Zgodnie z koncepcją BIM - Sztuka architektury

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Zgodnie z koncepcją BIM

 

Czas czytania: ~2 min


0CkRrPXfPJm8i9bpuhS8cQNV9Rs66DMEp6W1C0jnOqs2dDqv401Pm2zbs9pK_astrum-wizualizacja.jpg

Rusza budowa biurowca zaprojektowanego pierwszy raz zgodnie z koncepcją Modelowania Informacji o Budynku (BIM) przy wykorzystaniu Autodesk Revit.

x7eIYrcpoddvVcBbPTaAAvvYVP8WE3L8rDJdJk69Hjt5zbCZFIpi8yO3oRPh_astrum-wizualizacja1.jpg

 

Centrum biurowo usługowego Astrum Business Park na rogu ul. Łopuszańskiej i ul. Jutrzenki w Warszawie jest to pierwszy obiekt, zaprojektowany zgodnie z koncepcją BIM, z wykorzystaniem rozwiązań Autodesk. Budynek, o łącznej powierzchni ponad 30.000 m2 będzie realizowany w trzech etapach. Pierwsza część zostanie oddana do użytku w 2015 roku.

Wdrożenie pakietów Autodesk Building Design Suite oraz Autodesk Infrastructure Design Suite nastąpiło we wrześniu 2012. Do realizacji nowego budynku powołany został zespół międzybranżowy, w skład którego weszli architekci, konstruktorzy i instalatorzy.

rGizLBAauciCptryLBSr94oKkaeNi1x2bkTf2U7r7Ytk1ytohQcdp312qmd3_astrum-wizualizacja2.jpg

Firma podjęła decyzję o wdrożeniu procesu projektowego zgodnego z BIM wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rynku - głównie dotyczącym skrócenia czasu projektowania, a także biorąc pod uwagę możliwość dokładniejszego szacowania kosztów. „Trójwymiarowy model cyfrowy pozwala przeanalizować wiele wariantów, a także wychwycić błędy na etapie projektowania, gdzie odbywa się to niemalże bezkosztowo. Ułatwia koordynację pomiędzy branżami.” – ocenia Tomasz Kwaśniewski, Kierownik Oddziału Informatykaw Prochem S.A. – „Znaczenie tych elementów rośnie, szczególnie biorąc pod uwagę malejące marże na rynku budowlanym.” – dodaje.

TBXykgU6ApnET88or3TpBvwSbcD82Z7kD1WrNoWxCKvlnUPzLujbvhKqBJyF_astrum-model-revit-maly.jpg

Platformę Autodesk wybrano ze względu na szerokie portfolio, obejmujące rozwiązania do projektowania od momentu zagospodarowania terenu i infrastruktury drogowej, poprzez architekturę, konstrukcje i instalacje. „Prochem jest firmą wielobranżową, realizujemy pełen zakres usług projektowych. Stąd też integracja pomiędzy poszczególnymi narzędziami była dla nas kluczowa. Niebagatelne znaczenie miał również stabilny rozwój oprogramowania Autodesk.” – ocenia Tomasz Kwaśniewski.

L5kgyPeLE58Dvakd4POEz88ruGn2QLQsORXqD6MOAk4MfclHH7satTH2xbxU_astrum-model-revit1-maly-1.jpg

Nowe Centrum Biurowo-Usługowe powstaje przy skrzyżowaniu dwóch bardzo ważnych arterii komunikacyjnych: Al. Jerozolimskich i ul. Łopuszańskiej w Warszawie. W jego skład wejdzie sześciokondygnacyjny budynek usytuowany wzdłuż ul. Łopuszańskiej i trzy czterokondygnacyjne segmenty w głębi działki. Łączna powierzchnia (biurowa i usługowa) to około 30.000 m2. Realizacja przewidziana jest w trzech etapach. Pierwszy zostanie oddany do użytku w 2015 roku.

Źródło: Autodesk


Podepnij swój artykuł

tagi

Parking w Katowicach – wyniki konkursu architektonicznego
Parking w Katowicach – wyniki konkursu architektonicznego

17 września 2020 roku poznaliśmy wyniki konkursu architektonicznego na projekt urbanistyczno-archite ...

Dom Zerokosztowy - prezentacja online
Dom Zerokosztowy - prezentacja online

Nowe realizacje to już stały cykl prezentacji online organizowany przez Grupę Sztuka Architektury. T ...

Webinarium Schüco: Architektura bez barier – demografia czy potrzeba?
Webinarium Schüco: Architektura bez barier – demografia czy potrzeba?

Architektura bez barier to temat kolejnego webinarium architektonicznego firmy Schüco, które odbędzi ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Komputer
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera