Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Znamy wyniki konkursu Obiekt Roku

 

Czas czytania: ~3 min


UVSDBJCeZ3cDEtYHIqWcAHCdatTjvkNC2Bpfk2S8sjGwRK4IBFo5I4AiZDeB_fot-aluprof-konkurs-dla-architektow.jpg

Rozstrzygnięto konkurs dla architektów ”Obiekt Roku w systemach Aluprof”. Podczas  gali zostały zaprezentowane najciekawsze budowle ostatnich lat, które tworzą niejako współczesny kanon pereł polskiej architektury. Nagrody zostały przyznane autorów trzech najciekawszych realizacji.

Widowiskowa Gala Finałowa odbyła się 26 września br. o godz. 17.00 w Hotelu Warszawianka Wellness&Spa. Drogę prowadzącą do sali bankietowej zdobiły nie tylko zapierające dech w piersiach zdjęcia realizacji, przesłanych na konkurs, lecz także fenomenalne fotografie budowli światowych, które oparły swą konstrukcję o systemy aluminiowe.

Punktem kulminacyjnym uroczystości było ogłoszenie wyników – wyczekiwane przez branżę już od dawna. Zwycięskie obiekty zostały wytypowane przez szacowne grono jury w składzie: Elżbieta Dziubak – Generalny Architekt Aluprof S.A., Ryszard Jurkowski – architekt w AIR Jurkowscy-Architekci Sp. z o.o., Zbigniew Reszka – architekt w Arch-Deco Sp. z o.o., Dariusz Hyc – przedstawiciel SARP, Danuta Burzyńska – Redaktor Naczelna miesięcznika Builder. – Wyróżnione w konkursie realizacje architektoniczne są nie tylko perfekcyjnie wykonane, lecz także przedstawiają kunszt ich twórców. Konkurs doskonale zaprezentował, że Polska zmierza w dobrą stronę – rodzime obiekty, oparte o polską myśl techniczną, dorównują budowlom na całym świecie. Z taką właśnie myślą tworzyliśmy niegdyś innowacyjne systemy aluminiowe – powiedział Tomasz Grela, prezes firmy Aluprof SA.

Nagrodę główną, w postaci 50 tys. zł, otrzymała pracownia AMC – Andrzeja M. Chołdzyńskiego, która stworzyła w Warszawie niepowtarzalny obiekt biurowy – Ambassador Office Building. – Bardzo nam miło, że zostaliśmy wyróżnieni w konkursie, w którym prezentowane jest kilkanaście lat tego, co wydarzyło się w polskiej architekturze. Na tle tak szacownego grona sprawia to szczególną przyjemność. Tym bardziej cieszy nas pierwsza nagroda, gdyż jest ona wyrazem uznania dla naszej pracy – opowiadał z satysfakcją w głosie arch. Artur Chołdzyński, który odebrał statuetkę za najpiękniejszy ”Obiekt Roku w systemach Aluprof”.

Tuż za nim, na drugim miejscu, uplasowała się również warszawska realizacja, tym razem autorstwa zespołu Kuryłowicz & Associates. Na trzeciej pozycji znalazł się natomiast apartamentowiec z Wrocławia – Thespian, zaprojektowany przez Maćków Pracownię Projektowania. Wszystkie nadesłane na konkurs realizacje prezentowały wysoki poziom, nie tylko pod względem estetycznym, lecz także jakościowym – zostały stworzone przy użyciu nowoczesnych rozwiązań, jakimi są systemy aluminiowe firmy Aluprof.

Po ogłoszeniu wyników, przedstawiciel jury – Ryszard Jurkowski opowiedział o kryteriach wyboru laureatów konkursu. – Podstawową miarą wyboru zwycięskiego projektu architektonicznego było kreatywne zastosowanie systemów aluminiowych, których wykorzystanie wpłynęło na jakość architektury, przyczyniając się do uzyskania szczególnych walorów estetycznych danego obiektu – tłumaczył.

Uroczystą Galę poprowadził charyzmatyczny polski prezenter telewizyjny – Marcin Prokop. Wydarzeniu towarzyszyła wykwitna oprawa. Salę bankietową wypełniły po brzegi znane osobistości z branży architektonicznej i budowlanej. Rangę wydarzenia podkreślała obecność przedstawicieli znamienitych instytucji, stowarzyszeń i urzędów, tj. Mazowiecki Urząd Wojewódzki, SARP czy Krajowa Izba Urbanistów. Nie zabrakło również przedstawicieli oraganizatora oraz mediów.

Zwieńczeniem uroczystości był prywatny recital jednej z najbardziej znanych i utalentowanych rodzimych gwiazd – Kayah, która złożyła serdeczne gratulacje zwycięzcom. W takiej atmosferze do późnych godzin nocnych toczyły się w kuluarach pasjonujące rozmowy o przyszłości polskiej architektury miejskiej, wyzwaniach i nadchodzących trendach.

Źródło: materiały prasowe


Podepnij swój artykuł

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

tagi

Historia i tradycja we współczesnym designie. BXB Studio.
Historia i tradycja we współczesnym designie. BXB Studio.

Współczesna architektura napotyka szereg wyzwań związanych ze zrównoważonym rozwojem, ekologią czy i ...

Park do spotkań i działań
Park do spotkań i działań

Klub Studencki Szkoły Głównej Handlowej „Park” działał na warszawskim Polu Mokotowskim od końca lat ...

Retransmisja konferencji Błękitna i zielona infrastruktura w architekturze III. Nowe Centrum Warszawy.
Retransmisja konferencji Błękitna i zielona infrastruktura w architekturze III. Nowe Centrum Warszawy.

Za nami trzecia edycja konferencji "Błękitna i zielona infrastruktura w architekturze", której temat ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Wyniki konkursów
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera