Więcej funkcji Autodesk Revit - Sztuka architektury

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Więcej funkcji Autodesk Revit

 

Czas czytania: ~2 min


F3XaLJa4rUhRrQIsZmqHSSy6Qi1yoJfJ8nXYmYEPW7Qqi4vWY3iJWurD35Rp_przykladowy-widok-rev1.jpg

Biuro projektów NIRAS Polska rozszerzyło wdrożenie platformy Revit w pracowni. Wcześniej już stosowane rozwiązanie Autodesk Revit Structure zostało uzupełnione o Autodesk Revit MEP - oprogramowanie do projektowania instalacji mechanicznych, elektrycznych i wodno-kanalizacyjnych. Pozwala to na pełniejsze stosowanie koncepcji modelowania informacji o budynku (BIM) w realizowanym projektach.

„Zastosowanie Autodesk Revit Structure przyniosło nam bardzo pozytywne rezultaty – skrócenie czasu projektowania konstrukcji, a także podniesienie jakości ze względu na łatwość wykrywania wszelkich kolizji. Uzupełnienie o rozwiązanie do projektowania instalacji i decyzja o dalszym rozwoju idei BIM w naszym biurze były więc naturalne.” – mówi Sławomir Pęczek, prezes zarządu Niras Polska.

Zarówno wdrożenie Autodesk Revit Structure, jak i ostatnio Autodesk Revit MEP zrealizowała firma MAT Usługi Informatyczne, Autoryzowany Partner Autodesk. MAT świadczy także na rzecz Niras usługi konsultingowe wspierając zespoły projektowe – od ustalenia procesów, aż po problemy projektowe w codziennej pracy.

vuNiUKc0BY6447jItv6CH6qVY5k0dw0kiQRWr1aRem5iGhY6duLtH7Zy3v4L_przykladowy-widok-rev.jpg

Jednym z pierwszych obiektów zaprojektowanych w Niras przy wykorzystaniu Autodesk Revit MEP było Centrum Obsługi Inwestora w Krakowie. Inwestycja Gminy Miejskiej Kraków, ma na celu utworzenie nowoczesnego obiektu, mieszczącego wydziały miejskie bezpośrednio zaangażowane w szeroko rozumiany proces inwestycyjny. Przewidywana powierzchnia obiektu to 44 000 m2.

Trójwymiarowy model budynku Centrum Obsługi Inwestora powstał w Autodesk Revit Architecture, w biurze architektonicznym Claudio Nardi Architects. Dzięki temu udało się stworzyć wspólne środowisko pracy dla wszystkich branż zaangażowanych w proces projektowy – architektury, konstrukcji oraz instalacji. Jedno środowisko pracy umożliwia kompleksową współpracę w zakresie koordynacji międzybranżowej projektowanego obiektu, Technologia pozwala na sprawne i proste wykrywanie kolizji międzybranżowych, interaktywne śledzenie zmian, zapanowanie nad dokumentacją rysunkową dużego projektu,

„Odkąd instalatorzy rozpoczęli równolegle pracę w Autodesk Revit MEP, sprawdzanie kolizji między instalacjami a konstrukcją stało się zdecydowanie prostsze proste. Dzięki wspólnej platformie pracy udaje się wyeliminować większość możliwych błędów już w początkowej fazie projektowania” – mówi Krzysztof Czechowski, projektant konstrukcji w NIRAS Polska Sp. z o.o.


Podepnij swój artykuł

tagi

Wormhouse – projekt Piotra Kuczii w duchu zero waste
Wormhouse – projekt Piotra Kuczii w duchu zero waste

Wormhouse – projekt Piotra Kuczii w stylu zero waste powstał we wsi Zabłocie w powiecie cieszyńskim. ...

Webinarium Sika: Dachy zielone – szwajcarska jakość hydroizolacji dostosowana do Twoich potrzeb
Webinarium Sika: Dachy zielone – szwajcarska jakość hydroizolacji dostosowana do Twoich potrzeb

Dachy są najbardziej narażonymi na działanie czynników warunków atmosferycznych elementami budynków ...

Webinarium Triflex: Diabeł często tkwi w szczegółach. Innowacyjne rozwiązania do uszczelniania skomplikowanych detali na dachach, balkonach i parkingach
Webinarium Triflex: Diabeł często tkwi w szczegółach. Innowacyjne rozwiązania do uszczelniania skomplikowanych detali na dachach, balkonach i parkingach

Zapraszamy do udziału w webinarium architektonicznym, podczas którego przedstawione zostaną przykład ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Komputer
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera