Forum Autodesk 2012 "Wyznaczaj Kierunki" już za nami - Sztuka architektury

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Forum Autodesk 2012 "Wyznaczaj Kierunki" już za nami

 

Czas czytania: ~4 min


HgOgeGc08FSUTZxYdvILqvA4nQM8esrYdBsdatMyJ7FOYvF5f4ClJai9hFVz_mg-3568-lores.jpg

29 października 2012 odbyło się ogólnopolskie Forum Autodesk 2012 – Wyznaczaj Kierunki. W tym roku, w wyjątkowej scenerii warszawskiego Centrum Nauki Kopernik, spotkało się blisko 400 użytkowników rozwiązań Autodesk – architektów, projektantów, konstruktorów, inżynierów, grafików, twórców animacji, a także studentów. W gronie uczestników nie zabrakło również ekspertów z branży, zagranicznych gości oraz przedstawicieli mediów. Gościem specjalnym był Roman Paszke, jachtowy kapitan żeglugi wielkiej, który przybliżył tajniki wyznaczania kierunków w dążeniu do celu i osiąganiu go.

Tematem przewodnim forum było „Wyznaczanie Kierunków”. Impreza zbiegła się również z 30 rocznicą istnienia firmy. „W ciągu ostatnich 30 lat Autodesk wspierał klientów w tworzeniu lepszych projektów i urzeczywistnianiu ich innowacyjnych koncepcji. Nasze rozwiązania wyznaczały trendy i stały się siłą napędową do powstawania projektów niemalże w każdym obszarze przemysłu. Już teraz przygotowujemy się na kolejne lata wykorzystując najnowsze technologie takie jak chmura oraz aplikacje mobilne.” – podsumowuje Wojciech Jędrzejczak, dyrektor zarządzający Autodesk w Polsce.

Tegoroczne spotkanie podzielone było aż na 40 sesji tematycznych dedykowanych różnym branżom, specjalne pokazy na „żywo” oraz wiele wydarzeń towarzyszących, w tym m.in. wyspy ekspercie - możliwość indywidualnych konsultacji z ekspertami z firm partnerskich Autodesk; Autodesk Community Cafe - gdzie można było spróbować swoich umiejętności w projektowaniu na czas czy Sala innowacji – w której studenci Politechniki Wrocławskiej zaprezentowali swój innowacyjny projekt bolidu wyścigowego. Prezentacje przygotowane przez klientów Autodesk, Partnerów oraz specjalistów z Autodesk cieszyły się dużym zainteresowaniem uczestników.

ASHQpCUwkomvr3YgPlAWpri8xIekrEN3ggTrUq4E3El3Vvuf5FtEOFbj0qnt_mg-4274-lores.jpg

Sesje branżowe
Architektura, budownictwo, infrastruktura
W obrębie sesji poświęconych branży architektoniczno-budowlanej oraz infrastrukturalnej tematyką wiodącą było wykorzystanie modelowania informacji o budynku (BIM) na różnych etapach powstawania budynku oraz w projektach infrastrukturalnych. Doświadczenia w tym obszarze zaprezentował m.in. Roland Jarosz, lider projektu ze Skanska Property Poland Sp. z o.o. w prezentacji o zastosowaniu BIM na platformie Autodesk Revit w procesie projektowania i budowy jednego z najnowocześniejszych budynków biurowych w Poznaniu - Malta House.

Modelowanie informacji o budynku obejmuje obecnie znacznie szerszy zakres projektów, w tym również inwestycje infrastrukturalne. Takie wykorzystanie BIM i jego wartość biznesową przybliżył uczestnikom Wojciech Jędrzejczak, dyrektor zarządzający Autodesk. W oparciu o badania SmartMarket Report, McGraw Hill Construction, 2012, które wskazują na wyraźny wzrost zastosowania BIM wśród amerykańskich firm w sektorze infrastruktury w ostatnich dwóch latach, rozważano czy nowe podejście – innowacyjne i bardziej efektywne – będzie odpowiedzią również na wyzwania polskiej branży rozwoju infrastruktury.

Przemysł, mechanika
Główne tematy dla przemysłu i mechaniki dotyczyły wykorzystania rozwiązań Autodesk do cyfrowego prototypowania oraz zarządzania cyklem życia produktu (PLM) w efektywnym tworzeniu innowacyjnych i lepszych projektów. Szczególną uwagę specjaliści oraz Partnerzy Autodesk poświęcili szerszemu wykorzystaniu symulacji i analiz w procesie powstawania produktów oraz rosnącej popularności rozwiązań do zarządzania dokumentacją. Duże zainteresowanie uczestników wzbudziły także zagadnienia związane z chmurą (ang. cloud computing). Na początku tego roku Autodesk udostępnił Autodesk PLM 360 – rozwiązanie nowej generacji wspierające procesy biznesowe w powiązaniu z procesem projektowania i serwisowania oparte właśnie o przetwarzanie w chmurze. Radosław Cieślak, Industry Territory Sales, Autodesk oraz Krzysztof Kazoń, Technical Sales Engineer PDM/PLM, Autodesk przybliżyli możliwości tej aplikacji w zakresie pełnej definicji procesu zarządzania cyklem życia produktu (PLM), czyli od koncepcji poprzez fazę projektowania i udoskonalania, po fazę eksploatacji i utylizacji.

Media&Entertainment
W obrębie sesji dedykowanych branży Media&Entertainment dominowały tematy związane z najnowszymi rozwiązaniami Autodesk wpierającymi urzeczywistnianie kreatywnych pomysłów przez twórców z branży filmowej, telewizyjnej, reklamowej oraz gier komputerowych. Sesję plenarną, która dotyczyła perspektywy rozwoju i możliwości rynkowych w branży mediów cyfrowych oraz gier mobilnych i typu casual, poprowadził Michael C. Langmayer, M&E Territory Sales Executive CEE. Pozostałe prezentacje przybliżały wiodące narzędzia Autodesk do tworzenia grafiki, animacji i symulacji, a także gier komputerowych. Jedną z sesji przedstawiającą wybrane projekty zrealizowane przy wykorzystaniu rozwiązań Autodesk dla mediów i rozrywki poprowadzili specjaliści z firm 3de oraz Badi Badi.

Wortal sztuka-architektury.pl patronował wydarzeniu
Źródło: Autodesk


Podepnij swój artykuł

tagi

Bardzo zielony budynek
Bardzo zielony budynek

W mieście Ho Chi Minh City w Wietnamie powstała nowa siedziba fabryki, produkującej specjalistyczne ...

Webinarium Stiebel Eltron: Pojemnościowe ogrzewacze wody
Webinarium Stiebel Eltron: Pojemnościowe ogrzewacze wody

Zapraszamy na ósme webinarium firmy Stiebel Eltron, które odbędzie się 20 października 2020 o godz. ...

Webinarium Stefania: Dyle szklane LINIT - parametry techniczne szklenia - nowe rozwiązania termiczne
Webinarium Stefania: Dyle szklane LINIT - parametry techniczne szklenia - nowe rozwiązania termiczne

Dyle szklane LINIT to temat webinarium architektonicznego firmy Stefania, które odbędzie się 21 paźd ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera