Nowe tablety ASUS - Sztuka architektury

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Nowe tablety ASUS

 

Czas czytania: ~5 min


Podczas największych na świecie targów elektroniki użytkowej CES (Consumer Electronics Show) firma ASUS zaprezentowała swoje cztery nowe tablety. Eee Pad Slider, Eee Pad Transformer, Eee Pad MeMO i Eee Slate EP121 zostały zaprojektowane z myślą o różnorodnych zastosowaniach i potrzebach użytkowników. Nowe modele tabletów ASUS będą oferowane z ekranami o 3 różnych przekątnych oraz systemem Windows® 7 Home Premium bądź Google Android®, zapewniając najwyższą elastyczność i wydajność w zastosowaniach mobilnych. W przypadku tabletów istnieje zapotrzebowanie na urządzenia, które sprawnie obsługują wszystkie multimedia, oferują szereg opcji łączności oraz pozwalają na cieszenie się grami. Niemniej istotne jest, by zapewniały one możliwie najszerszą zgodność z różnymi standardami, takimi jak Adobe Flash. Wszystko to przy zachowaniu kompaktowych rozmiarów. Użytkownicy poszukują tabletów, które pozwolą im zarówno korzystać, jak i tworzyć treści, a przy tym sprawdzą się w pracy, rozrywce i nauce - nowe modele ASUS Eee Pad i Eee Slate stanowią odpowiedź na wszystkie te potrzeby. - ASUS, jako technologiczny lider nowej cyfrowej ery, koncentruje się na nieustannym udoskonalaniu swoich produktów, zarówno pod względem technologii, jak i formy. Stawiamy sobie za cel zachowanie najwyższych standardów, aby dostarczać klientom doskonałe produkty. Wybór jest kluczowym elementem dla osiągnięcia sukcesu. - mówi Jonney Shih, prezes ASUSTek.
ie8IxocQ2GJTu4Nc6W2jrLkG8wf0uLfhlD5y9LLF9ss25ZHHxsS55Dwv0ctv_asus-eeepadslider-3.jpg
ASUS Eee Pad Slider Łącząc w sobie najlepsze cechy tabletu i tradycyjnego notebooka, ASUS Eee Pad Slider stanowi nie lada gratkę dla użytkowników mobilnych. ASUS Eee Pad Slider posiada 10,1-calowy ekran dotykowy IPS, pozwalający na wygodną obsługę palcami oraz wysuwaną klawiaturę QWERTY, która umożliwia wygodne pisanie w każdych warunkach. Nowy tablet firmy ASUS został wyposażony w układ NVIDIA Tegra™ 2 – najbardziej zaawansowany chipset mobilny na świecie. Z dwurdzeniowym procesorem i wbudowaną jednostką graficzną NVIDIA® GeForce® zapewnia on niespotykaną dotąd wydajność urządzeń mobilnych. Dwie wbudowane kamery – z przodu o rozdzielczości 1,2 megapiksela i z tyłu o rozdzielczości 5 megapikseli – sprawiają, że Slider pozwala na łatwe prowadzenie wideorozmów i wykonywanie zdjęć. System Android® 3.0 oferuje szereg funkcji do wygodnego udostępniania ich przez strony www, pocztę i serwisy społecznościowe. Intuicyjny interfejs ułatwia sterowanie urządzeniem przy pomocy dotykowego ekranu pojemnościowego. Opcjonalny, wbudowany moduł 3G zapewnia nieskrępowany dostęp do internetu w dowolnym miejscu. Wszystko to czyni Slidera idealnym urządzeniem dla mobilnych profesjonalistów.
Jk4I7Nd7CBaBpVNrbqf1lFdgWBjlO4bX4QiVnvWH4AOR5WAaYKG14n7qQ9PK_asus-eeepadtransformer-4.jpg
ASUS Eee Pad Transformer Płaska, lekka konstrukcja, pojemnościowy ekran dotykowy o przekątnej 10,1”, a także wszechstronność zastosowań sprawiają, że ASUS Eee Pad Transformer to idealny komputer dla osób, które chcą cieszyć się multimediami podczas podróży oraz posiadać łatwy dostęp do stron internetowych, poczty i innych aplikacji użytkowych. Specjalnie zaprojektowany interfejs zapewnia wygodne korzystanie z wielu funkcji oferowanych przez system Android® 3.0. Zastosowany w urządzeniu układ NVIDIA® Tegra™ 2 oferuje pełną obsługę aplikacji Adobe Flash, możliwość przeprowadzania wideokonferencji oraz odtwarzania plików wideo w jakości HD. Chipset NVIDIA® Tegra™ 2 jest ponadto gwarantem wysokiej wydajności zarówno podczas przeglądania internetu, jak i podczas uruchamiania mobilnych gier. Opcjonalna stacja dokująca przekształca Transformera w pełnowartościowego notebooka z klawiaturą QWERTY, wydłużając jednocześnie czas pracy na baterii do 16 godzin. ASUS Eee Pad Transformer został wyposażony w dwie kamery: z przodu (1,2 megapiksela) i z tyłu (5 megapikseli). Pozwalają one na łatwe prowadzenie wideorozmów oraz wykonywanie cyfrowych zdjęć. Wbudowany port mini-HDMI służy do łatwego połączenie z zewnętrznym wyświetlaczem, umożliwiając odtwarzanie wideo w pełnej rozdzielczości 1080p HD.
tG1TKHcVASXdyPp58YYWo1L94nOMAT3V1lUG98aQgtOAiTRcaowzO1pbxx2v_asus-eeepadmemo-1.jpg
ASUS Eee Pad MeMO Eee Pad MeMO to urządzenie mobilne, które gwarantuje maksymalną elastyczność. Pojemnościowy ekran dotykowy o przekątnej 7,1” jest wystarczająco mały, aby tablet zmieścił się w kieszeni marynarki, ale wystarczająco duży, aby wygodnie sporządzać odręczne notatki przy pomocy dołączonego rysika. System operacyjny Android® 3.0 zapewnia bogaty pakiet aplikacji użytkowych i rozrywkowych. Dzięki wbudowanemu portowi Micro HDMI, ASUS Eee Pad MeMO możne zostać podłączony do zewnętrznego wyświetlacza i odtwarzać wideo w pełnej rozdzielczości 1080p HD.
xCwsIbRggGp6sPVz25erLrGQh1IfTmF0YdRspUz5Jv7CBdjQ1vetwGAn4UzU_asus-eee-slate-ep121-1.jpg
ASUS Eee Slate EP121 Model Eee Slate EP121 został stworzony dla osób, które poszukują przenośnego, niewielkiego urządzenia, obsługującego standardowe aplikacje biurowe i gwarantującego wielozadaniowość. Sercem urządzenia jest dwurdzeniowy procesor Intel® Core™ i5. Obraz wyświetlany jest na 12,1-calowym ekranie z podświetleniem LED o rozdzielczości 1280 x 800 i kącie widzenia wynoszącym aż 178°. System operacyjny Windows® 7 Home Premium zapewnia pełną zgodność z szeroką gamą popularnych aplikacji, którymi – dzięki możliwościom Eee Slate - można zarządzać w elastyczny sposób. Dotykowy ekran pojemnościowy cechuje się wysoką czułością i błyskawiczną reakcją na dotyk, a pojemnościowy rysik zapewnia precyzyjną pracę. Oprócz klawiatury wyświetlanej na ekranie, do urządzenia można dodatkowo podłączyć zewnętrzną klawiaturę Bluetooth, co pozwala na tradycyjną pracę przy biurku. Tablet Eee Slate oferowany jest z pamięcią stałą SSD o pojemności 32 GB lub 64 GB (rozszerzalną poprzez karty SDXC), oraz z maksymalnie 4GB pamięci RAM DDR3. Wszystkie modele są wyposażone w Wi-Fi 802.11n, Bluetooth 3.0, kamerę o rozdzielczości 2 megapikseli, a także dwa porty USB 2.0, które zapewniają pełną obsługę wielu standardowych urządzeń peryferyjnych. ASUS Eee Slate wyposażono w port mini-HDMI, umożliwiający podłączenie tabletu do zewnętrznego wyświetlacza. Jury złożone z dziennikarzy, konstruktorów i projektantów urządzeń elektronicznych przyznało tabletowi ASUS Eee Slate EP121 nagrodę za innowacyjność - CES 2011 Innovations Award.

Podepnij swój artykuł

tagi

Innowacyjny konkurs na projekt parku w Warszawie
Innowacyjny konkurs na projekt parku w Warszawie

7 maja 2021 roku ogłoszono wyniki konkursu na opracowanie koncepcji parku o charakterze miejskim w d ...

Prefabrykacja w architekturze
Prefabrykacja w architekturze

Po okresie zniechęcenia do prefabrykacji spowodowanej doświadczeniami okresu PRL, w tej chwili wraca ...

Webinarium Knauf: Projekt, najważniejszy etap prac dociepleniowych od wewnątrz. Jak zrobić to dobrze?
Webinarium Knauf: Projekt, najważniejszy etap prac dociepleniowych od wewnątrz. Jak zrobić to dobrze?

Co jest ważne? Współczynnik U, komfort użytkowania czy wpływ docieplenia na trwałość przegrody? Proj ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera