Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Prezent dla architekta

 

Czas czytania: ~3 min


Prezent dla architekta lub miłośnika architektury może być bardzo różny. Najwięcej do wyboru jest książek – od albumów z zabytkami po teoretyczne traktaty, od życiorysów architektów po ciekawie opracowane przewodniki.

 

7yGgNmCQZFkXdEQkWX0x3NhUYGC4MCCSAdGdvY2yjN47y8Z0xvWfSpmXPHih_archimemo-centrum-architektury-2.jpg

Prezent dla architekta lub dla kogoś, kto interesuje się starymi i nowymi budynkami – kiedyś to było nie lada wyzwanie. Jeszcze kilkanaście lat temu o architekturze właściwie się nie mówiło, nie pisało, była tematem nie tylko niszowym, ale uważany za nieciekawy. Na całe szczęście tamte ponure czasy mamy już za sobą i dziś dynamicznie rozwija się rynek przedmiotów na różne sposoby związanych z architekturą. Jest w czym wybierać.

AlRChJpjKMow4VKIns9RGwFXYL7jcvWl9xhf3GqE53o9egihApEYjYO8VXJy_archimemo-centrum-architektury.jpg
k9DXPKXdO8Gs3BKc0pzlx9oKFyHjAvUTs9ej278bxLcicrsvlnm19LDCZoxw_brokat-wisiory-domek.jpg

Prezent dla architekta lub miłośnika architektury może być bardzo różny. Najwięcej do wyboru jest książek – od albumów z zabytkami po teoretyczne traktaty, od życiorysów architektów po ciekawie opracowane przewodniki. Wybór książek o architekturze jest dziś ogromny – na pewni dla każdego, kogo interesują budynki da się znaleźć ciekawą lekturę. Wszystkie poznać i kupić można w księgarni.

G5poTwGclY4SF5Ag4q8oIhkCIo6xAhrCnIOIy7eRAUv6O8QETxyeg06opaAE_brokat-wisory-komin.jpg
zBMOgU5btAPN0Nf1w4e9H9svOENAz6t43jYga68PQNqPNpCUZOemetxtM9tz_cuda-krowskie-2.jpg

Ale prezenty dla architekta mogą być bardziej urozmaicone. Dla tych, którzy lubią rękodzieło, ale i wyraziste budynki z Polski i zagranicy możemy polecić modele do sklejania, opracowane przez pracownię Zupagrafika. Londyński brutalizm, a może katowicki Spodek? Blok z wielkiej płyty czy Rotunda? Paryski betonowy modernizm, a może raczej poznańskie Collegium Altum? Ogromny wybór wycinanek do składania, z których zbudować można w swoim domu nawet kilka różnych miast – to dobry prezent dla tych, którym nie obce są robótki ręczne.
Choć hazard może być zgubnym nałogiem, gra kartami o architekturze na pewno nikomu nie zaszkodzi! Szczególnie że przy okazji kolejnej partyjki można się dowiedzieć więcej o najbardziej znanych budynkach w Szczecinie. Opracowane przez Tomasza Sachanowicza i jego współpracowników z pracowni .LAB architektura karty do gry poświęcone są architekturze stolicy Pomorza Zachodniego – i tej najnowszej, i zabytkowej. Kartami można grać w makao i w pokera, ale można też z nimi zwiedzać miasto.
Kolejny prezent dla architekta, który nie tylko edukuje, ale i trenuje mózg – to "Archimemo". Wydana przez Centrum Acrhitektury gra typu memory, poświęcona jest 32 najciekawszym przedwojennym modernistycznym budynkom warszawskim.
Pasję architektoniczną można i warto rozbudowywać także u najmłodszych. Z myślą o nich obecna Naczelna Architekt Warszawy i Robert Czajka już kilka lat temu opracowali tom „Archi.TEKTURKI” , który opowiada o najciekawszych budynkach i założeniach architektonicznych Warszawy. Są one tu nie tylko przystępnie opisane, ale i pokazane w formie rozkładanych trójwymiarowych ilustracji. Jest jeszcze inny sposób do pokazania dzieciom, na czym polega praca urbanisty. To wycinanki pracowni Ringo, która z tektury falistej tworzy gotowe do składania papierowe miasta. Są tu domy, sklepy, dworce, samochody, ludzie, są fontanny, targowiska i różne miejskie detale, z których można układać różne przestrzenie, sprawdzając przy okazji, jak trudnym i odpowiedzialnym zadaniem jest projektowanie miast.

0NUgcVa2ZGqyLCQkZlbB5SocG4Bhl0x9Zq508hkf48BiF8UOHHQJkTr9f221_cuda-krowskie.jpg
xOftl0t2Gqj06SQFcYGZO0rdMsxd9Pl1ufjJtdnKRmKxbRHzXAQvN88GUzy1_karty-architektury-szczecin-1.JPG

Prezenty dla architekta czy miłośnika budynków mogą też pomóc mu w rozwijaniu lokalnego patriotyzmu. W katowickim sklepie Geszeft znaleźć można mnóstwo elementów garderoby, dzięki którym można podkreślić swoją identyfikację z architekturą Śląska,
projektanci kryjący się pod nazwą Cuda Krowskie tworzą torby z wizerunkami najpiękniejszych modernistycznych gmachów, a w sklepie Kabak można kupić skarpetki z Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie. Znajdzie się nawet prezent dla tych, którzy lubią biżuterię: pracownia bro.Kat  z prawdziwego węgla tworzy architektoniczne wisiorki czy kolczyki.
Prezenty dla architektów czy pasjonatów architektury są wyjątkowo różnorodne, znaleźć można coś i dla tego, kto chce poszerzać wiedzę, i dla gadżeciarza. Jest w czym wybierać!

6Lc8QBpsC1QVKsDI20cq6BJC6aXzS5xJ6MSTc1KefnbYT6nF56ONAnbPd4x9_karty-architektury-szczecin-2.JPG
NwaiQQNHoybc50GX3tPApGMUVPklVWZ23au7bdHx7E9o9vx3gx0IrfUNqkbC_99999.jpg
6rnJwWAYmHg9fPmK0xu2lvAmQ1oYjm9FhNPbG1Y8IOrbydU0jOwtjLIgQ73Z_101010101.jpg


Podepnij swój artykuł

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

tagi

Pierwsza edycja konferencji „Kolor w architekturze” za nami
Pierwsza edycja konferencji „Kolor w architekturze” za nami

Dużym zainteresowaniem cieszyła się pierwsza edycja konferencji na temat Evidence Based Design i wyk ...

Dla sąsiadów z Gdyni
Dla sąsiadów z Gdyni

„Sieć domów sąsiedzkich, tzw. Przystani – to nazwa sieci centrów sąsiedzkich tworzonych w całym mieś ...

Plebiscyt Polska Architektura XXL 2023 – internauci wybrali najlepsze realizacje minionego roku
Plebiscyt Polska Architektura XXL 2023 – internauci wybrali najlepsze realizacje minionego roku

Znamy wyniki głosowania internautów szesnastej edycji Plebiscytu Polska Architektura XXL. Publicznoś ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Kraj
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera