Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


BIM 360 - czy branża budowlana jest gotowa na pracę w środowisku chmury?

 

Czas czytania: ~2 min


BIM 360 to nowe chmurowe rozwiązanie dedykowane do zarządzania i komunikacji w projektach budowlanych. Współpraca w chmurze będzie także tematem konferencji „Budowa w chmurze - współpraca przy planowaniu, projektowaniu i zarządzaniu”, która odbędzie się 28 listopada br. w Warszawie.

 

Autodesk, BIM, BIM 360

BIM 360, to BIM o krok dalej
Rozwiązania oparte o chmurę są coraz częściej wybierane przez polskie firmy, niezależnie od ich wielkości. 37 proc. dużych przedsiębiorstw korzysta z chmury, natomiast wśród średnich firm (poniżej 250 pracowników) wskaźnik ten wynosi 17 proc. To nadal niemal dwukrotnie mniej, niż stanowi unijna średnia i wciąż daleko nam do liderów, takich jak Finlandia, gdzie niemal 90 proc. organizacji, zatrudniających powyżej 250 osób, wykorzystuje walory chmury. Jednak od 2015 roku wzrosła liczba firm średniej wielkości wdrażających rozwiązania chmurowe (dane: Eurostat).

 

BIM 360 to rozwiązanie chmurowe Autodesk zapewniające dostęp do danych projektowych przez wszystkie zespoły zaangażowane w realizację i zarządzanie inwestycją budowlaną, wpisuje się w ten trend. Narzędzie wpływa na sprawniejszy i bardziej efektywny przebieg całego procesu inwestycyjnego - począwszy od fazy planowania, przez projektowanie, realizację aż po serwisowanie oddanego do użytku obiektu. Łączy ludzi, dane i obieg informacji w projekcie, tworząc swoisty ekosystem. Według badań Boston Consulting Group, wprowadzenie technologii opartej na chmurze może ograniczyć koszty projektów budowlanych o 15% i zmniejszyć czas potrzebny na budowę o 30%. Z kolei z innego raportu BSG wynika, iż BIM w chmurze umożliwia wszystkim interesariuszom udostępnianie danych w czasie rzeczywistym oraz integrowanie i koordynowanie ich obiegu. Dzięki temu współpraca międzybranżowa staje się bardziej efektywna i mniej podatna na błędy.

 

BIM 360 – nowe rozwiązanie dla architektów

- Autodesk BIM 360 jest działającą w chmurze platformą dla sektora architektoniczno-budowlanego dostarczającą narzędzi do zarządzania projektami budowlanymi, placem budowy i obiektami. Ze względu na dostępność w chmurze można z niej korzystać w dowolnym miejscu i w dowolnym czasie zarówno w biurze, jak na placu budowy.

- BIM 360 przeznaczony jest dla: architektów, konstruktorów, menedżerów projektu, kierowników budowy, inwestorów, zarządców budynku, kierowników operacyjnych oraz innych specjalistów związanych z procesem inwestycyjnym.

- BIM 360 zapewnia współpracę i komunikację w czasie rzeczywistym ze wszystkimi członkami zespołu, pomagając wprowadzać korekty na każdym etapie projektu. W efekcie gwarantuje to poprawę jakości prac budowlanych, minimalizację kosztownych błędów i zwiększenie efektywności.

- BIM 360 został zaprojektowany i zrealizowany w chmurze działającej na platformie cloud - Amazon Web Services (AWS). Dane w systemie są bezpiecznie przechowywane i zaszyfrowane w centralnej lokalizacji, co pozwala chronić spójność projektu.

- BIM 360 oferowany jest na zasadach elastycznej subskrypcji - miesięcznej, rocznej lub 3-letniej. Cena różni się w zależności od zakupionych aplikacji i można ją dostosować do liczby licencji potrzebnych firmie.

 

Więcej informacji o BIM 360 znajdziesz na stronie Autodesk.

Podepnij swój artykuł

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

tagi

Komputer, Oprogramowanie Dla Architektów

Zagłosuj w Plebiscycie Polska Architektura XXL 2023. Wybierz najlepszą realizację architektoniczną minionego roku.
Zagłosuj w Plebiscycie Polska Architektura XXL 2023. Wybierz najlepszą realizację architektoniczną minionego roku.

Weź udział w Plebiscycie Polska Architektura XXL 2023 i oddaj swój głos na najlepszą realizację arch ...

Torus symbolem miasta
Torus symbolem miasta

Charakterystyczna konstrukcja górująca nad częścią Ciechanowa powszechnie nazywana jest wieżą ciśnie ...

Nowa architektura w przemysłowej okolicy
Nowa architektura w przemysłowej okolicy

Choć przemysł ciężki od lat nie definiuje już charakteru Górnego Śląska, wciąż w tym regionie istnie ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Komputer
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera