Nowe profile do sufitów podwieszanych - Sztuka architektury

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Nowe profile do sufitów podwieszanych

 

Czas czytania: ~2 min


Blind Box to nowy profil Armstronga przeznaczony do sufitów podwieszanych

 

TbUkhiHePY32D81lnmHZEtdTek5RVE4dUMiUhpquCRPajua0aXT5VhvuRJgs_armstrong-axiom-blind.jpg

Na rynku pojawiły się nowe profile Blind Box do montażu sufitów podwieszanych. Takie rozwiązanie przeznaczone jest do szybkiego i estetycznego wykończenia łączeń sufitów podwieszanych, zamaskowania rolet lub oświetlenia. Dodatkową zaletą stosowania jest krótszy czas montażu.

W skład systemu Axiom wchodzi cała gama aluminiowych profili, łączników, kątowników i innych elementów montażowych, które służą do szybkiego i estetycznego wykonania łączeń i przejść pomiędzy różnymi rodzajami sufitów podwieszanych. Dzięki nowej technologii możemy wykreować np. płynne przejście pomiędzy opaską z płyty kartonowo-gipsowej na suficie wokół pomieszczenia, a częścią sufitu podwieszanego wykonaną z akustycznych modułowych sufitów mineralnych, drewnianych lub też metalowych. Uniwersalność akcesoriów powala tworzyć uskoki, podświetlane wnęki lub wyspy sufitowe w dowolnych kształtach.

Nowym rozwiązaniem systemu Axiom jest Blind Box. Ekipy wykonawcze mają do wyboru aż 5 modeli. Wszystkie można wykorzystać w narożnikach, służą do wykonania estetycznego przejścia pomiędzy każdego rodzaju sufitem podwieszanym, a ścianą. Taki rodzaj wykończenia pozwala uzyskać  estetyczną szczelinę cieniową.

j850wQI36XNVHcPsMkj90xMkbXxiqYFLq1j7PdLX2h0GZNhS2VKXl2TNYFlA_armstrong-axiom-blind.jpg

Rodzaje profili Axiom Blind Box - sposoby wykonania łączeń z sufitem podwieszanym

Jeden z modeli - mający pionową powierzchnię profili o wysokości aż 100 mm - z powodzeniem pomoże też zamaskować umieszczone pod sufitem mechanizmy rolet lub żaluzji, czy oświetlenie.

Zastosowanie wykończeń Blind Boxa pozwala aż czterokrotnie skrócić czas prac montażowych. Ekipa wykonawcza nie musi bowiem wykonywać np. wygładzania, szlifowania i malowania powierzchni gipsowej. Wystarczy instalacja gotowego profilu Armstrong. Profile sufitowe dostępne są standardowej długości 32 mm, i wysokości 32, 41 lub 132,5 mm.

Nowe rozwiązania, podobnie jak inne z serii Axiom, mogą być stosowane zarówno ze standardowymi systemami zawieszenia do sufitów podwieszanych o szerokości 15 lub 24 mm, jak i z pozostałymi typami rusztów nośnych. Dostępne są w kolorze białym lub na zamówienie w każdym dowolnym kolorze z palety RAL. Producent daje 15-letnią gwarancję na produkt.

Źródło: Armstrong


Podepnij swój artykuł

tagi

Projekt domu z nadwieszeniem
Projekt domu z nadwieszeniem

Na niełatwej do zabudowy długiej i wąskiej działce o wymiarach 14 x 116 m zespół w składzie: Tomasz ...

Webinarium Stiebel Eltron: Przepływowe ogrzewacze wody
Webinarium Stiebel Eltron: Przepływowe ogrzewacze wody

28 września 2020 o godz. 11:00 odbędzie się siódme już webinarium firmy Stiebel Eltron, które tym ra ...

Webinarium Schüco: Architektura bez barier – demografia czy potrzeba?
Webinarium Schüco: Architektura bez barier – demografia czy potrzeba?

Architektura bez barier to temat kolejnego webinarium architektonicznego firmy Schüco, które odbędzi ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera