Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Echa – 100 lat fińskiej architektury i wzornictwa 13.01-23.02.17

 

Czas czytania: ~ 1 min


Ekspozycja "Echa – 100 lat fińskiej architektury i wzornictwa" przedstawia wybrane dzieła projektantów i architektów z Finlandii powstałe na przestrzeni ostatnich stu lat.

 

IxQO0ywJxXpfuNO6xglCHMFvLbQxHWZNCA0aGr8t6L4ugQTGfbGi6gL2Ss1G_echoes-finnish-design.jpg

Ekspozycja "Echoes – 100 Years in Finnish Design and Architecture" (Echa – 100 lat fińskiej architektury i wzornictwa) przedstawia wybrane dzieła projektantów i architektów z Finlandii powstałe na przestrzeni ostatnich stu lat. Wystawa będzie prezentowana w styczniu i lutym w naszym muzeum.

13 stycznia - 23 lutego 2017, w godzinach otwarcia muzeum
Muzeum Historii Żydów Polskich Polin

Wstęp wolny

Surowy klimat, lokalizacja, bezlitosna natura inspirowały fińskich projektantów do poszukiwania i wykorzystywania prostych, innowacyjnych i funkcjonalnych rozwiązań, pozwalających mierzyć się z wyzwaniami codzienności.

Te właśnie zagadnienia stanowią fundament ekspozycji skierowanej zarówno do profesjonalistów z dziedziny wzornictwa i architektury, jak i do szerokiej publiczności.

Znakomitym przykładem osiągnięć fińskich architektów jest wielokrotnie nagradzany budynek Muzeum POLIN, autorstwa Rainera Mahlamäkiego.

Budynek muzeum to idealna przestrzeń do prezentacji osiągnięć fińskich projektantów. Właśnie tutaj po raz pierwszy zostanie udostępniona publiczności wystawa "Echoes – 100 Years in Finnish Design and Architecture".

Po Warszawie wystawę będzie można zobaczyć również w Bratysławie, Pradze oraz Berlinie.

Więcej na: polin.pl


Podepnij swój artykuł

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

tagi

Luksusowe mieszkanie w forcie
Luksusowe mieszkanie w forcie

Fort 8 Rawelin – to nazwa luksusowego budynku mieszkalnego, który powstaje na terenie dawnego rosyjs ...

Wybierz najlepszą realizację architektoniczną 2024. Zagłosuj w Plebiscycie Polska Architektura XXL.
Wybierz najlepszą realizację architektoniczną 2024. Zagłosuj w Plebiscycie Polska Architektura XXL.

Weź udział w Plebiscycie Polska Architektura XXL 2024 i oddaj swój głos na najlepszą realizację arch ...

Konferencja HoReCa w architekturze
Konferencja HoReCa w architekturze

Pod pojęciem HoReCa w architekturze kryje się wszystko, co wchodzi w zakres usług oraz działań aranż ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Prawo
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera