Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


VI Green Building Symposium 05.10.16

 

Czas czytania: ~2 min


VI Green Building Symposium

 

JjrGqAwW99vIS8PmC2F4zZFICHRxzgiPEe2FDSm2RnMQd7fXjsxVbu3OjwbD_symposium2016-slide.jpg

Michael Pawlyn: Jak zbudować nowy świat zrównoważonego piękna?

W poszukiwaniu prawdziwie zrównoważonego projektu budynku i wspierających go technologii, odkryto, że przez ponad 3,5 miliarda lat istnienia życia na ziemi, natura wypracowała niezliczone przykłady form, systemów i procesów, które współcześnie możemy zastosować, rozwijając nowoczesne zielone budownictwo. Dziś już wiemy, że zrównoważony rozwój to jedyny kierunek, w którym powinniśmy podążać. Ale wielu zastanawia się, w którą stronę ta droga powiedzie w kolejnych dziesięcioleciach.

Michael Pawlyn, ceniony brytyjski architekt, przedstawi jak innowacyjnie projektować, aby postawały prawdziwie zrównoważone budynki, które służą zarówno zdrowiu i komfortowi ich użytkowników, jak i oszczędności zasobów.

Michael pokaże zaskakujące rozwiązania, bazujące na naśladowaniu natury, które dostarczą nie tylko znaczącej oszczędności zasobów, a co za tym idzie – kosztów, ale także wpłyną pozytywnie na osoby, które spędzają w budynkach około 90% swojego życia.

W swoim wystąpieniu Michael Pawlyn pokaże jak trzy powiązane ze sobą idee: bionaśladownictwo, interakcja ludzkości z naturą i gospodarka obiegu zamkniętego, prowadzą do budynków, które oszczędzają zasoby, zapewniają lepszy komfort i zdrowie oraz wiodą w stronę zerowej ilości odpadów. Podczas prezentacji pokaże niezwykłe przykłady takich pionierskich rozwiązań: Biomimetic Office Building, który po wybudowaniu będzie budynkiem biurowym o najniższej konsumpcji energii na świecie, a jednocześnie podniesie komfort i zdrowie jego użytkowników. Z kolei Mobius Project to przykład nowego typu budynku, który wyrósł z potrzeby adaptacji miast do gospodarki obiegu zamkniętego. Wreszcie The Sahara Forest Project, wykorzystujący zamknięte systemy, które zwiększają efektywność oraz bazują na odnawialnych rozwiązaniach.

To pierwsza wizyta Michaela Pawlyna w Polsce. „Postanowiliśmy pokazać innowacyjne wzorce projektowania z uwagi na rosnące tempo wzrostu rynku zielonego budownictwa w Polsce” – mówi Alicja Kuczera, CEO Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego. PLGBC Green Building Symposium jest symbolem zielonego postępu w polskiej branży nieruchomości oraz najlepszą platformą wymiany pomysłów, współpracy, partnerstwa i nowych informacji. Tegoroczna edycja zjednoczy silne głosy, które wspólnie podkreślą jedną z najważniejszych korzyści płynących z zielonego budownictwa – zdrowie, jakość życia oraz produktywność ich użytkowników (zarówno obiektów nowych, jak i tych modernizowanych). Więcej informacji o wydarzeniu na stronie www.plgbc.org.pl

Zapraszamy również na wystąpienie Michaela, będące wprowadzeniem do październikowych dyskusji: Michael Pawlyn: Using nature's genius in architecture (TED Talks)

Jesteśmy patronem medialnym wydarzenia.


Podepnij swój artykuł

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

tagi

Architektura dla kultury ludowej
Architektura dla kultury ludowej

Centrum Folkloru Województwa Łódzkiego w Sieradzu – to nowa placówka kultury, powołana przez samorzą ...

Kultura w kasynie
Kultura w kasynie

Kasyno Kultury, placówka kulturalna działająca w Kwidzynie od końca 2023 roku mieści się w budynku o ...

E-konferencja Skorupa budynku: dachy, fasady, drewno i prefabrykacja w architekturze.
E-konferencja Skorupa budynku: dachy, fasady, drewno i prefabrykacja w architekturze.

Regulacyjne i technologiczne zmiany w zakresie metod wznoszenia budynków doprowadziły w ostatnich la ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Prawo
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera