Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Innowacyjna wizja architektury

 

Czas czytania: ~2 min


rYxMfVL0mighCL23Ab5FkucoLFxZkzZUrDKAL1dJ4de6mCK85w4vo5wcoajd_foto3-przedszkole-modulowe.jpg

Trójmiejska pracownia architektoniczna Rebel Concept wdraża Autodesk Revit do tworzenia budynków modułowych. Decyzję o przejściu na projektowanie w oparciu o cyfrowy model danych na platformie podjęto ze względu na jego funkcjonalność i wyjątkowe zastosowanie przy innowacyjnych projektach budownictwa modułowego.

v2L9xVQ4QNVQEHH8tIP4ecKNARwErDyjbCojf4ioKnFfPka6hzSohm5l80Mh_foto4.jpg

„Postawiliśmy na architekturę modułową oraz na Autodesk Revit. Jego parametryczność, bogactwo funkcji oraz modułowa technika projektowania sprawiają, że jest to idealne rozwiązanie do projektowania i realizacji naszych unikalnych budynków” - powiedział Krzysztof Droszcz, architekt, właściciel Rebel Concept.

vXBf8mt2pLjcsudqxkOF7WW2sf85keF29uT9KPGusJForqUj5QLz84GfkWwl_foto6-infobox.jpg

Rebel Concept, wspólnie z partnerami, opracował technologię budownictwa modułowego i stał się propagatorem tej techniki. Budynki wykonane w tym systemie wyróżnia przede wszystkim krótki czas realizacji, funkcjonalność, wysokie walory estetyczne oraz atrakcyjna cena. W wykorzystaniu platformy Revit architekci projektują i realizują również budynki w tradycyjnej technologii. Pracownia działa przy wsparciu Gdańskiej Fundacji Przedsiębiorczości.

enAKZSxMfMMR27fChqyyTxI2YheVfBbdhXMcZpqUvrqDmEjaueN822dVSKhq_fotot5-golf-hotel.jpg

Wykorzystując prefabrykowaną ramę stalową, mają możliwość stworzenia całego budynku – wraz z umeblowaniem, instalacjami wewnętrznymi oraz najdrobniejszymi detalami wyposażenia wnętrz. Następnie taki budynek – moduł po module – składany jest w zaledwie kilka dni, a w chwili oddania do użytku jest w pełni funkcjonalny. Sam moduł cechuje się mobilnością i elastycznością. Dzięki temu bardzo łatwo dokonać modyfikacji takiego obiektu, zarówno w obrębie jego bryły, jak i funkcjonalności. Dobudowanie kolejnych modułów lub ich rozbiórka nie stanowią problemu, a co najważniejsze podczas transportu nie tracą na jakości.

c4r2DB1DLbBRdu2oAtpTHse16bLO8jpQjPbxzbg49Tt4OnWpiE48OYea1reQ_foto1-containers-rooms-section-3.jpg

„Najnowsze rozwiązania budowlane, jak również możliwość zastosowania BIM w oparciu o Autodesk Revit, pozwoliły nam opracować oryginalny system produkcji, gwarantujący najwyższą jakość i niezawodność, spełniający wszelkie parametry techniczne”.

Do tej pory pracownia wykorzystywała oprogramowanie AutoCAD. Dynamiczny rozwój oraz strategia zakładająca skrócenie czasu realizacji projektów i większą efektywność skłoniła właściciela do całkowitego przejścia na platformę Autodesk Revit. Wdrożenie zakończyło się we wrześniu Architekci pracują nad kolejnymi projektami, które w całości powstaną zgodnie z koncepcją BIM w Autodesk Revit.

Źródło: Autodesk


Podepnij swój artykuł

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

tagi

Nowa architektura w przemysłowej okolicy
Nowa architektura w przemysłowej okolicy

Choć przemysł ciężki od lat nie definiuje już charakteru Górnego Śląska, wciąż w tym regionie istnie ...

Dla nowych mieszczan
Dla nowych mieszczan

419 kawalerek oraz 33 dwupokojowych mieszkań o metrażach od 25,58 do 37 m2 mieści budynek mieszkalny ...

Bryły od mieszkania
Bryły od mieszkania

Maćków Pracownia Projektowa realizuje kolejny projekt we Wrocławiu, zakończyła właśnie budowę pierws ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Komputer
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera