powierzchnię gruntem. Ostatnim etapem prac jest pokrycie całości nową wersją tynku, który nakłada się poprzez natryskiwanie.

zJXlBliEAMWUy4Q7UmhGT9zrZ4X2jnAyy8XwmD8zARZfSkPXAz8gXaMKjybe_rockfon-best-western.jpg

Ważną czynnością kończącą proces instalacji monolitycznych płyt sufitowych jest odpowiednie nałożenie akustycznego tynku Mono Ready Mix. Wskazane jest zastosowanie odpowiedniej jakości urządzeń, by osiągnąć gładką powierzchnię bez zacieków czy nierówności. Zalecane jest używanie maszyny tynkarskiej, która jest specjalnie przeznaczona do natryskiwania tynku akustycznego.

Tynk Mono Ready-Mix jest już wstępnie wymieszany w wiadrze, w którym jest sprzedawany. Ekipa budowlana ma, więc ułatwione zadanie, gdyż przed samym wlaniem tynku do maszyny musi wymieszać tynk, ale jest to dużo prostsze niż, gdyby musiała łączyć go ze składników samodzielnie. Podczas natryskiwania należy trzymać dyszę w odległości ok. 0,8 m od powierzchni. Tynk nakłada się kolejnymi pasami o szerokości ok. 60 cm prowadząc dyszę natryskową od jednego do drugiego krańca powierzchni. Skraj sufitu pokrywa się przesuwając dyszę po linii prostej równolegle do ściany po obwodzie całego pomieszczenia. Czas schnięcia jednej warstwy wynosi ok. 4 godzin. Położyć powinno się co najmniej 2-3 warstwy tynku. Wówczas powierzchnia będzie jednolicie gładka.

Po latach użytkowania pomieszczenia ponowne nałożenie tynku pozwala odświeżyć sufit, lub w razie potrzeby także zmienić jego kolor, gdyż tynki akustyczne Rockfon dostępne są w różnych barwach.

Artykuł sponsorowany


Podepnij swój artykuł

tagi

Biała hala nie tylko dla kibiców
Biała hala nie tylko dla kibiców

Hala widowiskowo-sportowa w Puławach, której powstanie było jedną z największych inwestycji w mieści ...

Gala Plebiscytu Polska Architektura XXL 2021 w Orientarium ZOO w Łodzi
Gala Plebiscytu Polska Architektura XXL 2021 w Orientarium ZOO w Łodzi

Po pandemicznej izolacji wracamy do rzeczywistości i zapraszamy na uroczystość rozstrzygnięcia nasze ...

Prefabrykacja w architekturze. II edycja.
Prefabrykacja w architekturze. II edycja.

Współczesne budownictwo prefabrykowane różni się od tego z czasów PRL-u. Pozwala ono na optymalizacj ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera