Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Spacer śladami profesorów i absolwentów WAPW 02.07.16

 

Czas czytania: ~ 1 min


SASKA KĘPA - Spacer śladami profesorów i absolwentów WAPW + pokaz filmu i grill

 

OlGhXlNFo65mrCeFK6eaMu4wFleyQKILGGanzejYMaYFkLmjudXYMkiDzZwI_13522910-54013517950583.jpg

Koło Naukowe Architektury Rodzimej wraz ze studentami WAPW organizuje spacer po Saskiej Kępie śladem twórczości profesorów i absolwentów Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej. Uczestnicy wspólnie przespacerują się uliczkami, przy których perły polskiego modernizmu sąsiadują z dworkami będącymi odzwierciedleniem tęsknoty za wolnością i potrzebą tożsamości narodowej. Prześledzą międzywojenną twórczość Lacherta i Szanajcy, Heleny i Szymona Syrkusów, Mariana Lalewicza i wielu innych.

Spotykanie odbędzie się 2 lipca 2016 r. o 10:30 w holu Wydziału Architektury PW przy ul. Koszykowej 55 lub o godz. 11:00 już na miejscu przy skrzyżowaniu ul. Katowickiej i ul. Zwycięzców.

O 18:00 w Otwartej Pracowni Jazdów odbędzie się druga część obchodów. Pokaz filmu „Porwanie Europy - Historia warszawskiego 20-lecia międzywojennego” reż. Jadwigi Kocur będącego krótką, syntetyczną opowieścią o przemianach kulturowych początku XX wieku. W trakcie wieczoru w Otwartej Pracowni Jazdów będą kiełbaski i warzywa z grilla.

Więcej na: facebook.com/events/1730554360566391


Podepnij swój artykuł

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

tagi

Nowoczesne prototypownie w zabytkowej fabryce papieru
Nowoczesne prototypownie w zabytkowej fabryce papieru

W Poznaniu zakończyła się inwestycja, z jednej strony polegająca na nadaniu nowej funkcji poprzemysł ...

Nagroda Roku SARP: najlepsze realizacje 2024
Nagroda Roku SARP: najlepsze realizacje 2024

6 czerwca 2025 roku podczas gali w Warszawie Stowarzyszenie Architektów Polskich przyznał swoje nagr ...

Skurusundet Ravine House — architektura skał i powietrza
Skurusundet Ravine House — architektura skał i powietrza

W skalistym wąwozie niedaleko szwedzkiej cieśniny Skurusundet, w miejscu o trudnej topografii i boga ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Prawo
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera