Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Proekologiczna łazienka

 

Czas czytania: ~6 min


Łazienka hotelowa

 

HhAOMG0ArP75YNyZq7jOu0tAHBibkJVI1qTRLAFhKV5mkpytVhSw49QoZ9Sk_proekologiczna-lazienka-ellipso-duo-oval.jpg

Fot. Wanna Ellipso Duo Oval z obudową

W ostatnim czasie strategia zrównoważonego rozwoju stała się ważnym tematem również dla przedstawicieli branży hotelarskiej, ponieważ proekologiczne zaangażowanie hotelowych sieci pozytywnie wpływa na sposób ich postrzegania przez klientów.

Zwiększona świadomość ekologiczna gości powoduje, że dla inwestorów oraz osób zarządzających hotelami ekonomicznie uzasadnione staje się instalowanie wytrzymałych, charakteryzujących się długim okresem użytkowania i podlegających pełnemu procesowi recyklingu elementów wyposażenia. Dlatego przy ich wyborze do hotelowych łazienek warto sięgnąć po sprawdzoną jakość produktów ze stali emaliowanej Kaldewei o grubości 3,5 mm. Wanny, brodziki oraz powierzchnie prysznicowe wyróżniają się ponadczasowym, minimalistycznym wzornictwem oraz doskonałym bilansem ekologicznym. Ponadto spełniają wysokie międzynarodowe standardy w zakresie zrównoważonego budownictwa.

xTeFKcaWzwWgf5B9vk0ArvMno4DV7GaXV3JIRs2en7xzCPEOviCwtCai3oEX_proekologiczna-lazienka-asymmetric-duo.jpg

Fot. Wanna Asymmetric Duo z kolekcji ,,Meisterstück”

Korzystny bilans energetyczny nie tylko pozytywnie wpływa na wizerunek i reputację hotelu, ale ma znaczący wpływ na zwiększenie wartości inwestycji. Do uznanych systemów zajmujących się oceną i certyfikacją zrównoważonych obiektów budowlanych należą min.: niemiecki system DGNB stworzony przez Niemieckie Towarzystwo ds. Zrównoważonego Budownictwa czy amerykański system LEED autorstwa U.S. Green Building Councils (USGBC). Aby uzyskać certyfikat dla swoich projektów architekci oraz projektanci powinni sięgać po takie elementy wyposażenia wnętrz, które w procesie certyfikacji uzyskały pozytywną ocenę notyfikowanej jednostki certyfikującej. Wskazaniem do tego są Deklaracje EPD (Proekologiczne Deklaracje Produktowe), wydawane przez niezależne instytuty badawcze. Taka deklaracja wydawana jest na podstawie kompleksowej oceny uwzględniającej wpływ na środowisko podczas całego cyklu „życia” produktu np. konkretnego modelu wanny lub brodzika.

lsl1vr5RudjmbJmu57hJX5NNWeQltICaZ9x49bzBCRvC4QhcBLyazOxwhmHJ_proekologiczna-lazienka-conoflat.jpg

Fot. Powierzchnia prysznicowa Conoflat

LEED & Co: Kaldewei spełnia międzynarodowe standardy
Firma Kaldewei w roku 2009 jako pierwszy europejski producent wyposażenia łazienek otrzymała dla swoich produktów wykonanych ze stali emaliowanej o grubości 3,5 mm taką deklarację zgodności na podstawie normy ISO 14025. Deklaracja ta została zaktualizowana w roku 2014, i oparta dodatkowo o europejską normę EN 15804. Ze względu na zaktualizowaną wersję systemu LEED wzrosło międzynarodowe znaczenie deklaracji EPD. Aktualna wersja systemu LEED v4 jest pierwszą, która przyznaje punkty na podstawie deklaracji EPD. Warto zauważyć, że Kaldewei jako jedna z trzech firm uzyskała certyfikat UL przyznawany przez IBU. Stanowi to dodatkową korzyść dla inwestorów na rynku obiektów hotelowych, ponieważ dzięki amerykańskim standardom certyfikat EPD dla produktów ze stali emaliowanej jest zaliczany do warunków certyfikacji zgodnie z LEED v4.

8sUJBhjmyZUWaQCLMiEore6WbmPeIdZrHoSXS4zWJIqn2ysdKzqJC0a5RDyY_proekologiczna-lazienka-milano-scala.jpg

Fot. Lobby hotelu Milano Scala

Wanny, brodziki oraz powierzchnie prysznicowe ze stali emaliowanej Kaldewei o grubości 3,5 mm charakteryzują się bardzo korzystnym bilansem ekologicznym. Podczas codziennej eksploatacji zachwycają wysoką jakością, wyjątkową wytrzymałością oraz łatwą pielęgnacją. Na pozbawionej porów, idealnie gładkiej powierzchni stali emaliowanej nie powstają żadne uszkodzenia i zarysowania, w których mogłyby osadzać się cząsteczki mydła, pleśń, czy bakterie. Pielęgnacja emalii jest łatwa i nie wymaga stosowania agresywnych, często szkodliwych dla środowiska, preparatów. Czyszczenie produktów ze stali emaliowanej zajmuje personelowi sprzątającemu znacznie mniej czasu, niż pielęgnacja elementów wyposażenia wykonanego z innego rodzaju materiałów. Możliwość redukcji kosztów sprzątania stanowi dla hotelu ważny czynnik ekonomiczny. Ze względu na niskie koszty pielęgnacji instalowanie powierzchni prysznicowych ze stali emaliowanej Kaldewei o grubości 3,5 mm, zamiast tradycyjnych akrylowych brodzików, może przyczynić się do długoterminowej optymalizacji kosztów w branży hotelarskiej. Wyjątkową jakość produktów ze stali emaliowanej Kaldewei podkreśla udzielając na wszystkie modele wanien i brodzików 30-letniej gwarancji.

LuUEwPRxA62HkbeiuJsBWTsVCTyafBKi9KzVB6t9st1slmCbe9lW7PWK5Opb_proekologiczna-lazienka-milano-scala1.jpg

Fot. Łazienka w hotelu Milano Scala

Stal emaliowana Kaldewei o grubości 3,5 mm: nowoczesność i tradycja
Proekologiczna filozofia firmy Kaldewei oparta jest na wykorzystywaniu do produkcji wanien, brodzików oraz powierzchni prysznicowych tylko naturalnych materiałów, które po zakończeniu okresu eksploatacyjnego, mogą być w 100% ponownie przetworzone. Należy podkreślić, że stal używana przez firmę Kaldewei aż w 20% pochodzi z recyklingu. Już od ponad 90 lat rodzinna firma z Ahlen stosuje proekologiczne technologie i wspiera rozwiązania i systemy przyjazne dla środowiska naturalnego. Wszystkie modele Kaldewei powstają w siedzibie firmy w Niemczech. Taka daleko posunięta centralizacja umożliwia integrację procesów produkcyjnych, redukcję kosztów transportu oraz efektywniejsze planowanie. Optymalizacja oraz dobra organizacja produkcji stwarzają warunki do rezygnacji z wielokrotnego przepakowywania produktów i korzystnie wpływają na usprawnienie procesów logistycznych.

Ra1vG9w3ph00ieHPAjJrJxSGRPHdMnhkCzGSJuZuEoBVNVG2h3Z9wilRznJL_proekologiczna-lazienka-scandic.jpg

Fot. Hotel Scandic Hamburg Emporio

,,Strategia zrównoważonego rozwoju odnosi się nie tylko do produktów Kaldewei. Jest to standardowa praktyka działania naszej firmy również w szerszym aspekcie. Stworzyliśmy w firmie wewnętrzne standardy dotyczące efektywności energetycznej,, - wyjaśnia Arndt Papenfuß Dyrektor ds. Marketingu oraz Zarządzania Produktem Kaldewei. Dodaje również, że ,,jako członek Niemieckiego Towarzystwa Zrównoważonego Budownictwa oraz U.S. Green Building Councils chcemy aktywnie wpływać na wzrost proekologicznej świadomości w branży hotelarskiej”. Dlatego nie powinno dziwić, że Kaldewei we współpracy z IBU zaangażował się w proces włączenia i uznania Deklaracji Produktowych EPD w ramach certyfikacji LEED.

iDsacGE3O8eNO7s4FSIzbGS1Jua0mCG2DoZwqfBYX9EwpTXjt181Onwh6WBt_proekologiczna-lazienka-hamburd.jpg

Fot. Łazienka w hotelu Scandic Hamburg Emporio

Firma Kaldewei jest idealnym partnerem dla inwestorów oraz osób zarządzających z branży hotelarskiej, które dużą wagę przywiązują do wyboru proekologicznych rozwiązań oraz wysoko cenią strategię zrównoważonego rozwoju w budownictwie. Filozofia producenta z Ahlen oparta jest na trosce o środowisko i ochronę zasobów naturalnych. Wysoka jakość produktów Kaldewei oraz ich wyjątkowa wytrzymałość gwarantują inwestorom długi okres eksploatacji oraz korzystny Life-Cycle-Costing (stosunek ceny produktu do długości okresu jego użytkowania). Biorąc pod uwagę aspekt ekologiczny oraz finansowy, wanny, brodziki oraz powierzchnie prysznicowe Kaldewei wykonane z wysokiej jakości stali emaliowanej o grubości 3,5 mm mogą w dłuższej perspektywie w znaczący sposób wpłynąć na korzystne pozycjonowanie obiektu hotelowego na rynku i przyczynić się do optymalizacji kosztów.

Firma KALDEWEI to europejski lider produkcji wanien, brodzików i powierzchni prysznicowych ze stali emaliowanej. Jako pionier i ikona stylu KALDEWEI prezentuje innowacyjne podejście do rozwiązań technologicznych i wzorniczych. Produkty KALDEWEI zdobywają prestiżowe wyróżnienia na całym świecie i są jednymi z najczęściej nagradzanych w branży łazienkowej. W ofercie firmy można znaleźć niemal 300 rozwiązań dedykowanych zarówno klientom indywidualnym, jak i profesjonalistom. KALDEWEI udziela 30 letniej gwarancji na wszystkie swoje produkty wykonane z 3,5 mm stali emaliowanej.


Podepnij swój artykuł

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

tagi

Białe domy i amerykański sen
Białe domy i amerykański sen

An Nhiên House to wyjątkowy projekt autorstwa Ho Khue Architects, zlokalizowany w wietnamskim mieści ...

Bernardyńska we Wrocławiu się zmienia
Bernardyńska we Wrocławiu się zmienia

Zakończył się pierwszy etap przebudowy ulicy Bernardyńskiej we Wrocławiu. Finansowana przez dewelope ...

Szare pudełko na sztukę
Szare pudełko na sztukę

9 marca 2024 roku wystawami rzeźby Adolfa Ryszki oraz fotografii Chrisa Niedenthala zainaugurowała s ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Technologie
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera