Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Olympia Place – dla studentów

 

Czas czytania: ~2 min


Olympia Place – to akademik, który dla studentów w Amherst, w stanie Massachusetts zaprojektowały pracownie Holst Architecture i DiMella Shaffer. Choć gmach inspirowany jest typową dla Nowej Anglii tradycyjną zabudową akademicką, oddaje jednocześnie ducha nowoczesności i dynamikę młodości.

 

Olympia Place – to akademik, który dla studentów w  Amherst, w stanie Massachusetts zaprojektowały pracownie Holst Architecture i DiMella Shaffer. Choć gmach inspirowany jest typową dla Nowej Anglii tradycyjną zabudową akademicką, oddaje jednocześnie ducha nowoczesności i dynamikę młodości.

olympia place

Olympia Place jest prywatną inwestycją, nie należy do żadnej uczelni, oferując pokoje studentom z różnych szkół. Budynek jest wspólnym dziełem dwóch pracowni Holst Architecture i DiMella Shaffer. Stanął w tym roku w mieście Amherst, w stanie Massachusetts.

olimpia place

Olympia Place powstał za działce sąsiadującej z lasem, oferując tym samym studentom nie tylko miejsce zamieszkania, ale i tereny wypoczynkowo -rekreacyjne. Właśnie ze względu na sąsiedztwo lasu architekci zdecydowali się rozbić budowlę na kilka mniejszych segmentów. Uznali, że jedna, duża bryła zanadto dominowałaby nad krajobrazem, przytłaczając go.

olimpia place

Olympia Place ma formę inspirowaną tradycyjną zabudową akademicką Nowe Anglii. To dlatego pojawiają się tu dwuspadowe dachy czy ceglane elewacje. W kształcie poszczególnych segmentów Olympia Place rzeczywiście można doszukać się form, które kojarzymy z amerykańskich kampusów uczelnianych, budowanych z cegły na przełomie XIX i XX wieku.

olimpia place

Architekci z biur Holst Architecture i DiMella Shaffer nadali jednak akademikowi Olympia Place formę nowoczesną i dynamiczną. Kolejne skrzydła budynku są ustawione nieregularnie, ukośnie do siebie, tworząc ekspresyjną bryłę o niebanalnym kształcie. Ceglane ściany szczytowe architekci uzupełnili białą blachą, pokrywającą pozostałe elewacje. Za pomocą prostych pomysłów architektonicznych spełnili pragnienie inwestora, aby zbudować akademik, traktowany jako miejsce do życia, a nie tylko nocowania.

 

Foto: www.holstarc.com

 

Zobacz także: Meanwhile Campus – na niebiesko


Podepnij swój artykuł

tagi

Realizacje Architektoniczne

Biała hala nie tylko dla kibiców
Biała hala nie tylko dla kibiców

Hala widowiskowo-sportowa w Puławach, której powstanie było jedną z największych inwestycji w mieści ...

Gala Plebiscytu Polska Architektura XXL 2021 w Orientarium ZOO w Łodzi
Gala Plebiscytu Polska Architektura XXL 2021 w Orientarium ZOO w Łodzi

Po pandemicznej izolacji wracamy do rzeczywistości i zapraszamy na uroczystość rozstrzygnięcia nasze ...

Prefabrykacja w architekturze. II edycja.
Prefabrykacja w architekturze. II edycja.

Współczesne budownictwo prefabrykowane różni się od tego z czasów PRL-u. Pozwala ono na optymalizacj ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Świat
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera