Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Innowacyjne rozwiązania do projektowana wnętrz

 

Czas czytania: ~3 min


vU2SSunscr9GTjfIVueyh3pgJvoWXKxGPz2rdSAo10P7PAM3SiX2zsdqKLqq_pomaranczowo-szareprogramy-1.jpg

Z końcem kwietnia firma CAD Projekt K&A zaprezentowała nowe wersje swoich popularnych programów do projektowania wnętrz. Znaczna część zmian w programach CAD Decor 2.1 i CAD Kuchnie 6.1 powstała na skutek sugestii i opinii najbardziej aktywnych użytkowników - klientów poznańskiej firmy, co zaowocowało dostosowaniem tego autorskiego oprogramowania do wymogów współczesnej branży komputerowego projektowania wnętrz. Jedną z najbardziej zauważalnych zmian jest zupełnie nowy w tej branży moduł fug Sopro.

Programy CAD Decor 2.1, CAD Kuchnie 6.1 oraz CAD Decor PRO mile zaskoczą zarówno obecnych użytkowników tych programów, jak i architektów i projektantów wnętrz, którzy do tej pory korzystali z konkurencyjnego cad soft'u. Największą nowość stanowi prawdziwie rewolucyjny moduł fug Sopro, będący integralnym, standardowym komponentem programów CAD Decor 2.1 i CAD Decor PRO. Jest to pierwsza taka propozycja w tej branży oraz próba stworzenia efektywnej platformy współpracy między architektami a producentami chemii budowlanej, nie tylko na rynku polskim, ale także europejskim.

Przy aktualizacji swojego oprogramowania z 22.04.2013 r., CAD Projekt K&A wprowadził również szereg zmian mających na celu optymalizację i przyspieszenie procesów wykonywanych podczas projektowania wnętrz. Najnowsza aktualizacja to wiele usprawnień i dodatkowych funkcji w standardowym module Konwerter 3D i w bazach wnętrzarskich, a także w dokumentacji technicznej projektu i jego wycenie, oraz w module wizualizacji.

Zadbano m.in. o pełną swobodę doboru nietypowych elementów wyposażenia wnętrz poprzez optymalizację działania modułu Konwerter 3D. Dodano obsługę nowego formatu plików DWX, które mają większą dokładność położenia punktów geometrii. Umożliwiono wstawienie przekonwertowanych obiektów do projektu bezpośrednio z okna konwertera, oraz przyspieszono wczytywanie podglądów modeli. Dodano również ramkę (kadr) na podglądzie modelu, określającą co dokładnie znajdzie się na „zdjęciu” podglądu.

Ważną nowością we wszystkich programach firmy CAD Projekt K&A jest możliwość wstawiania modeli z baz elementów wnętrzarskich w postaci samych obrysów, co pozwala zmniejszyć obciążenie projektu modelami o znacznej ilości powierzchni, które powodowały duże zużycie pamięci. Poprawiono również wygląd powierzchni łukowych i zaokrąglonych dla tych modeli, a także dla elementów dowolnych, tworzonych samodzielnie przez użytkownika. Modyfikacji uległa także dokumentacja techniczna, w której zoptymalizowano wygląd kreskowania ścian na wydruku rzutu z dokumentacji.

Fani fotorealistycznej wizualizacji z pewnością zauważą natomiast zmiany w Module Renderingu Profesjonalnego. Firma CAD Projekt K&A dołożyła starań, aby usprawnić działanie funkcji Final Gathering, dzięki czemu obciążenie procesora jest mniejsze i nie spowalnia pracy programu. Co więcej Final Gathering można teraz bez problemu przerwać w dowolnym momencie. Znacznie ulepszono również jakość algorytmu Raytracing, osiągając dokładniejsze wygładzenie na procesorach wielordzeniowych, nawet bez użycia opcji Adaptive Anti-aliasing. Dzięki tym wszystkim zabiegom obliczenia Raytracingu są teraz szybsze nawet o 50%.

Aktualizacja jak zwykle jest udostępniana użytkownikom oprogramowania CAD Projekt K&A przy pomocy automatycznie uruchamiającego się aktualizatora internetowego. Wystarczy kilka kliknięć i po chwili można już korzystać z wprowadzonych udogodnień.

Więcej na: cadprojekt.com.pl


Podepnij swój artykuł

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

tagi

Flow – drugi etap projektu w centrum Łodzi
Flow – drugi etap projektu w centrum Łodzi

„Dwa miesiące po oficjalnej inauguracji Flow ruszamy z budową drugiego - znacznie większego i zróżni ...

Budowa Kulturoteki coraz bliżej
Budowa Kulturoteki coraz bliżej

W warszawskiej dzielnicy Wesoła być może już niedługo powstanie wyczekany budynek łączący bibliotekę ...

E-konferencja Skorupa budynku: dachy, fasady, drewno i prefabrykacja w architekturze.
E-konferencja Skorupa budynku: dachy, fasady, drewno i prefabrykacja w architekturze.

Regulacyjne i technologiczne zmiany w zakresie metod wznoszenia budynków doprowadziły w ostatnich la ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Komputer
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera