Zgodnie z koncepcją BIM - Sztuka architektury

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Zgodnie z koncepcją BIM

 

Czas czytania: ~2 min


0CkRrPXfPJm8i9bpuhS8cQNV9Rs66DMEp6W1C0jnOqs2dDqv401Pm2zbs9pK_astrum-wizualizacja.jpg

Rusza budowa biurowca zaprojektowanego pierwszy raz zgodnie z koncepcją Modelowania Informacji o Budynku (BIM) przy wykorzystaniu Autodesk Revit.

x7eIYrcpoddvVcBbPTaAAvvYVP8WE3L8rDJdJk69Hjt5zbCZFIpi8yO3oRPh_astrum-wizualizacja1.jpg

 

Centrum biurowo usługowego Astrum Business Park na rogu ul. Łopuszańskiej i ul. Jutrzenki w Warszawie jest to pierwszy obiekt, zaprojektowany zgodnie z koncepcją BIM, z wykorzystaniem rozwiązań Autodesk. Budynek, o łącznej powierzchni ponad 30.000 m2 będzie realizowany w trzech etapach. Pierwsza część zostanie oddana do użytku w 2015 roku.

Wdrożenie pakietów Autodesk Building Design Suite oraz Autodesk Infrastructure Design Suite nastąpiło we wrześniu 2012. Do realizacji nowego budynku powołany został zespół międzybranżowy, w skład którego weszli architekci, konstruktorzy i instalatorzy.

rGizLBAauciCptryLBSr94oKkaeNi1x2bkTf2U7r7Ytk1ytohQcdp312qmd3_astrum-wizualizacja2.jpg

Firma podjęła decyzję o wdrożeniu procesu projektowego zgodnego z BIM wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rynku - głównie dotyczącym skrócenia czasu projektowania, a także biorąc pod uwagę możliwość dokładniejszego szacowania kosztów. „Trójwymiarowy model cyfrowy pozwala przeanalizować wiele wariantów, a także wychwycić błędy na etapie projektowania, gdzie odbywa się to niemalże bezkosztowo. Ułatwia koordynację pomiędzy branżami.” – ocenia Tomasz Kwaśniewski, Kierownik Oddziału Informatykaw Prochem S.A. – „Znaczenie tych elementów rośnie, szczególnie biorąc pod uwagę malejące marże na rynku budowlanym.” – dodaje.

TBXykgU6ApnET88or3TpBvwSbcD82Z7kD1WrNoWxCKvlnUPzLujbvhKqBJyF_astrum-model-revit-maly.jpg

Platformę Autodesk wybrano ze względu na szerokie portfolio, obejmujące rozwiązania do projektowania od momentu zagospodarowania terenu i infrastruktury drogowej, poprzez architekturę, konstrukcje i instalacje. „Prochem jest firmą wielobranżową, realizujemy pełen zakres usług projektowych. Stąd też integracja pomiędzy poszczególnymi narzędziami była dla nas kluczowa. Niebagatelne znaczenie miał również stabilny rozwój oprogramowania Autodesk.” – ocenia Tomasz Kwaśniewski.

L5kgyPeLE58Dvakd4POEz88ruGn2QLQsORXqD6MOAk4MfclHH7satTH2xbxU_astrum-model-revit1-maly-1.jpg

Nowe Centrum Biurowo-Usługowe powstaje przy skrzyżowaniu dwóch bardzo ważnych arterii komunikacyjnych: Al. Jerozolimskich i ul. Łopuszańskiej w Warszawie. W jego skład wejdzie sześciokondygnacyjny budynek usytuowany wzdłuż ul. Łopuszańskiej i trzy czterokondygnacyjne segmenty w głębi działki. Łączna powierzchnia (biurowa i usługowa) to około 30.000 m2. Realizacja przewidziana jest w trzech etapach. Pierwszy zostanie oddany do użytku w 2015 roku.

Źródło: Autodesk


Podepnij swój artykuł

tagi

Osiedle z drewna – wyniki konkursu architektonicznego
Osiedle z drewna – wyniki konkursu architektonicznego

Spółka Polskie Domy Drewniane została powołana do życia kilka lat temu przez polski rząd. Jej celem ...

BIM a architektura zrównoważona
BIM a architektura zrównoważona

Technologia cyfrowego modelowania budynków - BIM nie tylko pozwala na bardziej skuteczną i szybszą p ...

Praktyczny wymiar zrównoważonej architektury. Nowoczesna stolarka z PVC-U. Webinarium Schüco
Praktyczny wymiar zrównoważonej architektury. Nowoczesna stolarka z PVC-U. Webinarium Schüco

Zapraszamy na webinarium architektoniczne firmy Schüco, które tym razem będzie poświęcone nowoczesne ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera