System mobilny CAD Share-it dla architektów wnętrz - Sztuka architektury

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


System mobilny CAD Share-it dla architektów wnętrz

 

Czas czytania: ~4 min


Oprogramowanie

 

vE04lfSZa7yOgcjEvgyiLDu64CkFxevomBdaQ3ZUNRjN3K9zNKWL7yGwFDex_mobilnie-duze.jpg

Branża projektowania wnętrz jest coraz bliżej zarówno projektanta jak i jego klienta, co widać na przykładzie aplikacji mobilnych wykorzystywanych w programach „cad'owskich”. Jednak aby taka aplikacja była efektowna i wyróżniała się w morzu podobnych, musi być funkcjonalna, działać intuicyjnie i mieć „to coś”. System mobilny CAD Share-it ma to coś i jeszcze więcej.

Gwałtowny przyrost sprzedaży urządzeń mobilnych to już nie trend, to wyznacznik współczesności. Aktualnie ponad 40 % Polaków posiada smartfony, chociaż w 2010 r. było ich zaledwie 11 %, a każdego dnia na dwóch najpopularniejszych platformach pojawia się łącznie przeszło 1400 nowych aplikacji mobilnych (Google Play i Amazon App Store - dane za NDICIO). Ten rok bez wątpienia będzie bardzo „mobilny”. Dlatego na ten przełomowy moment CAD Projekt K&A, producent autorskich programów do projektowania wnętrz, przygotował dla projektantów coś więcej niż aplikację mobilną. System mobilny CAD Share-it powstał aby ułatwić architektom zarządzanie swoimi projektami 3D w chmurze oraz szybkie, ciekawe i mobilne ich udostępnianie. Użytkownik programów do projektowania wnętrz tworzy galerie trójwymiarowych wizualizacji projektów wnętrz na zewnętrznym serwerze, wszyscy mogą natomiast odtwarzać projekty w postaci Panoramy 360° na swoich urządzeniach mobilnych.

Projektanci i architekci wnętrz korzystający z tego systemu mają do dyspozycji wiele ciekawych i innowacyjnych opcji: tworzenie powiązań między pomieszczeniami w ramach tego samego projektu, zarządzanie kilkoma galeriami w ramach swojego konta oraz wysyłanie projektu w automatycznie generowanym e-mailu. W wiadomości e-mail wysyłanej do klienta z logiem autora, znajduje się QR kod (stworzony w tym samym systemie), podgląd Panoramy 360 °, przekierowanie do pobrania bezpłatnej aplikacji mobilnej CAD Share-it oraz link do interaktywnego spaceru po projekcie wnętrza w przeglądarce internetowej. W programach CAD Decor PRO, CAD Decor 2.1 i CAD Decor 6.1 system instaluje się całkiem bezpłatnie przy pomocy kilku kliknięć w aktualizatorze internetowym, aby pojawić się oknie wizualizacji jako dodatkowa forma prezentacji. Klienci CAD Projekt K&A mają do wyboru CAD Share-it w wersji BASIC i PRO, a konta różnią się: zasobami dostępnej przestrzeni deskowej, ilością możliwych pobrań i swoją funkcjonalnością. CAD Share-it w wersji PRO to aż 400 MB, 500 pobrań na miesiąc, własne logo, wiele galerii z różnymi projektami oraz statystyki pobrań konkretnych projektów.

Klient z kolei może otrzymać projekt swojego wymarzonego wnętrza w tradycyjnej formie lub w postaci, która nadąży za nim i za jego oczekiwaniami. Teraz może to być link do projektu 3D i zaproszenie do wirtualnego spaceru po pomieszczeniu, który odbędzie się w przeglądarce internetowej (i to bez żadnego profesjonalnego oprogramowania!) lub na urządzeniu przenośnym z systemem Android lub iOS. Bezpłatna aplikacja mobilna CAD Share-it, dostępna od paru miesięcy do pobrania w Google Play i App Store, jest „uzbrojona” we wszystkie nowinki techniczne. Technika Multi–Touch umożliwia płynne przybliżanie, oddalanie i przesuwanie widoku oraz wgląd praktycznie w każdy kąt wirtualnego wnętrza. Natomiast możliwość obracania się w pomieszczeniu z tabletem odzwierciadlającym dokładne „położenie” w projekcie (dzięki użyciu żyroskopu) to idealne rozwiązanie nie tylko dla projektantów, ale również dla deweloperów, oferujących kompleksowe usługi. Co bardzo ważne, klient może przechodzić pomiędzy pomieszczeniami i obejrzeć w tak nowoczesnej formie cały projekt swojego mieszkania. Aplikacja mobilna CAD Share-it zajmuje niecałe 10 M, a żeby ją pobrać wystarczy tylko wszechobecna dzisiaj „sieć”. Nawet jeżeli jesteśmy na „pustkowiu” albo nie mamy dostępu do Internetu, raz otwarty projekt zapisuje się na urządzeniu przenośnym w jego pamięci tymczasowej, można więc go zobaczyć również offline.

Wykorzystanie systemu mobilnego w komunikacji projektant – klient to ciekawa alternatywa nie tylko dla klientów, którzy nie mają wyobraźni przestrzennej i wirtualny świat jest im niezbędny, aby „zobaczyć” projekt. Taka forma prezentacji projektu powinna stać się standardem dla każdego, który ceni swój czas oraz czas swoich współpracowników czy klientów. Z systemem mobilnym i tak ułatwionym i „rzeczywistym” kontaktem, proces konsultacji i dopracowanie projektu staje się nie tylko przyjemne, ale także bardzo szybkie i skuteczne. Powstaje więc związek idealny: swoboda działania i pełna kontrola sytuacji dla projektanta oraz „władza” i fajny gadżet dla klienta.

Więcej na: cadprojekt.com.pl


Podepnij swój artykuł

tagi

Osiedle Bolko - metamorfoza poprzemysłowego terenu Bytomia
Osiedle Bolko - metamorfoza poprzemysłowego terenu Bytomia

Osiedle Bolko – to projekt pracowni Medusa Group, której współtwórca, Przemo Łukasik jest zarazem au ...

Porta Mare  - nowa zabudowa w dawnym stylu
Porta Mare - nowa zabudowa w dawnym stylu

Porta Mare – taką nazwę ma nosić nowa inwestycja, która planowana jest na Wyspie Spichrzów w Elblągu ...

Pomysł na rozbudowę ASP we Wrocławiu
Pomysł na rozbudowę ASP we Wrocławiu

21 stycznia 2022 roku poznaliśmy wyniki konkursu architektonicznego na koncepcję nowego budynku dyda ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera