Warsztaty Mood for Wood - Sztuka architektury

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Warsztaty Mood for Wood

 

Czas czytania: ~6 min


Mood for Wood ekscytujące warsztaty projektowe dla studentów kierunków projektowych z Polski, Czech i Niemiec. 40 studentów w terminie od 29 sierpnia do 6 września swoimi projektami postara się zmienić cztery lokalizacje na ulicy Święty Marcin.

 

czIAT5VSoYreNozy9WerPnApuKic73j5KcmYTQi1nmYkYThCuERoriLzK7MI_grafika-mfww.jpg

Mood for Wood ekscytujące warsztaty projektowe dla studentów kierunków projektowych z Polski, Czech i Niemiec. 40 studentów w terminie od 29 sierpnia do 6 września swoimi projektami postara się zmienić cztery lokalizacje na ulicy Święty Marcin. 

Mood for Wood  to międzynarodowe warsztaty dla studentów kierunków projektowych z Polski, Czech i Niemiec . W warsztatach weźmie udział 40 studentów, którzy pod okiem młodych architektów i projektantów w 4 grupach zaprojektują i wykonają meble/ przestrzenie do wypoczynku dla  dziedzińców  zlokalizowanych w pobliżu jednej z głównych ulic Poznania – ul. Święty Marcin.  

Wybrane do projektu dziedzińce mają różne uwarunkowania przestrzenne, innych odbiorców , pełnią różne funkcje. Odbiorcami projektów wykonanych przez uczestników tej edycji będą : Centrum Kultury Zamek – wiodąca instytucja kulturalna w regionie, Towarzystwo Wiedzy Powszechnej- lider Koalicji Święty Marcin – stowarzyszenia mieszkańców i przedsiębiorców  animującego życie kulturalne na ulicy, Kino Muza – miejsce kultowe, jedno z nielicznych działających kin studyjnych oraz Biblioteka Uniwersytecka UAM.   Studenci spotkają się z  użytkownikami , którzy będą mieli aktywny wpływ na kształt projektów (partycypacja), powstaną po wysłuchaniu ich potrzeb i marzeń co do tej przestrzeni publicznej. 

Warsztaty  Mood for Wood (29.08-06.09.2016) wyróżniają się na tle innych warsztatów studenckich realizacją projektów warsztatowych, które będą miały rzeczywisty wpływ na życie i rozwój społeczności lokalnych.

TUTORZY

Petr Smidek + Nicol Galeova

Petr Smidek

Architekt. Absolwent Wydziału Architektury na Uniwersytecie Technicznym w Brnie.  Prowadził projekty badawcze na Uniwersytecie Technicznym w Dreźnie i Ljubjanie. Po zakończeniu studiów pracował w wielu renomowanych pracowniach architektonicznych w Stanach Zjednoczonych oraz w Niemczech. Jest współzałożycielem oraz jednym z redaktorów powstałego w 2001 roku portalu o współczesnej architekturze – www.archiweb.cz – odpowiada tam głownie za sekcję architektury międzynarodowej. Od 2008 roku jest pracownikiem naukowym na Uniwersytecie technicznym w Libercu. 

Nicol Galeova

Architekt. Absolwentka Wydziału Architektury na Uniwersytecie Technicznym w Brnie. Doświadczenie zawodowe zdobywała pracują w renomowanych pracowniach architektonicznych w Szwecji i Finlandii. Od 2002 roku prowadzi własną pracownię architektoniczną Collab studio. Jest wykładowcą na Uniwersytecie Technicznym w Brnie.

Nils Wenk

Architekt. Absolwent Uniwersytetu Technicznego w Cottbus- Senfenberg. Asystent na Wydziale  Projektowania Konstrukcji   na Uniwersytecie  Technicznym w Cottbus- Senfenberg. W 2010 roku założył własną pracownię architektoniczną Wenk Architekten w Berlinie. Jednym z głównych pól działalności pracowni są projekty rewitalizacji i modernizacji budynków podlegających opiece konserwatorskiej. Jednym z najbardziej znanych projektów Wenk Architekten jest projekt przebudowany XIX wiecznej przepompowni w Berlinie (Pumpwerk Neukölln) na prywatne mieszkanie i galerie sztuki artystów Michael’a Elmgreena i Ingara Dragseta. Architekt jest laureatem wielu nagród m.in. Hans-Schaefers-Preis (2010), Heinze ArchitektenAAWARD (2010), DEUBAU- Preis czy Best Architects 14 . Projekty pracowni były wielokrotnie publikowane przez znaczące magazyny takie jak: Wallpaper magazine, Architectural Digest, Elle Decor, New York Times, ARCH+, Salon.

 

Iza Rutkowska + Hugon Kowalski

Iza Rutkowska - polska artystka, założycielka Fundacji Form i Kształtów. Jej działania z pograniczu designu, architektury i performansu skupiają się na nadawaniu nowych form i kształtów przestrzeni publicznej, angażują społeczności lokalne i często uzyskują rozgłos międzynarodowy. Jej instalacje i projekty prezentowane były mi.in. w Czechach, Brazylii, Włoszech, Austrii czy Portugalii. Została nominowana do tytułu Człowieka Roku 2011 w plebiscycie Wdechy Gazety Wyborczej. O jej działaniach pisały między innymi Coriere della Sera, La Repubblica, Designboom, Cut magazine, Tygodnik Przekrój, Polityka, Przegląd, Architektura czy Wysokie Obcasy.

Hugon Kowalski- Architekt. W 2011 r. ukończył studia na wydziale Architektury i Urbanistyki na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Od 2010 roku pracuje na uczelni jako asystent kierownika Katedry Architektury i Urbanistyki UA w Poznaniu. Za swój projekt dyplomowy Porozmawiajmy o śmieciach dotyczący problemu slumsów w Bombaju otrzymał jako pierwszy Polak prestiżową nagrodę Archiprix International Hunter Douglas Awards za najlepszy dyplom architektoniczny na świecie obroniony w latach 2009-2011.Odbywał praktyki w wielu biurach w Polsce, m.in. Front Architects, jak i w słynnym Studio Foster and Partners w Londynie. Właściciel pracowni UGO architecture, laureat 25 nagród, w tym wielu międzynarodowych. Pierwszy polski architekt, zaproszony do prezentacji wystawy indywidulanej na wystawie główniej Biennale Architektury w Wenecji w Arsenale ( reporting form the front).

Atelier Starzak Strebicki

Jola Starzak i Dawid Strębicki – architekci i urbaniści. Po ukończeniu studiów w Holandii i wieloletniej pracy dla pracowni projektowych w Belgii oraz w Holandii, otworzyli w 2011 roku własną pracownię projektową. Obecnie pracują nad projektami z dziedziny projektowania mebli, wnętrz, architektury oraz urbanistyki w Polsce i w Belgii. W projektowaniu intryguje ich różnorodna skala działań projektowych: począwszy od skali mebla, poprzez projekty domów i wnętrz aż do skali urbanistyki miasta – aktualnie pracownia pracuje nad planem urbanistycznym dla centrum Strombeek (położonego niedaleko Brukseli). Architektom z pracowni Atelier Starzak Strebicki bliska jest także architektura tymczasowa i eksperymenty w tkance miejskiej, takie jak na przykład projekt tymczasowego zagospodarowania przestrzeni Placu Wolności w Poznaniu, który pracownia realizuje dla międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Malta oraz projekt mobilnych mebli miejskich, dedykowanych przestrzeni Dziedzińca Urzędu Miasta w Poznaniu. Od 2011 roku architekci współpracują z poznańską School of Form, a od 2013 roku z magazynem Zawód:Architekt, pisząc artykuły mające na celu przybliżenie polskim projektantom kondycji wykonywania zawodu architekta w Belgii oraz w Holandii. W tym roku pracownia została zaproszona do wzięcia udziału w 15 Biennale Architektury w Wenecji- jeden projektów architektów - "Kijgat" jest aktualnie prezentowany na Biennale w Pawilonie Belgijskim.

REKRUTACJA

Zgłoszenia na warsztaty przyjmowane będą poprzez formularz zgłoszeniowy znajdujący się na stronie www.moodforwood.com w terminie od 25 lipca do 7  sierpnia. Warsztaty kierowane są do studentów kierunków projektowych z Polski, Czech i Niemiec , którzy nie ukończyli 26 lat). Organizatorzy skontaktują się z osobami zakwalifikowanymi na warsztaty mailowo do 10 sierpnia .

Koszt:

85 euro  (360 zł)

W cenę warsztatów wliczone jest :

- nocleg w terminie 29.08-06.09.2016  w Poznaniu

-wyżywienie  (śniadanie, obiad)

- dojazd z/do Poznania ( studenci z Czech – wyjazd Brno, studenci z Niemiec – wyjazd Cottbus, studenci z Polski – zwrot kosztów podróży z dowolnego miasta w Polsce , komunikacją publiczną, w klasie ekonomicznej, bilet studencki)

- materiały do pracy w trakcie warsztatów

- szkolenie BHP

- zestaw gadżetów z logo Mood for Wood

STRONA INTERNETOWA

www.moodforwood.com

UY9lqGFKmQgPeqF10dX7EZpgOfhUrpKwiL0uDr9NyxaNW4lLLLwKNk3IzfBh_plakat-moon-hugo.jpg

Podepnij swój artykuł

tagi

Most w Siekierkach – atrakcja na granicy
Most w Siekierkach – atrakcja na granicy

Kiedyś most w miejscowości Siekierki służył komunikacji kolejowej; z czasem jednak nieco przestarzał ...

Projekt z Polski na krótkiej Liście World Architecture Festival 2021
Projekt z Polski na krótkiej Liście World Architecture Festival 2021

Od 1 do 3 grudnia 2021 roku w Lizbonie odbywać się będzie World Architecture Festival 2021. Jednym z ...

WXCA projektuje dom dla młodych matek
WXCA projektuje dom dla młodych matek

Na warszawskim Ursynowie powstanie pierwszy w Polsce dom dla usamodzielniających się nastoletnich ma ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Prawo
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera