Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Urzędowy budynek z drukarki

 

Czas czytania: ~ 1 min


Za projektem architektonicznym i wykonaniem nowego budynku magistratu Dubaju stoi amerykańska firma Apis Cor. To specjaliści w dziedzinie drukowania budynków – mają już na koncie wiele realizacji architektonicznych wykonanych z użyciem tej nowoczesnej i wciąż wzbudzającej ekscytację technologii.

 

Budynek z drukarki 3D od Apis Cor
Budynek z drukarki 3D od Apis Cor

Druk 3D w architekturze

Bryła, którą firma Apis Cor wzniosła (czy raczej wydrukowała) w Dubaju uważana jest za największą jak dotąd powstała na świecie budowlę wykonaną za pomocą drukarek 3D. Gmach ma dwie konsygnacje, 9,5 metra wysokości oraz 640 metrów kwadratowych powierzchni. Co ważne, w projekcie architektonicznym tej bryły poza zastosowaniem innowacyjnej technologii uwzględniono także dostosowanie bryły do specyficznych warunków klimatycznych panujących w Dubaju.

Budynek z drukarki 3D od Apis Cor

Do budowy tego obiektu użyto opartego na gipsie materiału, który na placu budowy w obiekt architektoniczny zamieniła mobilna drukarka 3D, poruszana za pomocą dźwigu. Szkielet konstrukcyjny budynku wykonano ze zbrojonego betonu; podłogi wykonano z użyciem elementów prefabrykowanych, ze świata tradycyjnej architektury pochodzą okna i dach budynku.

Budynek z drukarki 3D od Apis Cor

Zobacz projekt z drukarki

Projektanci z firmy Apis Cor podkreślają, jak ważne było tworzenie wszystkich elementów budowli od razu w miejscu docelowym, nie w halach produkcyjnych – dzięki temu natychmiast sprawdzano wytrzymałość nowo powstającego obiektu na panujące wokół wysokie temperatury. „ta realizacja – to wielki krok naprzód w dziedzinie rozwoju technologii druku 3D” - mówią przedstawiciele firmy Apis Cor. Dodają też, że biurowiec dla administracji w Dubaju potraktowali jako sprawdzian przed ważniejszym dla nich projektem: realizowaniem za pomocą tej samej technologii osiedli tanich, dostępnych budynków mieszkalnych.

 

Źródło: apis-cor.com


Brałeś udział w projekcie? Opowiedz nam swoją historię.

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

tagi

Realizacja Architektoniczna , Realizacja Budynku , Architektura Zagraniczna , Obiekty Zagraniczne

Nowoczesna willa w duchu modernizmu lat 30
Nowoczesna willa w duchu modernizmu lat 30

Zlokalizowany w podwarszawskiej okolicy dom to przykład współczesnej architektury, która sięga po ję ...

Nowa wersja Łodzi Kaliskiej już wkrótce
Nowa wersja Łodzi Kaliskiej już wkrótce

Jeszcze w tym roku rozpocznie działanie nowy dworzec Łódź Kaliska, zbudowany w miejscu rozebranego b ...

Konferencja "Zielona i błękitna infrastruktura w architekturze" - IV edycja
Konferencja "Zielona i błękitna infrastruktura w architekturze" - IV edycja

Wiele polskich miast już od wielu lat wdraża rozwiązania z zakresu zielonej i błękitnej infrastruktu ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Kubatura
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera