Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Rozbudowa szkoły w Rokietnicy

 

Czas czytania: ~2 min


Rozbudowa szkoły w Rokietnicy rozpoczęła się w 2016 roku, nowe skrzydło oddano do użytku jesienią 2017. dzięki rozbudowie powstała przestrzeń do nauki dla 300 uczniów. Gmach wart jest uwagi ze względu na połączenie walorów prostej, klarownej architektury z szeregiem rozwiązań, pozwalających oszczędzić energię i szanować środowisko.

 

szkoła rokietnica

Rozbudowę szkoły w Rokietnicy można zaliczyć do udanych, zrealizowanych w ostatnich latach przedsięwzięć, związanych z obiektami szkolnymi, w których celem było nie tylko poprawienie jakości nauki, ale i stworzenie ciekawego, niebanalnego, nowoczesnego budynku. Wśród takich nowych szkół wymienić warto tę w warszawskim Wilanowie, w Żukowie czy w Wieliczce.

szkoła rokietnica

Rozbudowa szkoły w Rokietnicy jest dziełem biura pracownia 21, a jej głównym architektem był Wojciech Błaszak. Założony na planie litery „L” został dopasowany do istniejącego wcześniej obiektu. Zwarta, prosta bryła o płaskim dachu harmonizuje z gmachem, do którego została dostawiona i skomunikowana za pomocą przeszklonego łącznika. Nowe skrzydło szkoły ma dwie kondygnacje i mieści 12 sal lekcyjnych, w tym jedną pracownię komputerową, pracownię chemiczną, fizyczną oraz geograficzną (wszystkie te klasy wyposażono także w zaplecze).

szkoła rokietnica

Rozbudowa szkoły w Rokietnicy została zaplanowana tak, aby już swoim kształtem i ustawieniem budynek maksymalnie wykorzystywał naturalne warunki. Wszystkie sale lekcyjne zaprojektowano od  południa i od wschodu tak, aby dostawało się do nich jak najwięcej światła dziennego (w gorzej nasłonecznionej części północnej skrzydła zaprojektowano komunikację, zaplecze socjalno – sanitarne oraz świetlicę dla młodzieży gimnazjalnej, w której czas pobytu jednej osoby nie przekroczy 2h na dobę). Lepszemu nasłonecznieniu służyć miało także zastosowanie w budynku systemu aluminiowej stolarki fasadowej. Architekci przewidzieli też sytuacje, kiedy sale lekcyjne trzeba będzie chronić przed nagrzaniem – okna wyposażono w system sterowanych elektrycznie markiz zewnętrznych oraz rolet wewnętrznych.

szkoła rokietnica

Rozbudowa szkoły w Rokietnicy, której projekt jest połączeniem rozwiązań ekonomicznych, ergonomicznych i ekologicznych ze starannie opracowaną formą architektoniczną został niedawno doceniony w konkursie PLGBC Green Building Awards. Zdobył wyróżnienie w kategorii „Najlepszy ekologiczny budynek sektora publicznego”

szkoła rokietnica

Rozbudowa gimnazjum

Lokalizacja: Rokietnica, ul. Trakt Napoleoński

Inwestor: Gmina Rokietnica

Projekt: pracownia21

Główny projektant: mgr inż. arch. Wojciech Błaszak

Projektant wnętrz: mgr inż. arch. Dobrochna Kniat

Powierzchnia zabudowy: 1 261,52m2

Powierzchnia użytkowa: 2 114,16m2

Powierzchnia całkowita: 2 459,97m2

Kubatura całkowita: 12 615,20m3

Projekt: 2016
Realizacja: 09.2017

Dofinansowanie z Funduszy Europejskich: 3 635 896,73 zł
www.pracownia21.pl

szkoła rokietnica

Brałeś udział w projekcie? Opowiedz nam swoją historię.

tagi

Hot

Nowe życie kamienicy w Bielsku-Białej
Nowe życie kamienicy w Bielsku-Białej

Bielsko-Biała chyba wciąż częściej kojarzy się z przystankiem w drodze na narty niż z miejscem pełny ...

Nowe wcielenie amfiteatru w Szczecinie
Nowe wcielenie amfiteatru w Szczecinie

Teatr Letni w Parku Kasprowicza w centrum Szczecina zaprojektował w 1972 roku Zbigniew Abrahamowicz; ...

Przebudowa siedziby Nadleśnictwa Połczyn
Przebudowa siedziby Nadleśnictwa Połczyn

Nadleśnictwa Połczyn od lat 90. XX wieku za swoją siedzibę miało dwa budynki, wzniesione w 1965 roku ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Kubatura
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera