Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


ArCADia - Inwentaryzator

 

Czas czytania: ~2 min


QAS4XXNa3OLq1vJPY4bQYWOCzlpCTEADPHwuGDg7U9XKR7EmhARS9DMwojFg_arcadia1.jpg

ArCADia-INWENTARYZATOR to innowacyjny program wspomagający tworzenie dokumentacji technicznej w zakresie rzutów i przekrojów inwentaryzowanych budynków. Innowacyjność programu polega na komunikacji z dalmierzem z technologią bluetooth i samoczynnym odrysowywaniu kondygnacji budynku. Na podstawie pobieranych bezprzewodowo danych z dalmierza, podczas wykonywania obmiaru program ArCADia wykonuje praktycznie sam bez udziału użytkownika w zakresie rysowania przestrzenny model budynku. Program ArCADia-INWENTARYZATOR w zasadzie nie ma na polskim rynku odpowiednika, jest unikatowym rozwiązaniem które mamy nadzieję znajdzie wiele zastosowań i spotka się z dużym zainteresowaniem w branży budowlanej.

ehacOGj6yEECnazjEM4jeYsyKYST1sbafKEIVywZv7X2iaVZOYSha2k0sYHe_arcadia2.jpg

ArCADia-INWENTARYZATOR to program będący rozszerzeniem systemu ArCADia, umożliwiający bezprzewodowe pobieranie danych z elektronicznych urządzeń pomiarowych wyposażonych w Bluetooth. Przeznaczony jest głównie dla osób zajmujących się inwentaryzacją budynków w każdym z jej aspektów. Dzięki możliwości wskazywania kierunku pomiaru klawiszami funkcyjnymi dalmierza, użytkownik może jednocześnie prowadzić obmiar oraz budować przestrzenny model budynku. Pozwala to na znaczne skrócenie czasu pracy, ponieważ zaraz po skończonym obmiarze budynku otrzymujemy niemalże gotową dokumentację. Istotną zaletą programu jest także fakt, iż plan budynku i jego instalacji powstaje na bieżąco. Dzięki temu użytkownik od razu widzi efekty swojej pracy na ekranie komputera i w razie potrzeby może powtórzyć interesujący go wymiar. Posiadając dalmierz możemy również, przy jego pomocy wprowadzać do rysunku wymiary dowolnych obiektów, drzwi, okien, elementów wyposażenia, we właściwościach każdego obiektu na rysunku pojawiły się ikonki symbolizujące interfejs Bluetooth, przy pomocy których możemy pobrać z dalmierza dane zwymiarowanego rzeczywistego obiektu.

Z programu ArCADia-INWENTARYZATOR można również korzystać gdy nie posiadamy dalmierza. Program pozwala na wykonywanie rysunku przez wskazywanie kierunku rysowania ścian i ręczne wprowadzanie odpowiednich wymiarów. Pracując w ten sposób możemy więc w miarę szybko wykonać rysunek pomieszczenia w formacie .dwg, mając tylko jego rzut i wymiary zanotowane na kartce.

Źródło: intersoft.pl


Podepnij swój artykuł

tagi

Dom zerokosztowy
Dom zerokosztowy

Dom zerokosztowy – to projekt pracowni Eureka Architekci. W jego bryle nic nie jest przypadkowe, każ ...

Plebiscyt Polska Architektura XXL 2019 – ogłoszenie wyników
Plebiscyt Polska Architektura XXL 2019 – ogłoszenie wyników

Grupa Sztuka Architektury zaprasza na uroczyste ogłoszenie wyników dwunastej edycji Plebiscytu Polsk ...

Webinarium Schüco: Energooszczędne systemy okien i drzwi przesuwnych Schüco PVC w budownictwie mieszkaniowym.
Webinarium Schüco: Energooszczędne systemy okien i drzwi przesuwnych Schüco PVC w budownictwie mieszkaniowym.

Jakie korzyści zapewniają architektom i użytkownikom nowoczesne systemy Schüco z PVC-U? Odpowiedź na ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera