Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Budujesz dom? Zobacz jak zaoszczędzić

 

Czas czytania: ~2 min


Oszczędzanie można zacząć już na etapie projektowania. Nie może się ono jednak odbywać kosztem jakości materiałów użytych do budowy.

 

YHG4dSMzeSDnoskJBNGqyZsqv1vfV43FfyVl2gj5otLk18EuTFWB0VfxmRRe_dom-braas.jpg

Każdy kto przygotowuje się do budowy domu wie że złotówki uciekają między palcami. Dlatego tak ważne jest oszczędzanie. Można je zacząć już na etapie projektowania. Nie może się ono jednak odbywać kosztem jakości materiałów budowlanych.

Decyzje muszą być przemyślane
Na kompleksową budowę domu składa się wiele zależnych od siebie elementów. Każdy z nich powinien być przemyślany. Jedynie najwyższa jakość produktów w połączeniu z właściwym montażem zagwarantuje bezpieczeństwo i trwałość rozwiązań. Dlatego nie warto oszczędzać na niskojakościowych zamiennikach i korzystać z usług niesprawdzonych ekip budowlanych. Jakość zawsze powinna iść przed ceną.

Tańsze materiały nie muszą być złe
W oszczędnościach pomoże nam wybór powtarzalnego projektu. Bryła powinna być możliwe prosta i niedużych rozmiarów. Brak oryginalności, którą zresztą nie każdy lubi, można zrekompensować sobie kolorystyką elewacji bądź połaci dachu. Warto pamiętać jednak, że zasada „piękno tkwi w prostocie” nie wyszła z mody i proste, minimalistyczne kształty dalej cieszą się uznaniem w oczach architektów.

Dach wizytówką domu
Kolor i kształt dachu zależy nie tylko od indywidualnych upodobań inwestora, ale również od architektury czy stylu budowli. W przypadku dachówek inwestor ma do dyspozycji wiele barw i kształtów, choć obecnie dominują stonowane, ciemne kolory i proste kształty. Cena dachówek zależy od modelu oraz użytej podczas produkcji powłoki – zasadniczo te błyszczące będą droższe od matowych, tak jak to ma miejsce w dachówkach ceramicznych, w których powłoki glazurowane są droższe od angobowanych. Na cenę dachówki może mieć wpływ także kolor. Dachówki ceramiczne w naturalnych barwach, jak miedziana czy czerwona, są tańsze od tych w pozostałych kolorach. W przypadku dachówek betonowych kolor nie ma znacznego wpływu na ich cenę. Inwestor ma też do dyspozycji wiele kształtów betonowego pokrycia.

Profesjonalna ekipa to podstawa
Doświadczona ekipa budowlana to skarb. Często bowiem usterki, które inwestor odkrywa dopiero po zakończeniu budowy, są wynikiem niestosowania się do zasad, które producenci zawierają w instrukcjach montażowych. Istnieje możliwość skorzystania z ekipy z polecenia, jednak nie zawsze mamy w najbliższym otoczeniu kogoś, kto akurat korzystał z takich usług.

Źródło: materiały prasowe


Podepnij swój artykuł

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

tagi

Urodziny Szybu Krystyna
Urodziny Szybu Krystyna

Budowa wieży wyciągowej szybu Kaiser Wilhelm II na terenie kopalni węgla kamiennego Hohenzollern zak ...

Kultura w kasynie
Kultura w kasynie

Kasyno Kultury, placówka kulturalna działająca w Kwidzynie od końca 2023 roku mieści się w budynku o ...

E-konferencja Skorupa budynku: dachy, fasady, drewno i prefabrykacja w architekturze.
E-konferencja Skorupa budynku: dachy, fasady, drewno i prefabrykacja w architekturze.

Regulacyjne i technologiczne zmiany w zakresie metod wznoszenia budynków doprowadziły w ostatnich la ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Technologie
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera