ArchDaily Building of the Year 2018 - Sztuka architektury

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


ArchDaily Building of the Year 2018 – głosujmy!

 

Czas czytania: ~2 min


ArchDaily Building of the Year – to nietypowy konkurs. W piętnastu kategoriach tematycznych są w nim nominowane obiekty wcześniej opisane na łamach portalu ArchDaily.com, a woich faworytów wybierają czytelnicy i użytkownicy portalu. Z roku na rok w gronie aplikujących do nagrody budowli pojawia się coraz więcej obiektów z Polski.

 

GW1iCs8iTYP4A7FDZnNVMXGiCb8OCcSK5laAAc1BWgBFfGiFmDLKfTDoiqM6_adglobal-boty18-featurenominationstagejpg.jpg

ArchDaily Building of the Year 2018 – to wielkie bogactwo bardzo zróżnicowanych obiektów, od tych bardzo głośnych, projektowanych przez największe architektoniczne sławy, po budowle skromne i budowane z daleka od wielkich centrów. Wśród dziesiątków obiektów, starających się o tytuł Budynku Roku znalazło się naprawdę dużo budowli, powstałych w Polsce. Dla tych, którzy chcieliby wesprzeć rodzimych architektów i zagłosować na ich dzieła wybieramy polskie nominacje z konkursu ArchDaily Building of the Year 2018.

Dom proj. Beczak Beczak Architekci

Dom proj. Beczak Beczak Architekci

Dom proj. Grzegorz Layer

Dom proj. Grzegorz Layer

Dom proj. metaforma

Dom proj. metaforma

W ArchDaily Building of the Year 2018 najmocniej reprezentowane są polskie domy jednorodzinne. Jest ich wśród kandydatów aż dwanaście. Znalazły się w tym gronie domy projektu takich pracowni, jak Metaforma, INOSTUDIO, Beczak / Beczak Architekci (to biuro ma w konkursie aż trzy swoje realizacje, FRA House, CWA House i FIL House. W konkursie można zagłosować na dom, projektu Grzegorza Layera, Anny Thurow czy pracowni studio de.materia. Do nagrody kandydują także realizacje biur GAB, TTAT, Blank Architects oraz Biuro Architektoniczne Barycz & Saramowicz.

Centrum Dialogu Przełomy

Centrum Dialogu Przełomy

Centrum Spotkania Kultur

Centrum Spotkania Kultur

Hydropolis

Hydropolis

W ArchDaily Building of the Year 2018 na nagrodę ma szansę także pięć polskich obiektów kultury: szczecińskie Centrum Dialogu Przełomy, lubelskie Centrum Spotkania Kultur, gdańskie Muzeum II Wojny Światowej, warszawskie Muzeum Katyńskie oraz wrocławskie Hydropolis.

Nowy Świat 2.0

Nowy Świat 2.0

ArchDaily Building of the Year 2018 – to także przegląd obiektów biurowych i komercyjnych. Wśród nich na nagrody mają szansę wąski biurowiec Nowy Świat 2.0, siedziba agencji FUX, budynek Bałtyk w Poznaniu oraz warszawski biurowiec Gdański  Business Center.

Lodovnia

Lodovnia

Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim

Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim

W kategorii „Obiekty publiczne” swój głos można oddać na szczecińskie Centrum Dialogu Przełomy oraz na węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim. Wśród obiektów, związanych z edukacją na nagrodę ma szansę Centrum Innowacji i Zaawansowanych Technologii Politechniki Lubelskiej. W dwóch kategoriach – obiektów związanych z turystyką oraz w „Małej Skali” nominowany został pawilon lodziarni Lodovnia w Poznaniu.

 

Wszystkie obiekty, startujące w konkursie ArchDaily Building of the Year 2018 można zobaczyć na stronie www.boty.archdaily.com. Tu tez można głosować na swoich faworytów.


Podepnij swój artykuł

tagi

Konkursy Architektoniczne

Niezwykła rozbudowa domu
Niezwykła rozbudowa domu

Jeszcze kilka lat temu w kamienicy na wrocławskim Ostrowie Tumskim działał punkt usługowy z branży p ...

Najlepsza przestrzeń publiczna w Polsce – wyniki konkursu architektonicznego
Najlepsza przestrzeń publiczna w Polsce – wyniki konkursu architektonicznego

Ostatniego dnia 2020 roku poznaliśmy wyniki organizowanego przez Towarzystwo Urbanistów Polskich kon ...

Biurowiec na wąskiej działce
Biurowiec na wąskiej działce

Nasze miasta są coraz gęściej zabudowane, a mieszkańców i użytkowników miejskiej przestrzeni wciąż p ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Świat
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera