Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Prezent dla architekta

 

Czas czytania: ~3 min


Prezent dla architekta lub miłośnika architektury może być bardzo różny. Najwięcej do wyboru jest książek – od albumów z zabytkami po teoretyczne traktaty, od życiorysów architektów po ciekawie opracowane przewodniki.

 

7yGgNmCQZFkXdEQkWX0x3NhUYGC4MCCSAdGdvY2yjN47y8Z0xvWfSpmXPHih_archimemo-centrum-architektury-2.jpg

Prezent dla architekta lub dla kogoś, kto interesuje się starymi i nowymi budynkami – kiedyś to było nie lada wyzwanie. Jeszcze kilkanaście lat temu o architekturze właściwie się nie mówiło, nie pisało, była tematem nie tylko niszowym, ale uważany za nieciekawy. Na całe szczęście tamte ponure czasy mamy już za sobą i dziś dynamicznie rozwija się rynek przedmiotów na różne sposoby związanych z architekturą. Jest w czym wybierać.

AlRChJpjKMow4VKIns9RGwFXYL7jcvWl9xhf3GqE53o9egihApEYjYO8VXJy_archimemo-centrum-architektury.jpg
k9DXPKXdO8Gs3BKc0pzlx9oKFyHjAvUTs9ej278bxLcicrsvlnm19LDCZoxw_brokat-wisiory-domek.jpg

Prezent dla architekta lub miłośnika architektury może być bardzo różny. Najwięcej do wyboru jest książek – od albumów z zabytkami po teoretyczne traktaty, od życiorysów architektów po ciekawie opracowane przewodniki. Wybór książek o architekturze jest dziś ogromny – na pewni dla każdego, kogo interesują budynki da się znaleźć ciekawą lekturę. Wszystkie poznać i kupić można w księgarni.

G5poTwGclY4SF5Ag4q8oIhkCIo6xAhrCnIOIy7eRAUv6O8QETxyeg06opaAE_brokat-wisory-komin.jpg
zBMOgU5btAPN0Nf1w4e9H9svOENAz6t43jYga68PQNqPNpCUZOemetxtM9tz_cuda-krowskie-2.jpg

Ale prezenty dla architekta mogą być bardziej urozmaicone. Dla tych, którzy lubią rękodzieło, ale i wyraziste budynki z Polski i zagranicy możemy polecić modele do sklejania, opracowane przez pracownię Zupagrafika. Londyński brutalizm, a może katowicki Spodek? Blok z wielkiej płyty czy Rotunda? Paryski betonowy modernizm, a może raczej poznańskie Collegium Altum? Ogromny wybór wycinanek do składania, z których zbudować można w swoim domu nawet kilka różnych miast – to dobry prezent dla tych, którym nie obce są robótki ręczne.
Choć hazard może być zgubnym nałogiem, gra kartami o architekturze na pewno nikomu nie zaszkodzi! Szczególnie że przy okazji kolejnej partyjki można się dowiedzieć więcej o najbardziej znanych budynkach w Szczecinie. Opracowane przez Tomasza Sachanowicza i jego współpracowników z pracowni .LAB architektura karty do gry poświęcone są architekturze stolicy Pomorza Zachodniego – i tej najnowszej, i zabytkowej. Kartami można grać w makao i w pokera, ale można też z nimi zwiedzać miasto.
Kolejny prezent dla architekta, który nie tylko edukuje, ale i trenuje mózg – to "Archimemo". Wydana przez Centrum Acrhitektury gra typu memory, poświęcona jest 32 najciekawszym przedwojennym modernistycznym budynkom warszawskim.
Pasję architektoniczną można i warto rozbudowywać także u najmłodszych. Z myślą o nich obecna Naczelna Architekt Warszawy i Robert Czajka już kilka lat temu opracowali tom „Archi.TEKTURKI” , który opowiada o najciekawszych budynkach i założeniach architektonicznych Warszawy. Są one tu nie tylko przystępnie opisane, ale i pokazane w formie rozkładanych trójwymiarowych ilustracji. Jest jeszcze inny sposób do pokazania dzieciom, na czym polega praca urbanisty. To wycinanki pracowni Ringo, która z tektury falistej tworzy gotowe do składania papierowe miasta. Są tu domy, sklepy, dworce, samochody, ludzie, są fontanny, targowiska i różne miejskie detale, z których można układać różne przestrzenie, sprawdzając przy okazji, jak trudnym i odpowiedzialnym zadaniem jest projektowanie miast.

0NUgcVa2ZGqyLCQkZlbB5SocG4Bhl0x9Zq508hkf48BiF8UOHHQJkTr9f221_cuda-krowskie.jpg
xOftl0t2Gqj06SQFcYGZO0rdMsxd9Pl1ufjJtdnKRmKxbRHzXAQvN88GUzy1_karty-architektury-szczecin-1.JPG

Prezenty dla architekta czy miłośnika budynków mogą też pomóc mu w rozwijaniu lokalnego patriotyzmu. W katowickim sklepie Geszeft znaleźć można mnóstwo elementów garderoby, dzięki którym można podkreślić swoją identyfikację z architekturą Śląska,
projektanci kryjący się pod nazwą Cuda Krowskie tworzą torby z wizerunkami najpiękniejszych modernistycznych gmachów, a w sklepie Kabak można kupić skarpetki z Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie. Znajdzie się nawet prezent dla tych, którzy lubią biżuterię: pracownia bro.Kat  z prawdziwego węgla tworzy architektoniczne wisiorki czy kolczyki.
Prezenty dla architektów czy pasjonatów architektury są wyjątkowo różnorodne, znaleźć można coś i dla tego, kto chce poszerzać wiedzę, i dla gadżeciarza. Jest w czym wybierać!

6Lc8QBpsC1QVKsDI20cq6BJC6aXzS5xJ6MSTc1KefnbYT6nF56ONAnbPd4x9_karty-architektury-szczecin-2.JPG
NwaiQQNHoybc50GX3tPApGMUVPklVWZ23au7bdHx7E9o9vx3gx0IrfUNqkbC_99999.jpg
6rnJwWAYmHg9fPmK0xu2lvAmQ1oYjm9FhNPbG1Y8IOrbydU0jOwtjLIgQ73Z_101010101.jpg


Podepnij swój artykuł

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

tagi

Hanza Tower - wielofunkcyjna wieża
Hanza Tower - wielofunkcyjna wieża

24 piętra mieszkalne, cztery biurowe, trzy konferencyjne, dwie handlowo-usługowe, a pod ziemią trzy ...

E-konferencja: Fasady i prefabrykacja
E-konferencja: Fasady i prefabrykacja

Fasady to elementy budynków, które są widoczne z zewnątrz i stanowią jego pierwszą i najważniejszą w ...

Zgłoś realizację do Plebiscytu Polska Architektura XXL 2022
Zgłoś realizację do Plebiscytu Polska Architektura XXL 2022

Grupa Sztuka Architektury zaprasza do udziału w XV edycji Plebiscytu Polska Architektura XXL, któreg ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Kraj
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera