Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


WUWART Apartaments - modernizm XXI wieku

 

Czas czytania: ~2 min


Wuwart Apartments – to dwupiętrowy budynek, zbudowany na terenie osiedla Nowe Żerniki we Wrocławiu. Mieści 18 trzy- i czteropokojowych lokali mieszkalnych o powierzchni od 70 do 93 m2. Za projekt budynku odpowiadała pracownia Q2Studio, która zdecydowała się sięgnąć po formy proste, nowoczesne, geometryczne – podobne do tych już wcześniej stosowanych na terenie modelowego osiedla Nowe Żerniki.

 

WUWART Apartaments we Wrocławiu
WUWART Apartaments we Wrocławiu

Projekt dla nietypowego osiedla

Na terenie osiedla Nowe Żerniki, które realizowane jest od 2015 roku na zachodnich obrzeżach Wrocławia powstało już wiele domów i kompleksów mieszkalnych, a także potrzebne mieszkańcom obiekty infrastruktury. Wiele z realizowanych na terenie osiedla projektów – to obiekty nowatorskie, wykraczające poza polski deweloperski standard, wyróżniając się czy to rozwiązaniami przestrzennymi (Spirala czasu we Wrocławiu), formalnymi (Nowe Żerniki we Wrocławiu), estetycznymi (Osiedle Atmosfera we Wrocławiu) czy społecznymi (Dom Wielopokoleniowy we Wrocławiu).

WUWART Apartaments we Wrocławiu
WUWART Apartaments we Wrocławiu

Budynek mieszkalny Wuwart Apartments został założony na prostym planie prostokąta i skomponowany z kilku podobnych do siebie segmentów. Budynek został zaprojektowany w stylu nawiązującym do tradycji wrocławskiej willi miejskiej, oferując lokale dla klientów, chcących – jak to określił inwestor – „połączyć zalety życia w domu jednorodzinnym oraz mieszkania w penthousie z dużym tarasem”. Bryła budynku pozbawiona została ozdobników, architekci jej charakter opracowali na bazie dobrych proporcji, gdy jasnych i ciemnych płaszczyzn, powierzchni elewacji i zagłębień loggii.

WUWART Apartaments we Wrocławiu
WUWART Apartaments we Wrocławiu

W stylu neomodernizmu

Bryła Wuwart Apartments wpisuje się w dominujący obecnie w deweloperskiej zabudowie mieszkaniowej trend, który można stylistycznie związać z neomodernizmem. Twórcy tej realizacji podkreślają, że ich celem było wykreowanie obiektu o cechach „ponadczasowej elegancji” – i tę osiągnięto tu za pomocą dobrej jakości materiałów i surowych, geometrycznych form powszechnie kojarzących się z ikonicznymi modernistycznymi willami. Tarasy na dachu i prowadzące do nich spiralne schody, białe elewacje, ogromne przeszklenia, podcięte partery, ale też surowy rytm gładkich powierzchni i czystość kompozycji bryły – te formy mogące kojarzyć z się z projektami Le Corbusiera i Miesa van der Rohe zostały tu przełożone na współczesny język i zastosowane, by wykreować powściągliwą w formie, ale zarazem luksusową bryłę.

WUWART Apartaments we Wrocławiu
WUWART Apartaments we Wrocławiu

WUWART Apartaments - metryczka projektu budynku

Lokalizacja: ul. Białodrzewna 26, Wrocław

Inwestor: PCG Deweloper

Projekt architektoniczny: Q2Studio, architekci Marcin Kucharski, Maciej Janczyk, Piotr Woldan, Dagmara Stasiak, Anna Newerla-Szachniewicz, Karol Mądrecki, Elżbieta Gargas

Wykonawca: PCG GW

Powierzchnia całkowita: 3 561 m2

Powierzchnia użytkowa: 2 919 m2

Kubatura: 11 600 m3

Realizacja: 2021

Źródło: q2studio.pl; pcg.pl; facebook.com/WUWART


Brałeś udział w projekcie? Opowiedz nam swoją historię.

tagi

Architektura Mieszkaniowa, Budynek Mieszkalny, Budynek Wielorodzinny, Osiedle Mieszkaniowe, Obiekty Mieszkalne

Nagroda Roku SARP 2022 przyznana
Nagroda Roku SARP 2022 przyznana

Przyznawana od 1983 roku Nagroda Roku SARP - to jedna z najważniejszych nagród architektonicznych w ...

Osiedle z drewna i cegły
Osiedle z drewna i cegły

Współczesny świat nie jest łatwym miejscem do życia. Wszechobecny pośpiech i presja, życie w zatłocz ...

Błękitna i zielona infrastruktura w architekturze
Błękitna i zielona infrastruktura w architekturze

Zmiany klimatyczne powodują niekorzystne skutki w mieście. Wyspy ciepła, gwałtowne opady, susza klim ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Kubatura
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera