Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Warsztaty Mood for Wood

 

Czas czytania: ~6 min


Mood for Wood ekscytujące warsztaty projektowe dla studentów kierunków projektowych z Polski, Czech i Niemiec. 40 studentów w terminie od 29 sierpnia do 6 września swoimi projektami postara się zmienić cztery lokalizacje na ulicy Święty Marcin.

 

czIAT5VSoYreNozy9WerPnApuKic73j5KcmYTQi1nmYkYThCuERoriLzK7MI_grafika-mfww.jpg

Mood for Wood ekscytujące warsztaty projektowe dla studentów kierunków projektowych z Polski, Czech i Niemiec. 40 studentów w terminie od 29 sierpnia do 6 września swoimi projektami postara się zmienić cztery lokalizacje na ulicy Święty Marcin. 

Mood for Wood  to międzynarodowe warsztaty dla studentów kierunków projektowych z Polski, Czech i Niemiec . W warsztatach weźmie udział 40 studentów, którzy pod okiem młodych architektów i projektantów w 4 grupach zaprojektują i wykonają meble/ przestrzenie do wypoczynku dla  dziedzińców  zlokalizowanych w pobliżu jednej z głównych ulic Poznania – ul. Święty Marcin.  

Wybrane do projektu dziedzińce mają różne uwarunkowania przestrzenne, innych odbiorców , pełnią różne funkcje. Odbiorcami projektów wykonanych przez uczestników tej edycji będą : Centrum Kultury Zamek – wiodąca instytucja kulturalna w regionie, Towarzystwo Wiedzy Powszechnej- lider Koalicji Święty Marcin – stowarzyszenia mieszkańców i przedsiębiorców  animującego życie kulturalne na ulicy, Kino Muza – miejsce kultowe, jedno z nielicznych działających kin studyjnych oraz Biblioteka Uniwersytecka UAM.   Studenci spotkają się z  użytkownikami , którzy będą mieli aktywny wpływ na kształt projektów (partycypacja), powstaną po wysłuchaniu ich potrzeb i marzeń co do tej przestrzeni publicznej. 

Warsztaty  Mood for Wood (29.08-06.09.2016) wyróżniają się na tle innych warsztatów studenckich realizacją projektów warsztatowych, które będą miały rzeczywisty wpływ na życie i rozwój społeczności lokalnych.

TUTORZY

Petr Smidek + Nicol Galeova

Petr Smidek

Architekt. Absolwent Wydziału Architektury na Uniwersytecie Technicznym w Brnie.  Prowadził projekty badawcze na Uniwersytecie Technicznym w Dreźnie i Ljubjanie. Po zakończeniu studiów pracował w wielu renomowanych pracowniach architektonicznych w Stanach Zjednoczonych oraz w Niemczech. Jest współzałożycielem oraz jednym z redaktorów powstałego w 2001 roku portalu o współczesnej architekturze – www.archiweb.cz – odpowiada tam głownie za sekcję architektury międzynarodowej. Od 2008 roku jest pracownikiem naukowym na Uniwersytecie technicznym w Libercu. 

Nicol Galeova

Architekt. Absolwentka Wydziału Architektury na Uniwersytecie Technicznym w Brnie. Doświadczenie zawodowe zdobywała pracują w renomowanych pracowniach architektonicznych w Szwecji i Finlandii. Od 2002 roku prowadzi własną pracownię architektoniczną Collab studio. Jest wykładowcą na Uniwersytecie Technicznym w Brnie.

Nils Wenk

Architekt. Absolwent Uniwersytetu Technicznego w Cottbus- Senfenberg. Asystent na Wydziale  Projektowania Konstrukcji   na Uniwersytecie  Technicznym w Cottbus- Senfenberg. W 2010 roku założył własną pracownię architektoniczną Wenk Architekten w Berlinie. Jednym z głównych pól działalności pracowni są projekty rewitalizacji i modernizacji budynków podlegających opiece konserwatorskiej. Jednym z najbardziej znanych projektów Wenk Architekten jest projekt przebudowany XIX wiecznej przepompowni w Berlinie (Pumpwerk Neukölln) na prywatne mieszkanie i galerie sztuki artystów Michael’a Elmgreena i Ingara Dragseta. Architekt jest laureatem wielu nagród m.in. Hans-Schaefers-Preis (2010), Heinze ArchitektenAAWARD (2010), DEUBAU- Preis czy Best Architects 14 . Projekty pracowni były wielokrotnie publikowane przez znaczące magazyny takie jak: Wallpaper magazine, Architectural Digest, Elle Decor, New York Times, ARCH+, Salon.

 

Iza Rutkowska + Hugon Kowalski

Iza Rutkowska - polska artystka, założycielka Fundacji Form i Kształtów. Jej działania z pograniczu designu, architektury i performansu skupiają się na nadawaniu nowych form i kształtów przestrzeni publicznej, angażują społeczności lokalne i często uzyskują rozgłos międzynarodowy. Jej instalacje i projekty prezentowane były mi.in. w Czechach, Brazylii, Włoszech, Austrii czy Portugalii. Została nominowana do tytułu Człowieka Roku 2011 w plebiscycie Wdechy Gazety Wyborczej. O jej działaniach pisały między innymi Coriere della Sera, La Repubblica, Designboom, Cut magazine, Tygodnik Przekrój, Polityka, Przegląd, Architektura czy Wysokie Obcasy.

Hugon Kowalski- Architekt. W 2011 r. ukończył studia na wydziale Architektury i Urbanistyki na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Od 2010 roku pracuje na uczelni jako asystent kierownika Katedry Architektury i Urbanistyki UA w Poznaniu. Za swój projekt dyplomowy Porozmawiajmy o śmieciach dotyczący problemu slumsów w Bombaju otrzymał jako pierwszy Polak prestiżową nagrodę Archiprix International Hunter Douglas Awards za najlepszy dyplom architektoniczny na świecie obroniony w latach 2009-2011.Odbywał praktyki w wielu biurach w Polsce, m.in. Front Architects, jak i w słynnym Studio Foster and Partners w Londynie. Właściciel pracowni UGO architecture, laureat 25 nagród, w tym wielu międzynarodowych. Pierwszy polski architekt, zaproszony do prezentacji wystawy indywidulanej na wystawie główniej Biennale Architektury w Wenecji w Arsenale ( reporting form the front).

Atelier Starzak Strebicki

Jola Starzak i Dawid Strębicki – architekci i urbaniści. Po ukończeniu studiów w Holandii i wieloletniej pracy dla pracowni projektowych w Belgii oraz w Holandii, otworzyli w 2011 roku własną pracownię projektową. Obecnie pracują nad projektami z dziedziny projektowania mebli, wnętrz, architektury oraz urbanistyki w Polsce i w Belgii. W projektowaniu intryguje ich różnorodna skala działań projektowych: począwszy od skali mebla, poprzez projekty domów i wnętrz aż do skali urbanistyki miasta – aktualnie pracownia pracuje nad planem urbanistycznym dla centrum Strombeek (położonego niedaleko Brukseli). Architektom z pracowni Atelier Starzak Strebicki bliska jest także architektura tymczasowa i eksperymenty w tkance miejskiej, takie jak na przykład projekt tymczasowego zagospodarowania przestrzeni Placu Wolności w Poznaniu, który pracownia realizuje dla międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Malta oraz projekt mobilnych mebli miejskich, dedykowanych przestrzeni Dziedzińca Urzędu Miasta w Poznaniu. Od 2011 roku architekci współpracują z poznańską School of Form, a od 2013 roku z magazynem Zawód:Architekt, pisząc artykuły mające na celu przybliżenie polskim projektantom kondycji wykonywania zawodu architekta w Belgii oraz w Holandii. W tym roku pracownia została zaproszona do wzięcia udziału w 15 Biennale Architektury w Wenecji- jeden projektów architektów - "Kijgat" jest aktualnie prezentowany na Biennale w Pawilonie Belgijskim.

REKRUTACJA

Zgłoszenia na warsztaty przyjmowane będą poprzez formularz zgłoszeniowy znajdujący się na stronie www.moodforwood.com w terminie od 25 lipca do 7  sierpnia. Warsztaty kierowane są do studentów kierunków projektowych z Polski, Czech i Niemiec , którzy nie ukończyli 26 lat). Organizatorzy skontaktują się z osobami zakwalifikowanymi na warsztaty mailowo do 10 sierpnia .

Koszt:

85 euro  (360 zł)

W cenę warsztatów wliczone jest :

- nocleg w terminie 29.08-06.09.2016  w Poznaniu

-wyżywienie  (śniadanie, obiad)

- dojazd z/do Poznania ( studenci z Czech – wyjazd Brno, studenci z Niemiec – wyjazd Cottbus, studenci z Polski – zwrot kosztów podróży z dowolnego miasta w Polsce , komunikacją publiczną, w klasie ekonomicznej, bilet studencki)

- materiały do pracy w trakcie warsztatów

- szkolenie BHP

- zestaw gadżetów z logo Mood for Wood

STRONA INTERNETOWA

www.moodforwood.com

UY9lqGFKmQgPeqF10dX7EZpgOfhUrpKwiL0uDr9NyxaNW4lLLLwKNk3IzfBh_plakat-moon-hugo.jpg

Podepnij swój artykuł

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

tagi

Efektowny zakład
Efektowny zakład

„Podstawą do opracowania koncepcji projektowej były ograniczenia” – mówią członkowie zespołu pracown ...

Zagłosuj w Plebiscycie Polska Architektura XXL 2023. Wybierz najlepszą realizację architektoniczną minionego roku.
Zagłosuj w Plebiscycie Polska Architektura XXL 2023. Wybierz najlepszą realizację architektoniczną minionego roku.

Weź udział w Plebiscycie Polska Architektura XXL 2023 i oddaj swój głos na najlepszą realizację arch ...

Torus symbolem miasta
Torus symbolem miasta

Charakterystyczna konstrukcja górująca nad częścią Ciechanowa powszechnie nazywana jest wieżą ciśnie ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Prawo
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera