Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Projektowanie zgodne z BIM

 

Czas czytania: ~2 min


Oprogramowanie

 

8crAQkZ6KdyRO6y8JSxjx0UJLBa3DkZSArGE2b7FDe5ZCUw8Hb7Ylcfj49Vn_nowa-siedziba-narodowej.jpg

Śląska pracownia architektoniczna Konior Studio wdrożyła oprogramowanie Autodesk Building Design Suite i rozpoczęła projektowanie zgodnie z koncepcją BIM (Modelowanie Informacji o Budynku). Jest to element strategii firmy zakładającej wspieranie inwestora w procesie decyzyjnym na każdym etapie projektowania i realizacji obiektu. Oprogramowanie Autodesk Revit posłuży między innymi do zaprojektowania nowego Centrum Kultury w Zabrzu - Carbon Art.

„Praca w oparciu o jeden model budynku daje przede wszystkim możliwość odpowiedzi na szereg pytań na wczesnym etapie projektowania, przeanalizowania wielu wariantów w oparciu o konkretne dane i - razem z inwestorem – wyboru optymalnego.” – ocenia Aleksander Nowacki, architekt w Konior Studio.

Oprogramowanie dostarcza i wdrożenie wspiera P.A. Nova, Autoryzowany Partner Autodesk. Przejście na projektowanie zgodne z koncepcją BIM w oparciu o Autodesk Building Design Suite rozpoczęto w 2011 roku. Wcześniej pracownia realizowała projekty przy wykorzystaniu oprogramowania AutoCAD, dostosowanego do indywidualnych potrzeb wieloma aplikacjami. Wdrożenie realizowano stopniowo, włączając kolejne osoby i projekty o większym stopniu skomplikowania. W Autodesk Revitpowstało między innymi osiedle wielorodzinne orazprace konkursowe. Obecnie w Autodesk Revit pracuje ponad 10-osobowy zespół.

J0LMprtKYQ6uQtw2wwz4Iy50kbwQd4BPr6Cy4jDF3OLQj4gOQTY5o11wEyLB_centrum-kultury-carbon-art-w-zabrzu-m.jpg

 

„Projektowanie w oparciu o Autodesk Revit oznacza dla nas praktycznie bezbłędną dokumentację” – ocenia Aleksander Nowacki. –„Spójne nanoszenie zmian, automatyczne generowanie zestawień sprawia, że dokumentacja powstaje zdecydowanie szybciej.”

Konior Studio, z siedzibą w Katowicach, jest autorem wielu uznanych projektów, w tym modernizacji budynku Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach, Centrum Nauki i Edukacji Muzycznej SYMFONIA w Katowicach, rewitalizacji Tyskiego Muzeum Piwowarstwa. Wśród projektów, które powstają w Konior Studio znajduje się siedziba Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach. Obecnie, w wyniku wygranego w tym roku konkursu, zespół przystępuje do opracowywania dokumentacji Centrum Kultury w Zabrzu – Carbon Art.

„Projektujemy obiekty o indywidualnym wyrazie i niepowtarzalnym klimacie.” – mówi A. Nowacki – „Niemniej, niezwykle ważna jest dla nas ekonomiczna strona przedsięwzięcia, realizacja w założonym budżecie i finalna opłacalność inwestycji. Musimy więc mieć dostęp do pełnych informacji o budynku na długo zanim powstanie rzeczywisty obiekt. Autodesk Revit daje nam taką możliwość.” – dodaje.

Konior Studio uczestniczy w kompleksowym procesie realizacji inwestycji - kontroluje i koordynuje proces projektowy (od koncepcji po projekt wnętrz) i inwestycyjny, nadzoruje budowę, pomaga w wyłonieniu wykonawców. Zarządza budżetem i harmonogramem inwestycji. Stale współpracuje z wiodącymi biurami projektowymi i specjalistami wszystkich branż.

Źródło: Autodek


Podepnij swój artykuł

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

tagi

Nagroda Architektoniczna Prezydenta m.st. Warszawy vol. 10 - wyniki konkursu architektonicznego
Nagroda Architektoniczna Prezydenta m.st. Warszawy vol. 10 - wyniki konkursu architektonicznego

To była jubileuszowa, dziesiąta edycja konkursu o Nagrodę Architektoniczną Prezydenta m. st. Warszaw ...

Budowa Kulturoteki coraz bliżej
Budowa Kulturoteki coraz bliżej

W warszawskiej dzielnicy Wesoła być może już niedługo powstanie wyczekany budynek łączący bibliotekę ...

E-konferencja Skorupa budynku: dachy, fasady, drewno i prefabrykacja w architekturze.
E-konferencja Skorupa budynku: dachy, fasady, drewno i prefabrykacja w architekturze.

Regulacyjne i technologiczne zmiany w zakresie metod wznoszenia budynków doprowadziły w ostatnich la ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Komputer
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera