Nowe macierze StorCenter ix2 - Sztuka architektury

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Nowe macierze StorCenter ix2

 

Czas czytania: ~2 min


j6uqpTjao6R3eAqY3YImGFLb06TIZjILU6TSYAHm79LgauGmvxExJAwBPf2o_iomega-new-storcenter-ix2.jpg

Firma Iomega, będąca własnością EMC (NYSE:EMC), ogłasza dostępność StorCenter™ ix2 Network Storage - zaawansowanych dwudyskowych macierzy sieciowych dostępnych w różnych konfiguracjach. Urządzenia nadają się doskonale do współdzielenia danych w sieci oraz w chmurze, ochrony danych, jak też monitoringu wideo w małych firmach, oddziałach firm i rozproszonych przedsiębiorstwach. Macierze Iomega StorCenter ix2 wyposażone są w zaawansowany chipset Marvell 6282 CPU taktowany zegarem 1.6GHz oraz system, który przyspiesza i ułatwia wymianę dysków.

Dwudyskowe macierze StorCenter ix2 Network Storage dostępne są w trzech wersjach:
– bezdyskowej, która umożliwia resellerom wykorzystanie dysków dostosowanych do specyficznych potrzeb klientów;
– wyposażonej w jeden dysk, o pojemności 1TB, 2TB lub 3 TB, pozwalający zwiększać pojemność w raz z rosnącymi potrzebami;
– najbardziej zaawansowany model, wyposażony w dwa dyski, o łącznej pojemności 2TB, 4TB lub 6TB, działające w jednym z trybów RAID w celu ochrony danych.

Wersja bezdyskowa dostępna jest już w sugerowanej cenie 149 Euro, zaś pozostałe modele będą dostępne z początkiem czerwca.

Nowe macierze o pojemności do 6TB wykorzystują uznaną technologię EMC® klasy korporacyjnej i mogą być wykorzystywane do współpracy z komputerami PC, Mac i pracującymi w systemie operacyjnym Linux. StorCenter ix2 oferuje wiele zaawansowanych funkcji, z reguły niedostępnych w urządzeniach przeznaczonych dla małych firm, takich jak monitoring wideo z wykorzystaniem do pięciu kamer IP. Użytkownicy macierzy mogą korzystać także z archiwizacji w chmurze za pośrednictwem serwisów w rodzaju Mozy, Amazon S3 i EMC Atmos. Mogą też wykorzystać rewolucyjną technologię Personal Cloud wyróżniającą się niezrównaną łatwością obsługi, bez konieczności ponoszenia dodatkowych kosztów.

Macierze StorCenter ix2 zostały zaprojektowane do centralnego przechowywania i archiwizacji danych, zapewniając szereg zaawansowanych funkcji obsługi. Dwudyskowe, kompaktowe macierze nie wymagają dysków CD w procesie instalacji, znacząco upraszczając proces uruchamiania. Interfejs sieciowy dostępny jest w 17 językach, w tym w języku polskim. Urządzenia wykorzystują uznane oprogramowanie EMC LifeLine™ powstałe na bazie środowiska operacyjnego Linux, oferujące szereg technologii EMC dostępnych do niedawna jedynie dla klientów korporacyjnych.

Urządzenia StorCenter ix2 chronione są trzyletnią gwarancją, z pomocą techniczną do 13 godzin dziennie przez pięć dni w tygodniu. Opcjonalny plan serwisowy Extended Service Plan oferuje przedłużenie gwarancji do 5 lat oraz priorytetowe wsparcie techniczne Support Center.

Źródło: Iomega


Podepnij swój artykuł

tagi

Projekt domu z nadwieszeniem
Projekt domu z nadwieszeniem

Na niełatwej do zabudowy długiej i wąskiej działce o wymiarach 14 x 116 m zespół w składzie: Tomasz ...

Webinarium Stiebel Eltron: Przepływowe ogrzewacze wody
Webinarium Stiebel Eltron: Przepływowe ogrzewacze wody

28 września 2020 o godz. 11:00 odbędzie się siódme już webinarium firmy Stiebel Eltron, które tym ra ...

Webinarium Schüco: Architektura bez barier – demografia czy potrzeba?
Webinarium Schüco: Architektura bez barier – demografia czy potrzeba?

Architektura bez barier to temat kolejnego webinarium architektonicznego firmy Schüco, które odbędzi ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera