Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Wyniki konkursu Wojna Domowa

 

Czas czytania: ~2 min


vHW1j3lonxVmhKwpusxzawtxWmnB3qQvml3zyVVoaKbFkS4Be4SZr6AUOeIc_slowianska-nova-1.jpg

Zostały ogłoszone wyniki konkursu Wojna Domowa, którego organizatorem był portal Bankier.pl oraz serwis należący do grupy Allegro – otoDom.pl. Główną nagrodę w ogólnopolskiej kategorii Najlepszy Projekt Architektoniczny zdobył poznański deweloper – firma Masterm Investment za projekt osiedla Słowiańska NOVA autorstwa Szymona Januszewskiego i Piotra Napierały z pracowni Insomia.

Wśród kupujących mieszkania na rynku pierwotnym coraz większe znaczenie – poza ceną za metr kwadratowy – odgrywa oferta przystosowana do indywidualnych potrzeb klienta – wynika z rankingu Wojny Domowej. Istotna więc staje się lokalizacja inwestycji, ale także optymalne wykorzystanie przestrzeni i rola architektury. Z analizy ponadto wynika, że najczęściej docenianymi atrybutami nowych inwestycji są: obecność tarasów i przydomowych ogródków oraz sąsiedztwo placówek edukacyjnych. Tego typu rozwiązania stosuje w swoich inwestycjach Masterm Investment – deweloper działający na poznańskim rynku, który zdobył w plebiscycie nagrodę za najlepszy projekt architektoniczny.

mKbJntWfnVcYhZAiJTMm40lDzAjY6sQi7mncdcxEYBf0d1DdNsR0vn42m0KW_slowianska-nova-2.jpg

– Przy projektowaniu budynku staraliśmy się uzyskać synergię między naturą a architekturą. Osiedle jest próbą znalezienia równowagi między tym, co naturalne i nowoczesne – mówi dyrektor zarządzająca firmą Masterm Investment Joanna Janowicz. – Dość ważne również było to, by inwestycja spełniała nie tylko kryteria estetyczne, ale również funkcjonalne, dlatego dostosowaliśmy inwestycję do potrzeb osób niepełnosprawnych. Warto też podkreślić, że mieszkania przy Słowiańskiej posiadają duże tarasy, dzięki czemu wychodzą naprzeciw potrzebom tych, którzy szukają miejsca na zaaranżowanie zielonej przestrzeni – dodaje.

V7myrrcAPYqInwS4okiBqX8szVBhH1KmyBg3TzLhzL0ONAze07sUndXT0G4E_slowianska-nova-3.jpg

Rosnąca podaż na pierwotnym rynku mieszkaniowym stawia deweloperom coraz częściej nowe wyzwania. To, co kilka lat temu było ekskluzywnym dodatkiem, dziś staje się standardem. Zmienia się styl życia Polaków, modyfikacjom ulega również miejsce, w jakim żyją. Nie dziwi więc fakt, że inwestorzy wprowadzają ekologiczne rozwiązania w budynkach, zapewniają dostęp do terenów zielonych, a jednocześnie lokują inwestycję w pobliżu centrum miasta. By pogodzić te wszystkie kryteria w spójną i estetyczną całość, należy zauważyć i docenić rozwiązania, jakie niesie ze sobą architektura. To właśnie ona może okazać się czynnikiem decydującym o sukcesie inwestycji.

Źródło: Masterm Investment


Podepnij swój artykuł

tagi

Gala Plebiscytu Polska Architektura XXL 2021 w Orientarium ZOO w Łodzi
Gala Plebiscytu Polska Architektura XXL 2021 w Orientarium ZOO w Łodzi

Po pandemicznej izolacji wracamy do rzeczywistości i zapraszamy na uroczystość rozstrzygnięcia nasze ...

Prefabrykacja w architekturze. II edycja.
Prefabrykacja w architekturze. II edycja.

Współczesne budownictwo prefabrykowane różni się od tego z czasów PRL-u. Pozwala ono na optymalizacj ...

Nowe trendy w budownictwie. Nowoczesna stolarka Schüco z PVC-U. Webinarium Schüco
Nowe trendy w budownictwie. Nowoczesna stolarka Schüco z PVC-U. Webinarium Schüco

Zapraszamy na webinarium firmy Schüco poświęcone nowoczesnej stolarce z PVC-U. Podczas szkolenia zo ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera