Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


MEEKO Architekci projektują na wesele

 

Czas czytania: ~2 min


MEEKO Architekci zaprojektowali dom weselno-eventowy Lubaszka. Obiekt stanął na terenie kompleksu hotelowego Rado Resort, w otoczeniu lasów sosnowych i borów mieszanych Puszczy Sandomierskiej. Nietrudno się domyślić, że to właśnie to malownicze otoczenie zdeterminowało zarówno kształt budowli, jak i zastosowane materiały.

 

Dom weselno-eventowy Lubaszka
Dom weselno-eventowy Lubaszka

Projekt z drewna w nowoczesnym stylu

MEEKO Architekci już nie raz udowodnili, że umieją dopasować formę architektury do kontaktu, w którym powstaje. Projektując dom mający kojarzyć się z ciepłem i tradycją sięgnęli po cegłę (ceglany dom w Kliszowie), tworząc siedzibę firmy na terenie specjalnej strefy ekonomicznej nadali budowli proste i chłodne formy (siedziba firmy RS). Teraz zdecydowali się powalczyć ze stereotypem kiczowatego domu weselnego i zaproponować młodym parom przestrzeń i atmosferę pełną pozytywnego klimatu.

Dom weselno-eventowy Lubaszka
Dom weselno-eventowy Lubaszka

Kluczowe w tym projekcie było sąsiedztwo pięknych lasów. To z ich powodu MEEKO Architekci sięgnęli po deski jako budulec obiektu, a także po tradycyjne formy. Dom weselny Lubaszka – to bowiem zespół czterech połączonych ze sobą stodół o różnych rozmiarach. „Stodoły przekryte są dwuspadowymi dachami wykończonymi blachą na rąbek i połączone są ze sobą łagodnym przejściem w postaci stropodachu płaskiego. Wejścia główne zaakcentowane zostały dynamicznymi wycięciami w bryle budynku oraz kontrastową kolorystyką” - opisują wygląd bryły architekci. Wielkość kolejnych części obiektu jest konsekwencją jego funkcji i kolejnych pomieszczeń: sali bankietowej (z możliwością podziału na pół), dwóch przestronnych lobby, zespołów toalet, szatni, sali zabaw dla dzieci, baru całorocznego, zewnętrznego grill-baru, zaplecza gastronomicznego.

Dom weselno-eventowy Lubaszka
Dom weselno-eventowy Lubaszka

MEEKO Architekci interpretują formę stodoły

MEEKO Architekci projektując dom weselny chcieli nadać mu swojski, wiejski charakter, jednak w formie stosownej do wymogów XXI wieku. Deski z modrzewia syberyjskiego na elewacjach zestawiono z wielkoformatowymi przeszkleniami. Architekci opisują: „Wielkoformatowe przeszklenia odsłaniają wnętrza głównych części funkcjonalnych obiektu. Z zewnątrz prowadzą one w intuicyjny sposób do poszczególnych części budynku, natomiast z wnętrza pozwalają na stały kontakt użytkownika z otoczeniem. Ponadto wielkie szklane tafle odbijają naturalne leśne otoczenie oraz błękit nieba, sprawiając tym samym wrażenie jakby budynek zlewał się z nimi w jedną całość”. Drewno gra także ważną rolę wewnątrz budynku, choćby w formie wyeksponowanej więźby dachowej. Zostało ono uzupełnione m.in. kamieniem, metalem i materiałami ceramicznymi.

 

Zobacz galerię zdjęć domu weselnego

Dom weselno-eventowy Lubaszka - metruczka projektu budynku

Lokalizacja: Wola Chorzelowska, Gmina Mielec

Zespół autorski: Tomasz Janiec, Kamila Fijałkowska-Janiec / MEEKO Architekci
Współpraca autorska: Monika Piguła, Damian Maj / MEEKO Architekci

Powierzchnia działki: 4 900 m2

Powierzchnia użytkowa: 1 150 m2

Projekt i realizacja: 2019-2020

Fotografie: Maciej Jeżyk / ONI STUDIO

Źródło: meeko.pl


Brałeś udział w projekcie? Opowiedz nam swoją historię.

tagi

Realizacja Architektoniczna, Realizacja Budynku, Nowoczesna Architektura

Orientarium w Łodzi - architektura w orientalnym klimacie
Orientarium w Łodzi - architektura w orientalnym klimacie

Działające od wiosny 2022 roku Orientarium w Łodzi - to jedna z najnowocześniejszych tego typu placó ...

Mała architektura dla Krakowa
Mała architektura dla Krakowa

Od 1 lipca 2022 roku obowiązuje w Krakowie tzw. uchwała krajobrazowa, według której pojawiające się ...

Drewniany dom Czarna Perła w Lanckoronie. Architektura, która łączy tradycję z nowoczesnością – prezentacja online i wywiad z architektem
Drewniany dom Czarna Perła w Lanckoronie. Architektura, która łączy tradycję z nowoczesnością – prezentacja online i wywiad z architektem

Czarna Perła w Lanckoronie to dom jednorodzinny, który skalą, formą i detalem nawiązuje do tradycyjn ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Kubatura
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera