Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Nowe tablety ASUS

 

Czas czytania: ~5 min


Podczas największych na świecie targów elektroniki użytkowej CES (Consumer Electronics Show) firma ASUS zaprezentowała swoje cztery nowe tablety. Eee Pad Slider, Eee Pad Transformer, Eee Pad MeMO i Eee Slate EP121 zostały zaprojektowane z myślą o różnorodnych zastosowaniach i potrzebach użytkowników. Nowe modele tabletów ASUS będą oferowane z ekranami o 3 różnych przekątnych oraz systemem Windows® 7 Home Premium bądź Google Android®, zapewniając najwyższą elastyczność i wydajność w zastosowaniach mobilnych. W przypadku tabletów istnieje zapotrzebowanie na urządzenia, które sprawnie obsługują wszystkie multimedia, oferują szereg opcji łączności oraz pozwalają na cieszenie się grami. Niemniej istotne jest, by zapewniały one możliwie najszerszą zgodność z różnymi standardami, takimi jak Adobe Flash. Wszystko to przy zachowaniu kompaktowych rozmiarów. Użytkownicy poszukują tabletów, które pozwolą im zarówno korzystać, jak i tworzyć treści, a przy tym sprawdzą się w pracy, rozrywce i nauce - nowe modele ASUS Eee Pad i Eee Slate stanowią odpowiedź na wszystkie te potrzeby. - ASUS, jako technologiczny lider nowej cyfrowej ery, koncentruje się na nieustannym udoskonalaniu swoich produktów, zarówno pod względem technologii, jak i formy. Stawiamy sobie za cel zachowanie najwyższych standardów, aby dostarczać klientom doskonałe produkty. Wybór jest kluczowym elementem dla osiągnięcia sukcesu. - mówi Jonney Shih, prezes ASUSTek.
ie8IxocQ2GJTu4Nc6W2jrLkG8wf0uLfhlD5y9LLF9ss25ZHHxsS55Dwv0ctv_asus-eeepadslider-3.jpg
ASUS Eee Pad Slider Łącząc w sobie najlepsze cechy tabletu i tradycyjnego notebooka, ASUS Eee Pad Slider stanowi nie lada gratkę dla użytkowników mobilnych. ASUS Eee Pad Slider posiada 10,1-calowy ekran dotykowy IPS, pozwalający na wygodną obsługę palcami oraz wysuwaną klawiaturę QWERTY, która umożliwia wygodne pisanie w każdych warunkach. Nowy tablet firmy ASUS został wyposażony w układ NVIDIA Tegra™ 2 – najbardziej zaawansowany chipset mobilny na świecie. Z dwurdzeniowym procesorem i wbudowaną jednostką graficzną NVIDIA® GeForce® zapewnia on niespotykaną dotąd wydajność urządzeń mobilnych. Dwie wbudowane kamery – z przodu o rozdzielczości 1,2 megapiksela i z tyłu o rozdzielczości 5 megapikseli – sprawiają, że Slider pozwala na łatwe prowadzenie wideorozmów i wykonywanie zdjęć. System Android® 3.0 oferuje szereg funkcji do wygodnego udostępniania ich przez strony www, pocztę i serwisy społecznościowe. Intuicyjny interfejs ułatwia sterowanie urządzeniem przy pomocy dotykowego ekranu pojemnościowego. Opcjonalny, wbudowany moduł 3G zapewnia nieskrępowany dostęp do internetu w dowolnym miejscu. Wszystko to czyni Slidera idealnym urządzeniem dla mobilnych profesjonalistów.
Jk4I7Nd7CBaBpVNrbqf1lFdgWBjlO4bX4QiVnvWH4AOR5WAaYKG14n7qQ9PK_asus-eeepadtransformer-4.jpg
ASUS Eee Pad Transformer Płaska, lekka konstrukcja, pojemnościowy ekran dotykowy o przekątnej 10,1”, a także wszechstronność zastosowań sprawiają, że ASUS Eee Pad Transformer to idealny komputer dla osób, które chcą cieszyć się multimediami podczas podróży oraz posiadać łatwy dostęp do stron internetowych, poczty i innych aplikacji użytkowych. Specjalnie zaprojektowany interfejs zapewnia wygodne korzystanie z wielu funkcji oferowanych przez system Android® 3.0. Zastosowany w urządzeniu układ NVIDIA® Tegra™ 2 oferuje pełną obsługę aplikacji Adobe Flash, możliwość przeprowadzania wideokonferencji oraz odtwarzania plików wideo w jakości HD. Chipset NVIDIA® Tegra™ 2 jest ponadto gwarantem wysokiej wydajności zarówno podczas przeglądania internetu, jak i podczas uruchamiania mobilnych gier. Opcjonalna stacja dokująca przekształca Transformera w pełnowartościowego notebooka z klawiaturą QWERTY, wydłużając jednocześnie czas pracy na baterii do 16 godzin. ASUS Eee Pad Transformer został wyposażony w dwie kamery: z przodu (1,2 megapiksela) i z tyłu (5 megapikseli). Pozwalają one na łatwe prowadzenie wideorozmów oraz wykonywanie cyfrowych zdjęć. Wbudowany port mini-HDMI służy do łatwego połączenie z zewnętrznym wyświetlaczem, umożliwiając odtwarzanie wideo w pełnej rozdzielczości 1080p HD.
tG1TKHcVASXdyPp58YYWo1L94nOMAT3V1lUG98aQgtOAiTRcaowzO1pbxx2v_asus-eeepadmemo-1.jpg
ASUS Eee Pad MeMO Eee Pad MeMO to urządzenie mobilne, które gwarantuje maksymalną elastyczność. Pojemnościowy ekran dotykowy o przekątnej 7,1” jest wystarczająco mały, aby tablet zmieścił się w kieszeni marynarki, ale wystarczająco duży, aby wygodnie sporządzać odręczne notatki przy pomocy dołączonego rysika. System operacyjny Android® 3.0 zapewnia bogaty pakiet aplikacji użytkowych i rozrywkowych. Dzięki wbudowanemu portowi Micro HDMI, ASUS Eee Pad MeMO możne zostać podłączony do zewnętrznego wyświetlacza i odtwarzać wideo w pełnej rozdzielczości 1080p HD.
xCwsIbRggGp6sPVz25erLrGQh1IfTmF0YdRspUz5Jv7CBdjQ1vetwGAn4UzU_asus-eee-slate-ep121-1.jpg
ASUS Eee Slate EP121 Model Eee Slate EP121 został stworzony dla osób, które poszukują przenośnego, niewielkiego urządzenia, obsługującego standardowe aplikacje biurowe i gwarantującego wielozadaniowość. Sercem urządzenia jest dwurdzeniowy procesor Intel® Core™ i5. Obraz wyświetlany jest na 12,1-calowym ekranie z podświetleniem LED o rozdzielczości 1280 x 800 i kącie widzenia wynoszącym aż 178°. System operacyjny Windows® 7 Home Premium zapewnia pełną zgodność z szeroką gamą popularnych aplikacji, którymi – dzięki możliwościom Eee Slate - można zarządzać w elastyczny sposób. Dotykowy ekran pojemnościowy cechuje się wysoką czułością i błyskawiczną reakcją na dotyk, a pojemnościowy rysik zapewnia precyzyjną pracę. Oprócz klawiatury wyświetlanej na ekranie, do urządzenia można dodatkowo podłączyć zewnętrzną klawiaturę Bluetooth, co pozwala na tradycyjną pracę przy biurku. Tablet Eee Slate oferowany jest z pamięcią stałą SSD o pojemności 32 GB lub 64 GB (rozszerzalną poprzez karty SDXC), oraz z maksymalnie 4GB pamięci RAM DDR3. Wszystkie modele są wyposażone w Wi-Fi 802.11n, Bluetooth 3.0, kamerę o rozdzielczości 2 megapikseli, a także dwa porty USB 2.0, które zapewniają pełną obsługę wielu standardowych urządzeń peryferyjnych. ASUS Eee Slate wyposażono w port mini-HDMI, umożliwiający podłączenie tabletu do zewnętrznego wyświetlacza. Jury złożone z dziennikarzy, konstruktorów i projektantów urządzeń elektronicznych przyznało tabletowi ASUS Eee Slate EP121 nagrodę za innowacyjność - CES 2011 Innovations Award.

Podepnij swój artykuł

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

tagi

Marmurowe Muzeum Historii Polski
Marmurowe Muzeum Historii Polski

29 września 2023 roku Muzeum Historii Polski rozpocznie swoje działanie w nowej siedzibie na terenie ...

High House - nowa miejska szeregówka w Melbourne
High House - nowa miejska szeregówka w Melbourne

High House to wynik gruntownej renowacji pięciometrowej szerokości miejskiej szeregówki na przedmieś ...

Konferencja Medycyna w architekturze. Nowe trendy w projektowaniu szpitali i obiektów medycznych.
Konferencja Medycyna w architekturze. Nowe trendy w projektowaniu szpitali i obiektów medycznych.

W epoce koncepcji Medycyny opartej na wartościach (Value Based Healthcare VBC) zainicjowanej przez h ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Komputer
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera