Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Zwiedzanie Bałtyku i wystawa najlepszych projektów MVRDV 21-26.09.16

 

Czas czytania: ~2 min


Zwiedzanie Bałtyku i wystawa najlepszych projektów MVRDV podczas Tygodnia z Architekturą w Poznaniu

 

NkHBdP5jwgkTZW3w9cdEQDURzylQcVtOdmzw3AIaAABi31y1iMnaLua8MOJE_baltyk-concordia-2.jpg

Zwiedzanie Bałtyku i wystawa najlepszych projektów MVRDV podczas Tygodnia z Architekturą w Poznaniu. Wystawa potrwa od 21 do 26 sierpnia w Concordii Design (przestrzeń Expo vis-a-vis restauracji Concordia Taste) i będzie dostępna dla zwiedzających codziennie od 9.00-18.00

W samym sercu Poznaniu powstaje Bałtyk, czyli pierwsza polska realizacja holenderskiej pracowni MVRDV. Inne odważne i nowatorskie projekty światowej sławy architektów będzie można obejrzeć od 21 do 26 września w Concordii Design podczas wystawy „Idea architektury odpowiedzialnej społecznie wg MVDRV”. Organizatorzy zapraszają również na oprowadzanie po budowie Bałtyku, który osiągnął już finalną wysokość 16 pięter. Wszystkie wydarzenia są częścią Tygodnia Architektury organizowanego przez poznańskie Stowarzyszenie Architektów Polskich (SARP).

DlMUQhlZPqNt7ZPJyHhvLZlSAqLusv4CDiwi0EEtzJIcmh50g1SveMTowjgV_baltyk1-2.jpg


Bałtyk, czyli wyzwanie
Szczególnym wyzwaniem we współczesnej urbanistyce jest projektowanie budynków w centrach miast. Bałtyk znajduje się w samym sercu Poznania, a taki reprezentacyjny punkt stanowi nie tylko wyzwanie estetyczne - biurowe budynki współtworzą w swoim bezpośrednim otoczeniu przestrzenie publiczne, które jednoczą różnorodne funkcje i społeczne potrzeby. Zaprojektowany przez jedną z najlepszych pracowni architektonicznych wieżowiec nie tylko spełnia oczekiwania współczesnego biznesu, ale również jest częścią innowacyjnego na terenie Poznania konceptu Roosevelta 22, który łączy w sobie nowo powstający Bałtyk, centrum designu Concordia Design oraz Podwórko, czyli społeczną przestrzeń między budynkami. Bałtyk osiągnął już swoją finalną wysokość, w czerwcu został zamknięty stan surowy , a obecnie trwają prace związane z montażem fasady i okien.

„Idea architektury odpowiedzialnej społecznie wg MVRDV” to prezentacja najlepszych międzynarodowych projektów znanej pracowni. Oprócz makiety 3D Bałtyku będzie można zobaczyć inne śmiałe realizacje MVRDV takie jak Market Hall, Glass Farm, Pyjama Garden, Silodam, Book Mountain, Mirador, Balancing Barn czy Expo 2000

Zachód słońca na Bałtyku
Concordia Design po raz kolejny bierze udział w Tygodniu z Architekturą – w tym roku w ramach tego wydarzenia będzie można uczestniczyć w oprowadzaniu po budowie Bałtyku. 23 września o godzinie 17:00 przedstawiciel inwestora opowie o realizacji i pokaże wszystkim chętnym miasto... z perspektywy 16 piętra wieżowca. Zainteresowani zwiedzaniem muszą się jednak spieszyć – w oprowadzaniu udział może wziąć tylko 30 osób.

Więcej na: facebook.com/events/142267909553092/


Podepnij swój artykuł

tagi

Gala Plebiscytu Polska Architektura XXL 2021 w Orientarium ZOO w Łodzi
Gala Plebiscytu Polska Architektura XXL 2021 w Orientarium ZOO w Łodzi

Po pandemicznej izolacji wracamy do rzeczywistości i zapraszamy na uroczystość rozstrzygnięcia nasze ...

Prefabrykacja w architekturze. II edycja.
Prefabrykacja w architekturze. II edycja.

Współczesne budownictwo prefabrykowane różni się od tego z czasów PRL-u. Pozwala ono na optymalizacj ...

Nowe trendy w budownictwie. Nowoczesna stolarka Schüco z PVC-U. Webinarium Schüco
Nowe trendy w budownictwie. Nowoczesna stolarka Schüco z PVC-U. Webinarium Schüco

Zapraszamy na webinarium firmy Schüco poświęcone nowoczesnej stolarce z PVC-U. Podczas szkolenia zo ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera