Projektowanie zgodne z BIM - Sztuka architektury

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Projektowanie zgodne z BIM

 

Czas czytania: ~2 min


Oprogramowanie

 

8crAQkZ6KdyRO6y8JSxjx0UJLBa3DkZSArGE2b7FDe5ZCUw8Hb7Ylcfj49Vn_nowa-siedziba-narodowej.jpg

Śląska pracownia architektoniczna Konior Studio wdrożyła oprogramowanie Autodesk Building Design Suite i rozpoczęła projektowanie zgodnie z koncepcją BIM (Modelowanie Informacji o Budynku). Jest to element strategii firmy zakładającej wspieranie inwestora w procesie decyzyjnym na każdym etapie projektowania i realizacji obiektu. Oprogramowanie Autodesk Revit posłuży między innymi do zaprojektowania nowego Centrum Kultury w Zabrzu - Carbon Art.

„Praca w oparciu o jeden model budynku daje przede wszystkim możliwość odpowiedzi na szereg pytań na wczesnym etapie projektowania, przeanalizowania wielu wariantów w oparciu o konkretne dane i - razem z inwestorem – wyboru optymalnego.” – ocenia Aleksander Nowacki, architekt w Konior Studio.

Oprogramowanie dostarcza i wdrożenie wspiera P.A. Nova, Autoryzowany Partner Autodesk. Przejście na projektowanie zgodne z koncepcją BIM w oparciu o Autodesk Building Design Suite rozpoczęto w 2011 roku. Wcześniej pracownia realizowała projekty przy wykorzystaniu oprogramowania AutoCAD, dostosowanego do indywidualnych potrzeb wieloma aplikacjami. Wdrożenie realizowano stopniowo, włączając kolejne osoby i projekty o większym stopniu skomplikowania. W Autodesk Revitpowstało między innymi osiedle wielorodzinne orazprace konkursowe. Obecnie w Autodesk Revit pracuje ponad 10-osobowy zespół.

J0LMprtKYQ6uQtw2wwz4Iy50kbwQd4BPr6Cy4jDF3OLQj4gOQTY5o11wEyLB_centrum-kultury-carbon-art-w-zabrzu-m.jpg

 

„Projektowanie w oparciu o Autodesk Revit oznacza dla nas praktycznie bezbłędną dokumentację” – ocenia Aleksander Nowacki. –„Spójne nanoszenie zmian, automatyczne generowanie zestawień sprawia, że dokumentacja powstaje zdecydowanie szybciej.”

Konior Studio, z siedzibą w Katowicach, jest autorem wielu uznanych projektów, w tym modernizacji budynku Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach, Centrum Nauki i Edukacji Muzycznej SYMFONIA w Katowicach, rewitalizacji Tyskiego Muzeum Piwowarstwa. Wśród projektów, które powstają w Konior Studio znajduje się siedziba Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach. Obecnie, w wyniku wygranego w tym roku konkursu, zespół przystępuje do opracowywania dokumentacji Centrum Kultury w Zabrzu – Carbon Art.

„Projektujemy obiekty o indywidualnym wyrazie i niepowtarzalnym klimacie.” – mówi A. Nowacki – „Niemniej, niezwykle ważna jest dla nas ekonomiczna strona przedsięwzięcia, realizacja w założonym budżecie i finalna opłacalność inwestycji. Musimy więc mieć dostęp do pełnych informacji o budynku na długo zanim powstanie rzeczywisty obiekt. Autodesk Revit daje nam taką możliwość.” – dodaje.

Konior Studio uczestniczy w kompleksowym procesie realizacji inwestycji - kontroluje i koordynuje proces projektowy (od koncepcji po projekt wnętrz) i inwestycyjny, nadzoruje budowę, pomaga w wyłonieniu wykonawców. Zarządza budżetem i harmonogramem inwestycji. Stale współpracuje z wiodącymi biurami projektowymi i specjalistami wszystkich branż.

Źródło: Autodek


Podepnij swój artykuł

tagi

Pomysł na rozbudowę ASP we Wrocławiu
Pomysł na rozbudowę ASP we Wrocławiu

21 stycznia 2022 roku poznaliśmy wyniki konkursu architektonicznego na koncepcję nowego budynku dyda ...

Efektowna przebudowa domu z lat 60. - projekt Domu R
Efektowna przebudowa domu z lat 60. - projekt Domu R

Architekci z pracowni Stoprocent opracowali interesujący projekt przebudowy budynku pochodzącego z l ...

Dom ze złotym portalem
Dom ze złotym portalem

Inwestycja mieszkalna o nazwie Braniborska 44 (nazwa – to zarazem adres domu) – to złączone ze sobą, ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera