Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Internauci głosują na najlepszy Obiekt Roku w Systemach Aluprof 2022

 

Czas czytania: ~2 min


Rozpoczął się kolejny etap głosowania w konkursie Obiekt Roku w Systemach Aluprof 2022. Od 30 czerwca 2022 internauci głosują na najciekawszy polski i zagraniczny budynek. Osoby, którym uda się wytypować zwycięzcę konkursu, wezmą udział w losowaniu nagród, a architekt, którego projekt uzyska największą liczbę głosów, otrzyma tytuł „Wyróżnienie Internautów”.

 

Obiekt Roku w Systemach Aluprof - głosowanie intenaytów

Na najciekawszą realizację wykonaną w systemach Aluprof internauci mogą głosować tylko do 31 lipca 2022 roku poprzez stronę konkursową Future Builders. Głosujący mogą oddać swój głos tylko jeden raz. Ci, którzy wskażą przyszłego zwycięzcę, wezmą udział w losowaniu. Do wygrania jest 10 atrakcyjnych nagród rzeczowych od Aluprof. Natomiast architekt, którego projekt uzyska największą liczbę głosów, otrzyma tytuł "Wyróżnienie Internautów".

 

Realizacje w IV edycji konkursu Obiekt Roku w Systemach Aluprof

W konkursie biorą udział zarówno polskie, jak i zagraniczne obiekty powstałe między 1 stycznia 2018 roku a 30 czerwca 2022 roku.

 

W tegorocznej edycji konkursu znalazło się wiele znanych i ciekawych realizacji, m.in. warszawska Rotunda PKO - jeden z najbardziej ikonicznych budynków stolicy, czy łódzkie Orientarium - najgorętsza atrakcja turystyczna tego sezonu. Liczną grupę budynków zgłoszonych do konkursu stanowią m.in. takie realizacje, jak warszawskie wysokościowce SkySawa i Mennica Legacy Tower czy Brama Miasta w Łodzi. Nie zabrakło ciekawych obiektów handlowych, jak np. budynek warszawskiej Elektrowni Powiśle, ale też znakomitych przykładów budynków jednorodzinnych, wykorzystujących konstrukcje aluminiowe. Z pewnością warte uwagi są inwestycje uniwersyteckie - supernowoczesny budynek Wydziału Neofilologii UW czy nowa szklarnia w Ogrodzie Botanicznym UJ.

 

Z konkursu na konkurs przybywa także zgłoszeń z zagranicy. W tej edycji pojawiły się tak interesujące realizacje, jak np. Bodmin Jail Hotel – zrujnowane XVIII-wieczne więzienie zamienione w luksusowy hotel w Kornwalii czy szwedzki obiekt Sara Kulturhus łączący ośrodek kultury, galerię sztuki, teatr, przestrzeń konferencyjną i hotel w jednym kompleksie w środku miasta. W konkursie startuje też silna reprezentacja Węgier w postaci takich budapesztańskich realizacji, jak luksusowe apartamenty Jazz Loft Aquincum Apartments zlokalizowane w starym, poprzemysłowym lofcie, zespół basenów Gyarmati Dezso Uszoda czy Hard Rock Hotel. Do konkursu zgłoszono także inwestycje ze Szwecji, Belgii, Holandii czy Portugalii. Pojawił się nawet budynek z irańskiego Teheranu – centrum biurowe ASA10.

 

"Chcemy promować innowacyjne rozwiązania architektoniczne, które nie tylko czynią przestrzeń publiczną piękniejszą, ale też mogą stanowić inspirację dla innych architektów. Architektura tworzy estetykę miast, z którą mieszkańcy się utożsamiają" – mówi Elżbieta Dziubak, generalny architekt Aluprof SA i sekretarz jury konkursu.  

 

Oddaj swój głos na „Obiekt Roku w Systemach Aluprof”

Podepnij swój artykuł

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

tagi

Konkurs Architektoniczy, Obiekt Architektoniczny, Obiekty

Historyczna wieża ciśnień i Park Nauki Torus w Ciechanowie. Nowe realizacje.
Historyczna wieża ciśnień i Park Nauki Torus w Ciechanowie. Nowe realizacje.

Zbudowana w latach 70. według projektu warszawskiego architekta Jerzego Bogusławskiego wieża ciśnień ...

Najwyższy w Chorzowie
Najwyższy w Chorzowie

W czerwcu 2023 roku na chorzowskim Osiedlu Różanka rozpoczęła się budowa najwyższego budynku mieszka ...

Biura dla studentów
Biura dla studentów

Lipowy Office Park przy ul. Żwirki i Wigury w Warszawie został wybudowany w 2009 roku przez firmę Ho ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Kraj
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera