Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Innowacyjna wizja architektury

 

Czas czytania: ~2 min


rYxMfVL0mighCL23Ab5FkucoLFxZkzZUrDKAL1dJ4de6mCK85w4vo5wcoajd_foto3-przedszkole-modulowe.jpg

Trójmiejska pracownia architektoniczna Rebel Concept wdraża Autodesk Revit do tworzenia budynków modułowych. Decyzję o przejściu na projektowanie w oparciu o cyfrowy model danych na platformie podjęto ze względu na jego funkcjonalność i wyjątkowe zastosowanie przy innowacyjnych projektach budownictwa modułowego.

v2L9xVQ4QNVQEHH8tIP4ecKNARwErDyjbCojf4ioKnFfPka6hzSohm5l80Mh_foto4.jpg

„Postawiliśmy na architekturę modułową oraz na Autodesk Revit. Jego parametryczność, bogactwo funkcji oraz modułowa technika projektowania sprawiają, że jest to idealne rozwiązanie do projektowania i realizacji naszych unikalnych budynków” - powiedział Krzysztof Droszcz, architekt, właściciel Rebel Concept.

vXBf8mt2pLjcsudqxkOF7WW2sf85keF29uT9KPGusJForqUj5QLz84GfkWwl_foto6-infobox.jpg

Rebel Concept, wspólnie z partnerami, opracował technologię budownictwa modułowego i stał się propagatorem tej techniki. Budynki wykonane w tym systemie wyróżnia przede wszystkim krótki czas realizacji, funkcjonalność, wysokie walory estetyczne oraz atrakcyjna cena. W wykorzystaniu platformy Revit architekci projektują i realizują również budynki w tradycyjnej technologii. Pracownia działa przy wsparciu Gdańskiej Fundacji Przedsiębiorczości.

enAKZSxMfMMR27fChqyyTxI2YheVfBbdhXMcZpqUvrqDmEjaueN822dVSKhq_fotot5-golf-hotel.jpg

Wykorzystując prefabrykowaną ramę stalową, mają możliwość stworzenia całego budynku – wraz z umeblowaniem, instalacjami wewnętrznymi oraz najdrobniejszymi detalami wyposażenia wnętrz. Następnie taki budynek – moduł po module – składany jest w zaledwie kilka dni, a w chwili oddania do użytku jest w pełni funkcjonalny. Sam moduł cechuje się mobilnością i elastycznością. Dzięki temu bardzo łatwo dokonać modyfikacji takiego obiektu, zarówno w obrębie jego bryły, jak i funkcjonalności. Dobudowanie kolejnych modułów lub ich rozbiórka nie stanowią problemu, a co najważniejsze podczas transportu nie tracą na jakości.

c4r2DB1DLbBRdu2oAtpTHse16bLO8jpQjPbxzbg49Tt4OnWpiE48OYea1reQ_foto1-containers-rooms-section-3.jpg

„Najnowsze rozwiązania budowlane, jak również możliwość zastosowania BIM w oparciu o Autodesk Revit, pozwoliły nam opracować oryginalny system produkcji, gwarantujący najwyższą jakość i niezawodność, spełniający wszelkie parametry techniczne”.

Do tej pory pracownia wykorzystywała oprogramowanie AutoCAD. Dynamiczny rozwój oraz strategia zakładająca skrócenie czasu realizacji projektów i większą efektywność skłoniła właściciela do całkowitego przejścia na platformę Autodesk Revit. Wdrożenie zakończyło się we wrześniu Architekci pracują nad kolejnymi projektami, które w całości powstaną zgodnie z koncepcją BIM w Autodesk Revit.

Źródło: Autodesk


Podepnij swój artykuł

tagi

Dom asymetryczny od INOSTUDIO architekci
Dom asymetryczny od INOSTUDIO architekci

„Naszym zadaniem było zaprojektowanie nowoczesnego, energooszczędnego domu, pełnego naturalnego świa ...

Pierwszy w Polsce pokaz filmu Moriyama-San oraz dyskusja
Pierwszy w Polsce pokaz filmu Moriyama-San oraz dyskusja

6 lutego 2020 o godz.17:30 podczas Forum Designu&Architektury (IGLICA, pawilon nr 11) organizowanego ...

Modułowe miasto przyszłości
Modułowe miasto przyszłości

Zobaczcie projekt architektoniczny, stworzony przez pracownię EFFEKT Architects i laboratorium desig ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera