Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Nowe macierze StorCenter ix2

 

Czas czytania: ~2 min


j6uqpTjao6R3eAqY3YImGFLb06TIZjILU6TSYAHm79LgauGmvxExJAwBPf2o_iomega-new-storcenter-ix2.jpg

Firma Iomega, będąca własnością EMC (NYSE:EMC), ogłasza dostępność StorCenter™ ix2 Network Storage - zaawansowanych dwudyskowych macierzy sieciowych dostępnych w różnych konfiguracjach. Urządzenia nadają się doskonale do współdzielenia danych w sieci oraz w chmurze, ochrony danych, jak też monitoringu wideo w małych firmach, oddziałach firm i rozproszonych przedsiębiorstwach. Macierze Iomega StorCenter ix2 wyposażone są w zaawansowany chipset Marvell 6282 CPU taktowany zegarem 1.6GHz oraz system, który przyspiesza i ułatwia wymianę dysków.

Dwudyskowe macierze StorCenter ix2 Network Storage dostępne są w trzech wersjach:
– bezdyskowej, która umożliwia resellerom wykorzystanie dysków dostosowanych do specyficznych potrzeb klientów;
– wyposażonej w jeden dysk, o pojemności 1TB, 2TB lub 3 TB, pozwalający zwiększać pojemność w raz z rosnącymi potrzebami;
– najbardziej zaawansowany model, wyposażony w dwa dyski, o łącznej pojemności 2TB, 4TB lub 6TB, działające w jednym z trybów RAID w celu ochrony danych.

Wersja bezdyskowa dostępna jest już w sugerowanej cenie 149 Euro, zaś pozostałe modele będą dostępne z początkiem czerwca.

Nowe macierze o pojemności do 6TB wykorzystują uznaną technologię EMC® klasy korporacyjnej i mogą być wykorzystywane do współpracy z komputerami PC, Mac i pracującymi w systemie operacyjnym Linux. StorCenter ix2 oferuje wiele zaawansowanych funkcji, z reguły niedostępnych w urządzeniach przeznaczonych dla małych firm, takich jak monitoring wideo z wykorzystaniem do pięciu kamer IP. Użytkownicy macierzy mogą korzystać także z archiwizacji w chmurze za pośrednictwem serwisów w rodzaju Mozy, Amazon S3 i EMC Atmos. Mogą też wykorzystać rewolucyjną technologię Personal Cloud wyróżniającą się niezrównaną łatwością obsługi, bez konieczności ponoszenia dodatkowych kosztów.

Macierze StorCenter ix2 zostały zaprojektowane do centralnego przechowywania i archiwizacji danych, zapewniając szereg zaawansowanych funkcji obsługi. Dwudyskowe, kompaktowe macierze nie wymagają dysków CD w procesie instalacji, znacząco upraszczając proces uruchamiania. Interfejs sieciowy dostępny jest w 17 językach, w tym w języku polskim. Urządzenia wykorzystują uznane oprogramowanie EMC LifeLine™ powstałe na bazie środowiska operacyjnego Linux, oferujące szereg technologii EMC dostępnych do niedawna jedynie dla klientów korporacyjnych.

Urządzenia StorCenter ix2 chronione są trzyletnią gwarancją, z pomocą techniczną do 13 godzin dziennie przez pięć dni w tygodniu. Opcjonalny plan serwisowy Extended Service Plan oferuje przedłużenie gwarancji do 5 lat oraz priorytetowe wsparcie techniczne Support Center.

Źródło: Iomega


Podepnij swój artykuł

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

tagi

Kultura w kasynie
Kultura w kasynie

Kasyno Kultury, placówka kulturalna działająca w Kwidzynie od końca 2023 roku mieści się w budynku o ...

Lofty w fabryce
Lofty w fabryce

W 1887 roku Hugo Bressel przy ulicy Cegielnianej (dziś to ul. Wólczańska) uruchomił niewielką fabryk ...

E-konferencja Skorupa budynku: dachy, fasady, drewno i prefabrykacja w architekturze.
E-konferencja Skorupa budynku: dachy, fasady, drewno i prefabrykacja w architekturze.

Regulacyjne i technologiczne zmiany w zakresie metod wznoszenia budynków doprowadziły w ostatnich la ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Komputer
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera