Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Czy polska architektura ma własny język? Zobacz debatę

 

Czas czytania: ~ 1 min


BvDC8breTU7Se9d96KmnnbRGJmbvRKqP1TeCOWwyMVIR5gVkVR6dAhDfUdIj_jak-polcy-debata.jpg

Unikalny, ładny krajobraz jest jednym z wyznaczników tożsamości i jakości życia. Wyniki pracy architektów determinują tą wartość na dziesiątki, a czasami nawet setki lat. Ponoszą więc oni szczególną odpowiedzialność za kształt naszego otoczenia. Młodzi, polscy architekci i dziennikarze będą rozmawiać o tym czy ma sens poszukiwanie własnego, odrębnego, polskiego języka architektury ? Czy warto walczyć o różnice czy może należy pogodzić się ze stopniowym ujednoliceniem i ich zatarciem.

Na te i inne pytania odpowiedzieli w trakcie dyskusji młodzi, polscy architekci i dziennikarze.
Anna Cymer - "Krytyka Architektury"
Kamil Miklaszewski - Grupa projektowa +48
Jan Sukiennik - pracownia 137 Kilo
Dyskusję prowadził - Krzysztof Sołoducha - Grupa Sztuka Architektury

Zobacz nagranie


Podepnij swój artykuł

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

tagi

Nowy standard w polskim budownictwie społecznym ?
Nowy standard w polskim budownictwie społecznym ?

Przez lata budownictwo społeczne w Polsce kojarzyło się głównie z cięciem kosztów i zaspokajaniem wy ...

Technolog medyczny i architekt – partnerstwo w imię jakości. Już 28 października 2026 odbędzie się kolejna edycja konferencji „Medycyna w Architekturze”
Technolog medyczny i architekt – partnerstwo w imię jakości. Już 28 października 2026 odbędzie się kolejna edycja konferencji „Medycyna w Architekturze”

Projektowanie współczesnego szpitala to balansowanie na granicy zaawansowanej inżynierii, medycyny o ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera